Dom z kuchnią marzeń!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom z kuchnią marzeń!

Alicja Olko Alicja Olko
od Ольга Кулекина - New Interior Skandynawski
Loading admin actions …

Drewniane domy stają się coraz bardziej popularne, nie tylko ze względu na swoją wysoką atrakcyjność wizualną, ale zwłaszcza z powodu trwałości i długowieczności materiałów, z których są wykonane. Dom z drewna pozostaje w stałym kontakcie z naturą, komponuje się z nią i wpisuje w krajobraz. Taki model ma także dużą wartość ekologiczną, wyrażoną w procesie obróbki materiałów, jak i samej budowy.

Dziś zabierzemy Was do jednego z takich właśnie drewnianych domów, który zachwyca nie tylko swoim wyglądem zewnętrznym, ale zwłaszcza wspaniałym wnętrzem. Do gustu przypadła nam zwłaszcza kuchnia! Ciekawi? Zapraszamy!

Dom z drewna

Domy z drewna maja wiele zalet. Materiał do jego budowy jest najbardziej naturalnym z dostępnych na rynku, co przekłada się na specyficzny mikroklimat, który wytwarza się w ich wnętrzach. Uważa się, że mieszkanie w domach z drewna jest zdrowsze i przekłada się na dłuższe życie. Budowa takiego domu jest relatywnie krótka, a sama jego konstrukcja należy do lekkich, gdyż nie opierają się one na ogromnych fundamentach. To z kolei przekłada się na koszt całej budowy. Ściany drewnianych budynków są dość cienkie, a pomimo tego zapewniają doskonałą izolację.

Oglądany przez nas przykład to drewniany dom o pokaźnym rozmiarze, którego fasadę stworzono z drewna o przyjemnej miodowej barwie. Stworzono go na planie litery T, krótsza część kończy się wielkopowierzchniowymi przeszkleniami, otwierając bryłę budynku na otoczenie zewnętrzne. Całość pokryto dwuspadowym dachem, co nadaje budynkowi tradycyjnego charakteru.

Przedpokój

Wnętrze domu jest nawet bardziej urokliwe, niż jego fasada zewnętrzna. Wkraczając do środka, jesteśmy witani przez jasny przedpokój, w którym dominuje sosnowe drewno, zarówno na ścianach, jak i na suficie. Po prawej stronie znajduje się zabudowana garderoba, której drzwi przeszklono, optycznie powiększają przestrzeń we wnętrzu. Posadzkę wyłożono stylowymi kafelkami o folklorystycznym charakterze. Ceramika doskonale komponuje się z drewnem, dając wyjątkowy efekt.

Drewno w różnych odsłonach

Z jasnego przedpokoju przechodzi się do otwartej strefy dziennej, która jawi się zgoła inaczej. Jej aranżacja także bazuje na drewnie, ale w różnych odsłonach, kontrastujących ze sobą nie tylko pod względem gatunku, ale także kolorystycznie. Na ścianach dostrzegamy to samo drewno, co w przedpokoju, ale podłogę wyłożono już zupełnie innego rodzaju surowcem, o ciemnej kolorystyce i grubszych deskach. Eleganckie schody prowadzące na piętro są niemal czarne i prezentują się niezwykle stylowo.

Salon jak z innej epoki

W aranżacji salonu, poza naturalnym drewnem, wykorzystano także inne materiał naturalnego pochodzenia- kamień. Dostrzegamy go na obszarze kominka, gdzie wykorzystano go w jak najbardziej surowej formie. Chropowata struktura i szorstka tekstura wpływają na fantastyczny kontrast pomiędzy materiałami w tym wnętrzu. Nowoczesne elementy wyposażenia wnętrza łączą się tutaj z akcentami tradycyjnymi- telewizor obok staromodnego, bogato rzeźbionego zegara, modernistyczna szafka obok folkowych dekoracji. Całość zachwyca jednak dobrym stylem i urokliwym klimatem.

Kuchnia w wiejskim stylu

Urocza kuchnia w wiejskim stylu emanuje rustykalnym czarem, ale nie brak jej także funkcjonalności. Jej zabudowa na kształt litery U sprawia, że pośrodku wytworzono dużo miejsca do tego, aby swobodnie się przemieszczać. Białe szafki o klasycznych frontach wykonano z materiału o postarzanym charakterze. Ściany pokryto bogato zdobionymi kafelkami w kwieciste wzory i utrzymanymi w ciepłej palecie kolorów. Duże okno, przesłonięte uroczą zasłonką w kolorze niebieskim wpuszcza do wnętrza naturalne światło, a dodatkowo obramowuje piękny widok za oknem, który zyskuje status wartościowego elementu dekoracyjnego.

Łazienka pełna kontrastów

W aranżacji łazienki postawiono na większą różnorodność kolorystyczną i niespotykana kombinację materiałów i stylów. Całość zdominowana została przez intensywny niebieski kolor, widoczny na ścianach i na podłogach. Obszar prysznica wyłożono z kolei płytkami o abstrakcyjnym wzorze i kolorystyce. Białe, klasyczne meble łazienkowe dopełniają dekor. Jak widać, eklektyczny miks aranżacyjny świetnie prezentować może się w każdym wnętrzu, także w łazience!

Strefa wellness

Podczas projektu tego domu wygoda i komfort mieszkańców były swego rodzaju priorytetem. Z tego powodu stworzono specjalne miejsce, w którym mogliby oni oddać się relaksacji i zadbać nie tylko o swojego ducha, ale i ciało. Sauna parowa wyłożona została mozaiką w kolorach beżu i brązu, co daje wrażenie, zwłaszcza gdy podświetlona, że emanuje złotem.

Podobają Wam się domy z drewna? Inny przykład znajdziecie w Katalogu Inspiracji homify 360°: wiejska chata na Pomorzu.

Jak Wam się podoba to klasyczne wnętrze oparte na drewnie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu