Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Falegnameria Ferrari

Zmienili wnętrze starej kuchni w nowoczesne i stylowe

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Remont to dla większości z nas drażliwa kwestia- staje się taka jeszcze bardziej, gdy chodzi o remont kuchni. Dzieje się tak głównie dla tego, że my, Polacy, nie wyobrażamy sobie dłuższego okresu, w którym kuchnia pozostaje poza naszym zasięgiem. Jest to także pomieszczenie trudne w odnowie, gdyż, poza takimi kwestiami, jak meble, materiały na podłogi, czy kolory ścian, trzeba wziąć także pod uwagę sprawy związane z instalacjami wodnokanalizacyjnymi i elektrycznymi.

Dla odwagi prezentujemy Wam dzisiaj ciekawy przykład metamorfozy kuchni- starej, niemodnej, niefunkcjonalnej. Zobaczcie, jak wyglądała kiedyś i jak prezentuje się teraz.

Przed: ciemna i ciasna

Projekty,   zaprojektowane przez Falegnameria Ferrari
Falegnameria Ferrari

Prima del restyling

Falegnameria Ferrari

Na pierwszy rzut oka kuchnia w starej odsłonie wydawała się niezwykle mała, ciasna i ciemna. Nie pomagały zainstalowane gdzieniegdzie lampki punktowe- za ciemność w tym pomieszczeniu odpowiadał brak okien umożliwiających dopływ naturalnego światła, ale także ciemne meble i materiały wykończeniowe.

Po: nowoczesność w bieli i szarościach

W tak małym pomieszczeniu najlepszym wyborem było pokrycie ścian farbą w kolorze białym i dobranie do niej takich materiałów i mebli, które nie potęgowałyby wrażenia ciemności we wnętrzu. projektanci kuchni zdecydowali o wyposażeniu jej w białe meble o gładkich frontach oraz szare blaty. Prosty design zabudowy, niewielka ilość dodatków i odpowiednie oświetlenie pozwoliły na osiągnięcia wrażenia przestronności i jasności.

Przed: zaburzona harmonia i spójność

Projekty,   zaprojektowane przez Falegnameria Ferrari
Falegnameria Ferrari

Prima del restyling

Falegnameria Ferrari

W starej kuchni źle dobrane były nie tylko meble, ale i sprzęty AGD. Nic tu do siebie nie pasowało, a większość elementów wyposażenia gryzła się ze sobą, zaburzając niewielką harmonię, jaką w tym wnętrzu udało się osiągnąć.

Po: dopasowane elementy wyposażenia

Stare sprzęty AGD, takie jak lodówka czy piekarnik, pasują teraz idealnie do nowych mebli o jasnoszarych frontach na wysoki połysk. Zabudowa jest harmonijna i świetnie spaja się z innymi elementami wyposażenia, takimi jak chociażby wyspa kuchenna. Meble fantastycznie prezentują się też na tle białych ścian.

Przed: wnętrze fatalnie oświetlone

Projekty,   zaprojektowane przez Falegnameria Ferrari
Falegnameria Ferrari

Prima del restyling

Falegnameria Ferrari

Projektując starą kuchnię zapomniano o jednym niezwykle istotnym aspekcie- odpowiednio dobranym oświetleniu. Miejscami było ono zbyt silne, a gdzie indziej za słabe. Dodatkowym mankamentem było jego umiejscowienie.

Po: świetny projekt oświetlenia

W kuchni w nowej odsłonie oświetlenie odgrywa rolę kluczową. Zainstalowano nie tylko odpowiednią ilość lampek halogenowych na suficie, ale także pod górnymi szafkami, doskonale oświetlając blaty kuchenne.

Po: detale

Na uwagę zasługują także detale wyposażenia- elegancki zlewozmywak wpuszczony w blat kuchenny, nowoczesny kran, stylowe, minimalistyczne akcesoria.

Po: pomysłowe miejsca na przechowywanie

Projektanci zadbali także o stworzenie praktycznych, pojemnych i innowacyjnych miejsca na przechowywanie. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać w kuchni nieskazitelny porządek i zachować jej minimalistyczny charakter.

Efekt końcowy

Tak prezentuje się nowa kuchnia w całości. Trzeba przyznać, że efekt metamorfozy robi wrażenie!

Jak Wam się podoba kuchnia po remoncie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu