Spiralne schody, od których kręci się w głowie!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Spiralne schody, od których kręci się w głowie!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Dom jednorodzinny w Redzie Skandynawski korytarz, przedpokój i schody od PracowniaPolka Skandynawski
Loading admin actions …

Pomieszczenia niekiedy wymagają szczególnych, niestandardowych rozwiązań z racji niewielkiego metrażu. Kłopot pojawia się wtedy, gdy w jednej, niewielkiej przestrzeni musimy zaplanować schody. Wtedy pierwszą myślą jest zaprojektowanie schodów spiralnych, które nie tylko wybraną wielkością optymalizują się do dostępnego miejsca, ale też mogą być najbardziej okazałą ozdobą całego mieszkania.

Wygląd kręconych schodów, dzięki kreatywnym projektantom, może przybierać dziś najróżniejsze formy. Również dostępne materiały i ich nowe technologie pozwalają na osiągnięcie efektu „wow!”. W tym artykule pokażemy Wam kilka ciekawych propozycji schodów kręconych, które być może zainspirują Was do podjęcia decyzji o ich posiadaniu we własnym domu.

Ciekawe przykłady schodów zobaczycie również w Katalogu Inspiracji Schody wewnętrzne – 10 nowoczesnych przykładów! Zapraszamy!

Metalowe

Powyższa propozycja schodów kręconych jest wyjątkowa nie tylko ze względu na swoją lekką i ażurową formę, ale też z tego względu, że ich okrągła forma sprytnie wpisana jest w czworobok.  Szczebelkowa konstrukcja schodów spiralnych nie zagraca przestrzeni, a jednocześnie stanowi subtelne oddzielenie strefy schodowej od kuchennej oraz jest też funkcjonalne w kwestii bezpieczeństwa. Schody w takim stylu idealnie pasują do wnętrz minimalistycznych.

Jak rzeźba

Wiejski korytarz, przedpokój i schody od homify Wiejski

Oto przykład schodów spiralnych, ażurowych, misternie zdobionych. Pasują do pałacowego lub klasycznego stylu aranżacji wnętrz, ale mogą być także wyjątkową ozdobą do nowoczesnych i prostych przestrzeni. Jest to idealny przykład schodów spiralnych, które zachwycają formą. Okrągłe schody mają o tyle na wstępie taką przewagę nad wszystkimi innymi, że ludzkie postrzeganie najczęściej wyróżnia i wybiera opływowe formy. Dlatego podświadomie, tak zachwycają nas spiralne schody, choć być może niektóre z nich nie należą do najwygodniejszych w użytkowaniu.

Proste i praktyczne

Kolejny przykład to połączenie stali z drewnianymi stopnicami. Proste w formie i bardzo przyjemne dla oka. Usytuowanie schodów kręconych na środku salonu jest praktykowane, gdy mamy na to wystarczająco dużo miejsca i chcemy je wyeksponować. Schody kręcone w tym wydaniu mogą być nie tylko konstrukcją użytkową, ale też stylowym wyposażeniem pokoju.

Do dużych wnętrz

Schody spiralne mogą być także pełnowymiarowe i zaprojektowane w oryginalny sposób. Powyższy przykład prezentuje schody z pełną osłoną balustradową. Takie pomysłowe rozwiązania polecane są do dużych wnętrz, gdyż ich ciężka zabudowa nie tylko zabiera więcej miejsca, ale przysłania widok i światło. W każdym razie, jest to jeden z oryginalniejszych, nowoczesnych pomysłów na schody spiralne, których balustrada przypomina spływającą ku dołowi, wstęgę.

Do małych wnętrz

Do małych wnętrz niezastąpione są schody ażurowe. Wydają się lekkie, a zza nich można dostrzec przestrzeń, której przy małych pomieszczeniach jest jak na lekarstwo. Powyższy przykład prezentuje schody spiralne bardzo wąskie, ale też ciekawy pomysł na optyczne powiększenie przedpokoju. Za schodami zauważyć można lustrzane drzwi, które wydłużają korytarz, a także odbijają estetyczne, białe schody. Mają one wspólną cechę z poprzednimi. Przy stopnicach widać szerszy margines metalu, który ukrywa ich mocowanie, a przy odpowiednim punkcie patrzenia, nawet całe stopnie. Do efektu wstęgi, nawiązującym elementem jest wygięty słup, podtrzymujący całą konstrukcję. Niewielkie, a tak zachwycające!

Drewniane

Co powiecie na takie schody kręcone? Oniemieliśmy z wrażenia! Schody skonstruowane ze sporych, ciężkich prostokątnych czworoboków wyglądają niezwykle imponująco! Projektant przewidział skośne cięcie pod spodem po to, by wydawały się lżejsze i były bezpieczniejsze w użytkowaniu. Takie schody, owszem, są imponujące w swej prostocie i naturalności, ale dość niebezpieczne z uwagi na brak balustrady. Tylko dla dorosłych i ostrożnych użytkowników!

Białe

Dom jednorodzinny w Redzie Skandynawski korytarz, przedpokój i schody od PracowniaPolka Skandynawski
PracowniaPolka

Dom jednorodzinny w Redzie

PracowniaPolka

PracowniaPolka przedstawia w swej propozycji schodów spiralnych biały, wtapiający się w tło ścian, skandynawski wariant. Pięknie wyróżniają się na drewnianej powierzchni podłogi, są proste, funkcjonalne i estetyczne. Takie uniwersalne, ażurowe schody spiralne można łatwo udekorować i ożywić, na przykład kolorowymi bawełnianymi lampionami lub zwykłymi lampkami choinkowymi owijając je wokół poręczy lub przy filarze. Pamiętajmy o ich oświetleniu nie tylko dekoracyjnym, ale też funkcjonalnym! Schody spiralne, mimo że czasami nie są usytuowane przy ścianie, także wymagają światła, zapewniającego nam bezpieczne poruszanie się po nich.

Które schody spiralne podobają Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu