Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Hélène de Tassigny

Niesamowite mieszkanie, które będziesz chciał mieć!

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Uwielbiamy eklektyzm. Ten styl łamie wszelkie zasady wystroju wnętrz, a mimo to prezentuje się świetnie! Poszczególne elementy aranżacji nie powinny do siebie pasować, na pierwszy rzut oka wydawać się mogą zupełnie przypadkowe, a jednak projekty ostatecznie zachwycają nas swoją spójnością. Styl eklektyczny jest często wyborem osób, które chcą w domu lub mieszkaniu zaznaczyć wyraźnie zaznaczyć swoją silną, nietuzinkową osobowość.

Z kim najlepiej łamać zasady i przekraczać normy? Oczywiście z Francuzami! Wybierzemy się dzisiaj do Paryża, gdzie zajrzymy do eklektycznego apartamentu architektów wnętrz z pracowni Hélène de Tassigny.

Zaskakujący przedpokój

Jak zazwyczaj, zaczynamy nasze zwiedzanie od przedpokoju. Jednak w tym przedpokoju nie ma nic zwyczajnego. Przechodzi on w korytarz, w którego głębi czeka oprawiona w złotą ramę, dużych rozmiarów fotografia przedstawiająca artystyczny, kobiecy akt. Początek z przytupem! Wysmakowane zdjęcie pasuje kolorystycznie do wnętrza z białymi ścianami, z których wyłania się naturalny kamień, drewnianym, pobialanym dufitem oraz ciemną drewnianą podłogą.

Kuchnia z jadalnią

Wchodzimy do serca domu, przestrzeni publicznej o planie otwartym. Została ona wyraźnie podzielona na dwie strefy: kuchnię z jadalnią oraz salon. Znajdujemy się oczywiście w tej pierwszej, gdzie stylem dominującym jest styl nowoczesny. Gładkie fronty zabudowy kuchni, podłużny stół o geometrycznej formie, stojak na wino wpuszczony w ścianę… Eklektycznie staje się przez miks krzeseł oraz dzięki odrestaurowanej, drewnianej podłodze.

Nieprzypadkowe oświetlenie

Chociaż w kuchni postawiono głównie na nowoczesność, to jednak wybrano lampy, a właściwie żarówki, w stylu retro. Białe oprawy i czarne kable są dyskretne, wprowadzają do wnętrza industrialny akcent. Ciepłe światło z kolei buduje domową atmosferę.

Salon z akcentem niebieskiego

Czas przyjrzeć się strefie salonu. Zaskakuje ona swoją przestronnością oraz atmosferą pełną ciepła. Czekają na nas tutaj dwie ogromne kanapy obite miękkim welurem w różnych odcieniach niebieskiego. Duży, wiekowy, drewniany regał to jeszcze element wystroju jadalni, jednak doskonale pasuje także do pokoju dziennego, przydając mu nieco ducha retro wraz z lustrem o pozłacanej ramie.

Na czym polega eklektyzm

Eklektyzm to zabawa stylem. Obok siebie mogą znaleźć się elementy na pozór do siebie nie pasujące, jak chociażby powyższe stare lustro o miedzianej, ozdobnej ramie w połączeniu z lampą kinkietową, która wydaje się być wyjęta prosto z wnętrza jakiejś fabryki. Istotną rolę odgrywa także mieszanie faktur i wzorów. Chropowaty kamienny mur ktoś uznać by mógł za wystarczająco dekoracyjny, jednak nie w eklektycyzmie! Tutaj dostaje od do kompanii efektowną kanapę.

O szczegółu do ogółu

Za co tak kochamy styl eklektyczny? Tutaj każdy element wystroju opowiada swoją własną historię, sam w sobie jest zachwycający. Połączenie wielu takich mebli i akcesoriów musi ostatecznie stworzyć aranżację o niesamowitej sile. Spójrzmy chociażby na ten zaskakujący grzejnik z kwiatową dekoracją!

Łazienka w czerni

Także w łazience właściciele nie mogli zdecydować się na jeden styl! A nawet… na jeden sposób mycia się. Znajdziemy tutaj bowiem efektowną, wolnostojącą wannę o srebrnych nóżkach oraz na wskroś nowoczesną, przeszkloną kabinę prysznicową typu walk-in. Dominuje czerń, która łączy się z wszechobecną w mieszkaniu bielą.

Pokochaliście eklektyzm? Ten projekt po prostu musicie zobaczyć: Eklektyczne mieszkanie, które rzuca na kolana.

Co najbardziej Was tutaj zaskoczyło? Odważna fotografia czy niecodzienny grzejnik?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu