Dom jednorodzinny w Redzie : styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez PracowniaPolka

Jak PODWOIĆ wartość naszej nieruchomości?

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Na naszych łamach piszemy zazwyczaj o domach w charakterze gniazd rodzinnych, poszukujemy sposobów na stworzenie w nich ciepłej atmosfery, wyrażenia osobowości domowników, wyjścia na przeciw ich potrzebom. Jednak nie zapominajmy, że dom to również nieruchomość nie tylko o sentymentalnej wartości, ale także o wartości monetarnej, którą być może właśnie chcemy spieniężyć. 

Jeśli możemy pozwolić sobie na zainwestowanie w nieruchomość przed sprzedażą, to zdecydowanie warto – przekonują nasi eksperci z agencji nieruchomości.

1. Zwiększ efektywność energetyczną budynku

Zaczynamy od nieoczywistej rady – zwiększmy efektywność energetyczną budynku! O co chodzi? Coraz więcej osób przy zakupie nieruchomości dokładnie kalkuluje, ile będzie kosztowało ich jej utrzymanie. Jakie będą wydatki na energię, na ogrzewanie. Dlatego też będą poszukiwać domu z dobrą izolacją, z nowymi instalacjami. Jeśli nie chcemy ponosić ogromnych kosztów, to możemy zdecydować się na małe poprawki, takie jak chociażby uszczelnienie okien.

2. Zainwestuj w kuchnię

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Harvey Jones Kitchens
Harvey Jones Kitchens

Painted Shaker kitchen by Harvey Jones

Harvey Jones Kitchens

Kupujący zwracają szczególną uwagę na dwa pomieszczenia: kuchnię i łazienkę. Wszędzie indziej remont jest prosty, tutaj natomiast czasochłonny, wymagający sporych nakładów. Nas jednak nie powinno to zniechęcać, ponieważ pięknie wykończona kuchnia może okazać się prawdziwym magnesem na potencjalnych kupców. 

Polecamy sprzęty oraz dekoracje ze stali nierdzewnej. Przyciągają wzrok, automatycznie przekonując oglądającego co do swojej wartości. Jeśli zdecydujemy się na remont, to nie idźmy na łatwiznę, nie wybierajmy tylko jak najtańszych rozwiązań. Wtedy nawet nowa kuchnia może sprawić wrażenie kuchni do remontu w przyszłości. Zamiast blatu z laminatu zainwestujmy w drewno. Nie zapomnijmy także o efektownych akcesoriach i naczyniach – ich nie musimy pozostawić na miejscu.

3. Wyremontuj łazienkę

Dom jednorodzinny w Redzie : styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez PracowniaPolka
PracowniaPolka

Dom jednorodzinny w Redzie

PracowniaPolka

Przechodzimy do łazienki. Tutaj nie ma litości! Każdy kupujący dokładnie obejrzy armaturę i oceni jej stan. Chociaż remont generalny sporo kosztuje, to czasem warto – zwłaszcza, jeśli łazienka to pięta achillesowa wspaniałej nieruchomości. Jakoś przez lata nie udało się zebrać do remontu, może teraz przyszedł na to czas? Przynajmniej ją odświeżmy nową warstwą farby oraz przeprowadźmy głębokie czyszczenie!

4. Utrzymuj dom w dobrym stanie

Każdy, to zajmował się kiedyś domem, wie, jak pracochłonne jest jego ogólne utrzymanie w dobrym stanie. Przestrzeń wokół budynku co chwila przedstawia nowe wyzwania, różniące się od siebie w zależności od pór roku. To właśnie na zewnątrz potencjalny kupiec dokona wstępnej oceny, a zatem nasz dom po prostu musi prezentować się reprezentacyjnie. Odczyszczone kamienie na ścieżce, uporządkowana przestrzeń, a nawet świeżo malowana elewacja mogą odegrać istotną rolę.

5. Rozbudź sny

W sypialni spędzamy jedną trzecią naszego życia, musimy tutaj czuć się dobrze. Kiedy potencjalni nabywcy nieruchomości ją odwiedzają, powinni dać się ponieść marzeniom, z móc z łatwością wyobrazić sobie siebie i swoją rodzinę w (jeszcze) naszych wnętrzach. Sypialnia będzie tutaj kluczowa! Prostota oraz sporo miejsca do przechowywania – jeśli pójdziemy w tę stronę, to na pewno nie pożałujemy.

6. Dobrze zaplanuj remont

Projekty,  Domy zaprojektowane przez BATIR AU NATUREL
BATIR AU NATUREL

Encadrement d'ouverture

BATIR AU NATUREL

Inwestując w budynek tuż przed sprzedażą, konieczne będzie przemyślane rozplanowanie przebiegu prac. Podczas generalnego remontu nie będziemy mieli przechodu z nieruchomości poprzez wynajem, mieszkanie w niej przez nas samych także będzie utrudnione. Koniecznie dobrze skalkulujmy nasze możliwości budżetowe. 

Szukacie ekonomicznych sposobów na metamorfozę nieruchomości? Tutaj znajdziecie kilka dobrych pomysłów: Niskobudżetowy remont mieszkania w Bydgoszczy!

7. Zatrudnij najlepszych

Projekty,  Domy zaprojektowane przez atelier AMEG
atelier AMEG

Vue depuis maison

atelier AMEG

Tylko sprawdzeni profesjonaliści osiągną pożądany efekt końcowy. Na usługach ekspertów nie warto oszczędzać, bowiem małe niedopatrzenie i nasze doinwestowywanie w nieruchomość może okazać się studnią bez dnia. Nie chcemy także, aby kupiec zwrócił się do nas z reklamacją po kilku miesiącach. Najważniejsze będą tutaj oczywiście instalacje, ale jakość wykończenia również odgrywa ogromne znaczenie. 

Profesjonalistów najlepiej zatrudniać po poleceniu przez znajomych czy rodzinę, jednak jeśli nie mamy takiej możliwości, to nic nie szkodzi! Z pomocą przychodzi homify – kliknijcie na zakładkę profesjonaliści i wyszukajcie eksperta z interesującej Was dziedziny.

Sprzedawaliście kiedyś dom lub mieszkanie? Jakie były Wasze doświadczenia?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu