Projekty,  Dom z drewna zaprojektowane przez k² Architektur

Drewniany dom z oddychającym wnętrzem

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Drewno jest jednym z ulubionych materiałów budowlanych. Nadaje domom wyjątkowego charakteru, sprawia, że są trwałe i solidne, a także wytwarza wewnątrz zdrowy i przyjemny mikroklimat. Domy z drewna łączą ze sobą nowoczesność z tradycją- coś, co wielu z nas postrzega jako wartościowe i atrakcyjne we współczesnym budownictwie.

Architekci ze studia k² Architektur zaprojektowali taki właśnie dom- wybudowano go głównie przy użyciu drewna, jednak nadano temu materiałowi innowacyjną funkcjonalność. Nie tylko sama fasada, ale i wnętrze budynku jest intrygującą mieszkanką. Zobaczcie!

Działka

Projekty,  Dom z drewna zaprojektowane przez k² Architektur
k² Architektur

Wohn- und Saunahaus

k² Architektur

Parcela, na której stanął ten dom, ma powierzchnię 2500 metrów kwadratowych. Znajduje się na obrzeżach miasta Mühlhausen, w niemieckim kraju związkowym Turyngia. Działka otoczona jest ze wszystkich stron lasem, który staje się jej integralną częścią. Architekci chcieli, aby fasada budynku nawiązywała do naturalnego otoczenia regionu, stąd też wybór drewna jako dominującego materiału budowlanego.

Od strony ogrodu

Projekty,  Dom z drewna zaprojektowane przez k² Architektur
k² Architektur

Zugangsfront

k² Architektur

Ogród zlokalizowano od strony południowej, co pozwala w pogodne dni korzystać w nim z promieni słonecznych. Także od tej strony znajduje się taras. Ta część budynku jest bardziej otwarta na otoczenie, a to dzięki licznym przeszkleniom, znaczącym jej fasadę. Życzeniem klientów było zbudowanie domu o imponującym rozmiarze, z którego okien rozciągałyby się widoki na miasto i okolicę. Powstały budynek ma niebywały metraż 240 metrów kwadratowych!

Wejście

Projekty,  Dom z drewna zaprojektowane przez k² Architektur
k² Architektur

Ansicht Zugang

k² Architektur

Tak prezentuje się strefa wejściowa do budynku. Z tej perspektywy wyraźnie dostrzec możemy przesuwane elementy drewniane, które służą jako nowoczesne okiennice, chroniące wnętrze przez zbyt intensywnymi promieniami słońca i przed spojrzeniami sąsiadów. Wpływają one także na strukturę i charakter budynku- gdy zamknięte tworzy on monolityczną całość.

Otwarta strefa dzienna

Projekty,  Salon zaprojektowane przez k² Architektur
k² Architektur

Wohnbereich

k² Architektur

Wnętrze domu urządzone zostało na otwartej przestrzeni- nie tylko w poziomie, ale i w pionie. Niezwykle wysoki sufit w salonie sprawia, że pomieszczenie to nabiera niebotycznych rozmiarów, jest niezwykle jasne i oddycha. Konstrukcja domu wykonana została z betonu, czego nie widać było od zewnątrz, gdyż pokryto go drewnem. W środku z kolei ściany i sufit pomalowano na biało, potęgując wrażenie jasności i przestronności. Drewno i biel doskonale się tu komponują, a uzupełniają je szare meble i dodatki. Całość pozostaje zatem w stałym kontakcie z naturą, ale nie zatraca nowoczesnego i stylowego charakteru.

Nowoczesna kuchnia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez k² Architektur
k² Architektur

Kochbereich

k² Architektur

Kuchnię od strefy wypoczynkowej z jadalnia oddzielają przesuwane drzwi. Dzięki horyzontalnemu oknu do pomieszczenia wpada mnóstwo naturalnego światła, a ono samo pięknie obramowuje widok rozciągający się na zewnątrz. Sama kuchnia została umeblowana prosto, ale nowocześnie, a wyposażono ją w najwyższej technologii urządzenia i sprzęty.

Schody

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez k² Architektur
k² Architektur

Detail Treppe

k² Architektur

Proste drewniane schody prowadzą na antresolę, na której zlokalizowano pomieszczenia prywatne mieszkańców- sypialnie, łazienkę i garderobę. Ich prosty design doskonale wpasowuje się w stylistykę całego wnętrza. Różne rodzaje drewna, o zróżnicowanych barwach, dbają nie tylko o nowoczesny charakter tego domu, ale także o wysoki poziom przytulności. Jak widać, drewno jest ponadczasowe, stylowe i modne- zarówno we wnętrzu, jak i na fasadzie!

Przyjrzyjcie się innemu domowi, także wykonanemu po części z drewna: homify 360°: dom inny niż wszystkie w Zielonkach pod Krakowem.

Jak Wam się podoba pomysł na przesuwanymi okiennicami?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu