Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez KDF Arquitectura

Luksusowy apartament z Kolumbii

Aśka Warchał Aśka Warchał
Loading admin actions …

Uwielbiamy zabierać Was w dalekie podróże w poszukiwaniu inspiracji. Okazuje się, że chociaż każdy kraj i strefa geograficzna mają swój wyjątkowy charakter, typowe, tradycyjne rozwiązania, to często możemy wręcz skopiować jota w jotę wnętrzarskie rozwiązania z najdalszych zakątków świata. Dzisiaj przyszła pora na kolejne odwiedziny w Ameryce Południowej, a dokładnie w stolicy Kolumbii – Bogocie. 

Zajrzymy do luksusowego apartamentu pełnego wspaniałych mebli, z bogatym wykorzystaniem drewna, ze ścianami uginającymi się pod fascynującymi płótnami… Jednak czego najbardziej będziemy zazdrościć właścicielom? Przestronności! Mieszkanie to ma bowiem aż 343 m² powierzchni.

Reprezentacyjny salon

Za projekt apartamentu odpowiadają architekci wnętrz z pracowni KDF Arquitectura. Od razu widać, co było ich celem: reprezentacyjne mieszkanie, w którym luksus będzie mieszał się z poczuciem rodzinnego ciepła. Jak go osiągnięto? Przede wszystkim poprzez hojne użycie drewna różnych gatunków.

Otwarcia i podziały

Nasz spacer rozpoczęliśmy do wizyty w pokoju dziennym. Jego granicę w stosunku do hallu wyznacza ustawienie mebli. Nie łączy się bezpośrednio z jadalnią, oddziela go od niej regał. Prześwity pozwalają na jeszcze ciekawszą ekspozycję ceramiki, w tym ciekawych artefaktów z okresu prekolumbijskiego. Apartament pełen jest takich 'smaczków', to ona nadają mu charakter.

Komunikacja w przestronnym wnętrzu

Mieliśmy okazję już odczuć przestronność tego wnętrza, teraz czas sobie ją w pełni uzmysłowić. Okazuje się, że ciężko mówić o korytarzach w przypadku interesującego nas dzisiaj apartamentu. W funkcjonalnych strefach po prostu pozostawione są ogromne przestrzenie do komunikacji pomiędzy pomieszczeniami. Mają one rozmiary pokojów w małych mieszkaniach! Ich ściany zdobi sztuka, jeszcze bardziej olśniewając gości.

Nowoczesna kuchnia

Kuchnia wyróżnia się na tle pozostałych pomieszczeń strefy publicznej, ponieważ postawiono w niej na minimalizm. Z atmosferą całości projektu łączy ją wszechobecne drewno, jednak nowoczesna atmosfera nijak ma się do poczucia luksusu znanego nam z pokoju dziennego. Tutaj liczy się praktyczność, funkcjonalność! Posadzka z polerowanego betonu jest niezwykle łatwa w utrzymaniu.

Jadalnia pełna stylu

Naszym ulubionym miejscem w tym apartamencie jest jadalnia. Ma swój niepowtarzalny styl! Nowoczesne elementy w postaci chociażby szklanych lamp łączą się z klasycznymi meblami, rustykalnym stołem, wspaniałymi obrazami na ścianach oraz bogactwem roślinności. Ogromne donice ustawione pod dużymi przeszkleniami potrafią oszukać nas, że znajdujemy się na łonie natury.

Pozorna prostota w pokojach prywatnych

Na koniec: rzut oka do pokoi prywatnych. Okazuje się, że czeka tutaj na nas podobny styl co w kuchni. Minimalizm oraz połączenie drewna z bielą. Znajdzie się miejsce i na książki, i na pamiątki z podróży. Czasem to właśnie prostota jest najlepszym wyborem do sypialni w mieszkaniach, gdzie strefa publiczna ma bardzo reprezentacyjny charakter.

Od apartamentów wolicie domy? Trudno będzie, aby ten się Wam nie spodobał: Nowoczesny dom z duszą.

Co najbardziej Was tutaj zaciekawiło?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu