Fantastyczne wejście do domu! - 20 pomysłów | homify

Fantastyczne wejście do domu! – 20 pomysłów

A.D. A.D.
Fainzilber Arqts. Nowoczesne okna i drzwi
Loading admin actions …

Fasada domu jest odpowiedzialna za, tak ważne i trudne do zatarcia, pierwsze wrażenie. To wizytówka i reprezentacyjna część domu dlatego koniecznie zadbajcie o to, by była efektowna i spektakularna. Ważną rolę odgrywa w niej samo wejście do domu.

Czy chcecie aby było nowoczesne, klasyczne, współczesne, proste a może innowacyjne… ? Jesteśmy przekonani, że nasi eksperci, architekci krajobrazu, mają sugestie, które będą idealnie pasować do Waszych pragnień. Nie czekajcie dłużej i odważcie się odnowić wejście domu już dziś. Warto! 

1. Witamy w dżungli

Jeśli lubicie zieleń, zwłaszcza tą tropikalną, to na pewno wpadnie Wam w oko to efektowne wejście. Ogromne rośliny z dużymi liśćmi, ciemno brązowe drewno i cegły. To brzmi jak zielona oaza na pustyni. Orzeźwienie gwarantowane! 

2. Rewia koloru

Każdy, kto uwielbia kwiaty i rośliny będzie zachwycony tym mini ogródkiem frontowym. Wielobarwne płatki kwiatów stanowią piękną, żywą dekorację idealnie zestawioną z prostą elewacją w kolorze piaskowym. Ogród wcale nie musi być duży, ani skomplikowany, niech będzie pełen kolorów! 

3. Wodna kaskada

O walorach wody w ogrodzie pisaliśmy nie raz. Zdarzyło Wam się kiedyś czekać na otwarcie drzwi, w nieznośnym słońcu i nieprzyjemnym upale? Jeśli tak, to wiecie jaką funkcje praktyczną może pełnić taka kaskada. Ale najważniejsze jest to, że wygląda po prostu bardzo oryginalnie i nowocześnie. 

4. Ścieżka między wodą

Wasi goście pokochają wizyty u Was: ścieżka do wejścia jest zawieszona nad nowoczesnym stawem, który prowadzi prosto do głównych drzwi. A do tego perfekcyjne oświetlenie! 

5. Trochę klasyki

Dla miłośników tradycji mamy także coś specjalnego. Urocze zadaszone wejście w lekko śródziemnomorskim klimacie. Duże drzwi, z obu stron zawieszone latarenki i dwa, pionowe okna – sekret tkwi w nienachalnej prostocie. 

6. Wspaniały ogród

Piękna elewacja frontowa to jedno, ale jeśli dodatkowo idzie za nią ( a właściwie przed nią), piękny ogród pełen uporządkowanej zieleni, to doskonałe pierwsze wrażenie mamy w garści. Tutaj minimalistyczna zieleń, wzbogacona o duże płyty chodnikowe, ułożone w uporządkowany symetryczny sposób oraz romantyczny mur z kamienia. 

7. Dobrze oświetlona nowoczesność

Nowoczesne drzwi z łączonych materiałów to ciekawe rozwiązanie, które będzie pasować do większości fasad. Stanowią one przede wszystkim barierę przed niechcianymi intruzami, jednak jednocześnie świetnie się prezentują i dobrze współgrają z aranżacją domu. Do tego perfekcyjne oświetlenie podkreślające całą aranżację.

8. Spokojna oaza

Wszyscy kochamy wejść do domu i zostawić nasze troski i zmęczenie daleko za drzwiami, ale wydaje się to nieco skomplikowane. Frontowy ogród w stylu Zen będzie w stanie pomóc osiągnąć ten cel, a wszyscy Was goście będą wiedzieli, że Wasz dom to oaza spokoju i harmonii. 

9. Niezdobyta forteca

Pewnie pamiętacie bajkę o trzech świnkach, gdzie jedna z nich budowała domek ze słomy, druga z drewna, a trzecia postawiła murowany budynek. Ten ostatni, przetrwała nawet natarcie złego wilka. Jeśli chcecie aby Wasz dom był porządny, efektowny i robił wrażenie solidnej twierdzy, który ochroni mieszkańców przed całym złem tego świata, postawcie na kamienną elewację. Wasz dom będzie prawdziwym zamkiem. 

10. Mała przestrzeń to nie przeszkoda

To zdjęcie pokazuje jak na dłoni: jeśli jesteście kreatywni, możecie mieć wszystko co sobie wymarzycie, nawet na niewielkiej przestrzeni. Tutaj zasadzono trawę, drzewko, urocze krzewy oraz rośliny doniczkowe – wszystko to razem tworzy harmonijną całość. 

11. Rustykalny detal

Jeśli zawsze kochaliście podmiejski urok małego domku, a mieszkacie w centrum miasta, z pewnością spodoba Wam się taka kombinacja. Nowoczesna fasada wzbogacona o rustykalną, uroczą rabatkę z czerwonymi różami. 

12. Panel dekoracyjny

Nieefektowna, stara, podniszczona elewacja to dziś żaden problem. Dekoracyjne panele doskonale ukryją wszelkie mankamenty i sprawią, że fasada odzywka niepowtarzalny urok. 

13. Z pomocą sztuki

Kto powiedział, że sztuka jest tylko w muzeach? Można również przenieść ją do ogrodu: artystyczną rzeźbę umieścić obok głównego wejścia. Pięknie będzie wyglądać także para wazonów ustawiona po obu bokach drzwi. Koniecznie zadbajcie by w nocy oświetlały je reflektory. 

14. Oryginalne kolory

Przywykliśmy do szarości i brązów, wydają się one być najlepszym rozwiązaniem do strefy wejściowej. Jednak, prawda jest taka, że warto przełamywać rutynę i wychodzić poza konwenanse. Pokażcie gościom i przechodniom, że w tym domu żyje człowiek o barwnej duszy! 

15. Leśna kraina

Wejście do tego domu wydaje się  być wejściem do przytulnej chatki w lesie, ale w rzeczywistości jest to budynek na przedmieściach. Lekki klimat tajemnicy tworzy gęstwina roślin i drewniane, stare schodki. 

16. Białe płótno

Biały kolor jest niesamowitym wyborem na fasadę, odbija światło, robi efekt czystości, energii i elegancji. A najlepsze jest to, że nawet najmniejszy szczegół wygląda jak coś wyjątkowego, np. drewniane belki, które tworzą pas obwiązujący cały budynek. 

17. Ciemna kolorystyka

W opozycji do jasnej elewacji stoi ciemna, kamienna fasada, zrobiona z połyskujących płyt. Aby ją ożywić wzbogacono drzwi w ciekawe ażurowe dekory, które powtarzają się również w kamiennym murze obok. Dopełnieniem całości jest spokojna i subtelna zieleń. 

18. Nowoczesna ekologia

Zabawa kształtem, formą i materiałem zawsze wygląda dobrze, zwłaszcza jeśli mówimy o naturalnych tworzywach, które są tak modne w dobie ekologii. Na przykład ta fasada stanowi mieszaninę różnych, naturalnych materiałów skomponowanych w ciekawy sposób. 

19. Rustykalny ganek

Jeśli kochacie popijać kawę ze swoimi sąsiadami, lub po prostu cieszyć się latem i patrzeć na gwiazdy, to koniecznie stwórzcie romantyczny ganek przed swoim domem. Będziecie zachwyceni. 

20. Wybuchowa mieszanka

Drewno, kamień, trawa, mozaika, szkło i  wzorzysta posadzka – to wszystko w jednym miejscu. Brzmi dziwnie? Może i tak, ale wygląda fantastycznie i świeżo. Aż chce się żyć! 

A Waszym zdaniem jakie fasady są najatrakcyjniejsze? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu