Our photoshoot of apartment design by Mama Studio: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Ayuko Studio

Plakaty – najtańszy sposób na urozmaicenie wystroju wnętrza?

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Nasze wnętrze powinno mieć charakter, a najlepiej jakby oddawało… charakter nasz oraz pozostałych domowników. Łatwiej powiedzieć, niż zrobić, prawda? Wyrażanie siebie wcale nie jest proste. Pomyślmy chociażby, ile czasu zajęło nam odnalezienie własnego stylu ubioru, w którym czujemy się sobą. Z wystrojem wnętrz jest podobnie, jednak nie należy się zniechęcać! Wybieranie dekoracji opowiadających naszą historię może okazać się ciekawym wyzwaniem. Na łamach homify nie raz przekonywaliśmy o tym, jak wspaniale na wystrój wpływa wprowadzenie do niego sztuki. 

Dzisiaj jednak nie będziemy nakłaniać Was do kolekcjonowania drogich płócien, ale zaproponujemy rozwiązanie idealne do eksperymentowania: plakaty.

Gdzie znaleźć idealny plakat?

Our photoshoot of apartment design by Tatemono Architects: styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez Ayuko Studio
Ayuko Studio

Our photoshoot of apartment design by Tatemono Architects

Ayuko Studio

Chcecie spróbować, jednak nie wiecie, gdzie rozpocząć poszukiwania idealnego plakatu? To prostsze, niż myślicie, plakaty bowiem są wszędzie! W kinie często możemy dostać je za darmo, możemy kupić w teatrze po zachwycającej premierze, w muzeum po świetniej wystawie, na którą poszliśmy z rodziną, zatrzymać po wyjątkowo udanej imprezie z ulubionym dj'em… Okazji jest bez liku, a polski design ma naprawdę wiele do zaoferowania. Inny sposób to zakup w wyspecjalizowanych galeriach plakatu bądź przez internet: reprodukcji lub nowych grafik od projektantów.

Co na plakacie?

U rzeźnika - grafika 30x40 cm: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Follygraph
Follygraph

U rzeźnika – grafika 30x40 cm

Follygraph

Na plakacie może być wszystko! Plakaty to użytkowe dzieła sztuki, które informują i zachwycają. W formie plakatu możemy także obcować z reprodukcjami, inspirującymi aforyzmami czy ciekawymi grafikami. Zakres tematyczny w zasadzie nie ma końca. Spójrzmy chociażby na plakat 'Meat Cuts' od projektantów z toruńskiego Follygraph. Współczesna wersja tradycyjnej ryciny dla rzeźników doskonale wpasuje się w wystrój kuchni właściwie w każdym stylu. Plakaty wydrukowano na grubym niepowlekanym papierze archiwalnym – zwracajmy uwagę na jakość papieru kupowanych przez nas dzieł, będzie miał on bowiem znaczącą rolę w ich odbiorze.

Kuchnia z odrobiną historii

Doskonałe połączenie stylów w polskiej wersji na warszawskim Powiślu: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez En Casa Premium Real Estate
En Casa Premium Real Estate

Doskonałe połączenie stylów w polskiej wersji na warszawskim Powiślu

En Casa Premium Real Estate

W przypadku tej kuchni wybrano nieco bardziej poważny temat plakatu – to słynny projekt Tomasza Sarneckiego. Plakaty z podobizną Gary'ego Cooper'a pojawiły się w całej Warszawie w dniu wyborów 4 czerwca 1989 roku. Zachęcały do obalenia komunizmu, a teraz mogą być wyrazem naszego przywiązania do wartości obywatelskich. Koszt reprodukcji to ok. 100 PLN.

Plakat w salonie w stylu retro

Doskonałe połączenie stylów w polskiej wersji na warszawskim Powiślu: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez En Casa Premium Real Estate
En Casa Premium Real Estate

Doskonałe połączenie stylów w polskiej wersji na warszawskim Powiślu

En Casa Premium Real Estate

Plakaty doskonale sprawdzają się w aranżacjach w klimacie retro. Nieco wyblakłe kolory będą doskonale pasować do wnętrz wypełnionych drewnem. To łatwo dostępne pamiątki z przeszłości, chociaż na myśli mamy raczej reprodukcje – plakaty z oryginalnych serii znanych artystów Polskiej Szkoły Plakatu mogą osiągać naprawdę duże kwoty.

Akcent koloru w kuchni w stylu skandynawskim

Chociaż dobrze, aby plakat opowiadał ciekawą historię, pamiętajmy, że będzie on w naszym wnętrzu stanowił dekorację. Co za tym idzie, powinien być dopasowany do wystroju, dopełniać go. Na przykład stanowiąc akcent koloru wyróżniający granice funkcjonalnej strefy. Tutaj do zieleni grafiki dopasowano kolor kabla lampy, co daje wspaniały efekt.

Ożywić minimalizm

Sesja projektu Patryka Kowalskiego : styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Ayuko Studio
Ayuko Studio

Sesja projektu Patryka Kowalskiego

Ayuko Studio

Sesja projektu Patryka Kowalskiego : styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Ayuko Studio
Ayuko Studio

Sesja projektu Patryka Kowalskiego

Ayuko Studio

Styl skandynawski, nowoczesny, minimalizm… Kolorowe plakaty sprawdzą się świetnie wszędzie tam, gdzie przyda się nieco ożywić prawie całkowicie białe wnętrza. W przypadku tego minimalistycznego mieszkania niebiesko-szare tło grafiki z wilkiem doskonale łączy się wizualnie z grafitową ścianą po przeciwległej stronie.

Nieprzemijająca moda na secesję

Our photoshoot of apartment located in Warsaw: styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez Ayuko Studio
Ayuko Studio

Our photoshoot of apartment located in Warsaw

Ayuko Studio

Czy do wyboru mamy tylko nowoczesne grafiki? Oczywiście, że nie! Reprodukcje słynnych dzieł sztuki lub wręcz projektów plakatów z ubiegłych wieków będą świetnie pasować do wystroju wnętrz w stylu klasycznym. Dzięki swojej dekoracyjności, łatwości w obiorze oraz zachwycającym kształtom linii nieprzemijającą popularnością cieszy się Secesja. W przypadku powyższej sypialni wybrano reprodukcję kartki z kalendarza w ciepłych barwach jesieni.

Ekelktyczny salon pełen plakatów

Our photoshoot of apartment design by Mama Studio: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Ayuko Studio
Ayuko Studio

Our photoshoot of apartment design by Mama Studio

Ayuko Studio

Stylem, który kocha plakaty, jest bez wątpienia eklektyzm. Dzięki plakatom do wnętrza można szybko i bezboleśnie (nie zabierając wiele przestrzeni) wprowadzić ogrom kolorów, form, wzorów o najbardziej odległej estetyce. Poza tym osoby uwielbiające eklektyzm mają przeważnie charakter zbieraczy. Zachowanie plakatu po wyjątkowych wydarzeniach w ich życiu przyjdzie im z łatwością.

Plakat do sypialni dziecka

W pokoju dziecięcym plakaty prędzej czy później się pojawią! Ukochani bohaterowie bajek, ulubieni piosenkarze… Zanim nasza pociecha sama zacznie decydować, co pojawia się na ścianach, możemy zaszczepić w niej dobry gust poprzez piękny wystrój jej sypialni – z plakatami włącznie. W przypadku pokoju Antosia zaprojektowanego przez Pracownię Projektową Shekoku wybrano tekst modlitwy Aniele Boży na tle niebiańskiego tła.

Inspirujące aforyzmy, piękne grafiki

PO DESZCZU ZAWSZE WYCHODZI SŁOŃCE : styl , w kategorii Sztuka zaprojektowany przez Szast i Prast
Szast i Prast

PO DESZCZU ZAWSZE WYCHODZI SŁOŃCE

Szast i Prast

Co jeszcze może znaleźć się na plakacie w pokoju dziecięcym? Podobnie jak w przypadku 'dorosłych' plakatów: możliwości jest nieskończenie wiele. Tutaj piękna grafika od Szast i Prast z motywującym cytatem.

Plakat do… łazienki

Our photoshoot of apartment located in Warsaw: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Ayuko Studio
Ayuko Studio

Our photoshoot of apartment located in Warsaw

Ayuko Studio

Dużo dzisiaj było o kuchniach, salonach, a nawet sypialniach. Jednak pomieszczeniem, w którym plakaty sprawdzą się jeszcze lepiej są łazienki. Tutaj obrazy na płótnie szybko zniszczyłaby wilgoć. Plakat z kolei łatwo zastąpić nowym, dlatego może on ponieść ofiarę w imię wspaniałego wystroju naszej łazienki! Reprodukcje dawnych reklam kosmetyków sprawdzą się tutaj wyjątkowo dobrze.

Wybraliście już idealny plakat do Waszego wnętrza? Teraz czas go powiesić! Ale uwaga, wystrzegajcie się tych wpadek: 10 typowych błędów, które popełniamy wieszając obrazy lub zdjęcia w domu.

Czy w Waszych domach znaleźlibyśmy ciekawe plakaty?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu