Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nie ma wody na pustyni… jest za to dom marzeń!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,  Domy zaprojektowane przez Chibi Moku
Loading admin actions …

Pustynia. Morze piasku, niemożliwie wysokie (i niskie) temperatury, brak wody, jedynie tu i ówdzie pojawi się kaktus. Pustynia zachwyca nas swoim majestatem, ale raczej nie chcielibyśmy zostać tutaj na zawsze. Po lekturze tego Katalogu Inspiracji wszystko może się jednak zmienić! Zaprosimy Was dzisiaj bowiem do Paradise Valley w Arizonie, by spotkać tam prawdziwe architektoniczne cudo. To dom zaprojektowany przez Kendle Design Collaborative, który uwiecznili dla nas na poniższych zdjęciach berlińscy fotografowie z Chibi Moku.

Przenieśmy się zatem za Ocean!

Potęga pierwszego wrażenia

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Chibi Moku
Chibi Moku

Kendle Design Collaborative – Desert Wash – Exterior 9

Chibi Moku

Do domu prowadzi szeroki podjazd, ogromnego wejścia głównego nie da się nie zauważyć. Pokryta drewnem ściana oraz imponujące zadaszenie przyciągają uwagę. Od razu rzuca się także w oczy pustynny charakter okolicy. Wyblakłe kolory budynku stapiają się z krajobrazem.

Prywatne skrzydło

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Chibi Moku
Chibi Moku

Kendle Design Collaborative – Desert Wash – Exterior 10

Chibi Moku

Zamiast wejść głównym wejściem podjeżdżamy dalej i znajdujemy się na mostku nad piaszczystą fosą. W takim otoczeniu fundamenty muszą być naprawdę solidne – nie wszędzie było warto wyrównywać teren. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom całość zabudować wydaje się lekko unosić nad ziemią, co zaraz zobaczymy lepiej. Teraz możemy przyjrzeć się jednemu ze skrzydeł budynku o przejrzystym planie litery U. Ma ono najmniej otwartą konstrukcję, bowiem znajdują się tutaj pokoje prywatne domowników.

Korytarz z galerią

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Chibi Moku
Chibi Moku

Kendle Design Collaborative – Desert Wash – Exterior 6

Chibi Moku

Odwracamy głowy i ukazuje się nam korytarz o całkowicie przeszklonych ścianach, wychodzący na patio. Możemy zatem bez problemu dojrzeć ciekawą kolekcję sztuki. Prezentuje się ona wspaniale! Jeśli jednak zdecydujemy się na taką ekspozycję naszych obrazów, to pamiętajmy, że szkło musi posiadać niezbędne filtry, by zniwelować szkodliwy wpływ promieni słonecznych na płótno.

Fatamorgana?

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Chibi Moku
Chibi Moku

Kendle Design Collaborative – Desert Wash – Exterior 3

Chibi Moku

Wspomnieliśmy, że część budynku unosi się w powietrzu – oto potwierdzenie naszych słów. Rezydencja-oaza wydaje się wręcz fatamorganą. Marzeniem pośród pustkowia.

Skrzydło reprezentacyjne

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Chibi Moku
Chibi Moku

Kendle Design Collaborative – Desert Wash – Exterior 4

Chibi Moku

Wracamy do początku. Z pewnością rozpoznajecie już to połączenie drewna z czernią metalu oraz okrągłe świetliki. Za wejściem głównym rozpościera się przestrzeń publiczna, w której podejmowani są goście, w której toczy się życie rodzinne. Od strony patio czeka wspaniały skalniak z kaktusami.

Nowoczesne wnętrze

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Chibi Moku
Chibi Moku

Kendle Design Collaborative – Desert Wash – Interior 3

Chibi Moku

W środku czeka niezwykle przestronne wnętrze urządzone w stylu nowoczesnym. Salon przechodzi w jadalnię, a ta w kuchnię. Każda strefa jest niczym podłużny pas. Uwagę zwraca wysoki sufit podtrzymujący się na metalowych słupach poprzedzielanych panoramicznymi przeszkleniami. Zaprzecza grawitacji!

Wspaniałe widoki

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Chibi Moku
Chibi Moku

Kendle Design Collaborative – Desert Wash – Interior 5

Chibi Moku

Zanim wrócimy do Europy, nacieszmy się jeszcze widokami! W tak zaprojektowanym domu nie ma granic pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem, pomiędzy pokojem dziennym a tarasem. Relaksując się na wygodnej kanapie można oddać się kontemplacji pustynnej natury. 

Nie moglibyście żyć w tak suchym klimacie? Może chcielibyście za to zamieszkać… na wodzie: Wspaniały dom na łodzi.

Co najbardziej się Wam tutaj spodobało?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu