Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez KDF Arquitectura

Luksusowy apartament z Kolumbii

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Uwielbiamy zabierać Was w dalekie podróże w poszukiwaniu inspiracji. Okazuje się, że chociaż każdy kraj i strefa geograficzna mają swój wyjątkowy charakter, typowe, tradycyjne rozwiązania, to często możemy wręcz skopiować jota w jotę wnętrzarskie rozwiązania z najdalszych zakątków świata. Dzisiaj przyszła pora na kolejne odwiedziny w Ameryce Południowej, a dokładnie w stolicy Kolumbii – Bogocie. 

Zajrzymy do luksusowego apartamentu pełnego wspaniałych mebli, z bogatym wykorzystaniem drewna, ze ścianami uginającymi się pod fascynującymi płótnami… Jednak czego najbardziej będziemy zazdrościć właścicielom? Przestronności! Mieszkanie to ma bowiem aż 343 m² powierzchni.

Reprezentacyjny salon

Projekty,  Salon zaprojektowane przez KDF Arquitectura
KDF Arquitectura

Detalle Chimenea

KDF Arquitectura

Za projekt apartamentu odpowiadają architekci wnętrz z pracowni KDF Arquitectura. Od razu widać, co było ich celem: reprezentacyjne mieszkanie, w którym luksus będzie mieszał się z poczuciem rodzinnego ciepła. Jak go osiągnięto? Przede wszystkim poprzez hojne użycie drewna różnych gatunków.

Otwarcia i podziały

Projekty,  Salon zaprojektowane przez KDF Arquitectura
KDF Arquitectura

Apartamento Aposentos

KDF Arquitectura

Nasz spacer rozpoczęliśmy do wizyty w pokoju dziennym. Jego granicę w stosunku do hallu wyznacza ustawienie mebli. Nie łączy się bezpośrednio z jadalnią, oddziela go od niej regał. Prześwity pozwalają na jeszcze ciekawszą ekspozycję ceramiki, w tym ciekawych artefaktów z okresu prekolumbijskiego. Apartament pełen jest takich 'smaczków', to ona nadają mu charakter.

Komunikacja w przestronnym wnętrzu

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez KDF Arquitectura
KDF Arquitectura

Acceso Zona Privada

KDF Arquitectura

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez KDF Arquitectura
KDF Arquitectura

Acceso Ascensor

KDF Arquitectura

Mieliśmy okazję już odczuć przestronność tego wnętrza, teraz czas sobie ją w pełni uzmysłowić. Okazuje się, że ciężko mówić o korytarzach w przypadku interesującego nas dzisiaj apartamentu. W funkcjonalnych strefach po prostu pozostawione są ogromne przestrzenie do komunikacji pomiędzy pomieszczeniami. Mają one rozmiary pokojów w małych mieszkaniach! Ich ściany zdobi sztuka, jeszcze bardziej olśniewając gości.

Nowoczesna kuchnia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez KDF Arquitectura
KDF Arquitectura

Detalle Cocina

KDF Arquitectura

Kuchnia wyróżnia się na tle pozostałych pomieszczeń strefy publicznej, ponieważ postawiono w niej na minimalizm. Z atmosferą całości projektu łączy ją wszechobecne drewno, jednak nowoczesna atmosfera nijak ma się do poczucia luksusu znanego nam z pokoju dziennego. Tutaj liczy się praktyczność, funkcjonalność! Posadzka z polerowanego betonu jest niezwykle łatwa w utrzymaniu.

Jadalnia pełna stylu

Naszym ulubionym miejscem w tym apartamencie jest jadalnia. Ma swój niepowtarzalny styl! Nowoczesne elementy w postaci chociażby szklanych lamp łączą się z klasycznymi meblami, rustykalnym stołem, wspaniałymi obrazami na ścianach oraz bogactwem roślinności. Ogromne donice ustawione pod dużymi przeszkleniami potrafią oszukać nas, że znajdujemy się na łonie natury.

Pozorna prostota w pokojach prywatnych

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez KDF Arquitectura
KDF Arquitectura

Detalle Mobiliario

KDF Arquitectura

Na koniec: rzut oka do pokoi prywatnych. Okazuje się, że czeka tutaj na nas podobny styl co w kuchni. Minimalizm oraz połączenie drewna z bielą. Znajdzie się miejsce i na książki, i na pamiątki z podróży. Czasem to właśnie prostota jest najlepszym wyborem do sypialni w mieszkaniach, gdzie strefa publiczna ma bardzo reprezentacyjny charakter.

Od apartamentów wolicie domy? Trudno będzie, aby ten się Wam nie spodobał: Nowoczesny dom z duszą.

Co najbardziej Was tutaj zaciekawiło?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu