Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Mario Catani - Arquitetura e Decoração

Mozaika – sposób na odnowienie ściany

mszpakowska mszpakowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Kuchnia jest naszym ulubionym miejscem, gdzie możemy cieszyć się towarzystwem rodziny i przyjaciół, podczas smakowania naszych najlepszych przepisów kulinarnych. Ponadto, kuchnia jest jednym z najbardziej funkcjonalnych i charakterystycznych miejsc w całym domu. Często spełnia funkcję gabinetu psychologa, bo przecież to właśnie tu najłatwiej jest nam się otworzyć i na głos powiedzieć co leży nam na sercu w danym momencie. Jest to też fabryka uśmiechów! Każdy zapewne ma radosne wspomnienie z kuchni, ze wspólnego gotowania i śmiania się z wszystkiego co nas otacza. Żeby kuchnia spełniała te pomysły na wykorzystanie ceramiki na ścianie kuchennej.

Kolorowe i łatwe do czyszczenia ściany, to idealne dopełnienie każdej kuchni

Mobilizacja do pracy

Jak widzimy na tym zdjęciu, praca nad mozaiką może odbywać się na mniejszych obszarach. W ten sposób możesz stworzyć swoisty obraz, który wypełniony kolorami, stworzy prawdziwe arcydzieło na Twojej ścianie.

Jednolitość

Stwórz jednorodny obraz ścian i mebli. W ten sposób możesz użyć dowolnego wzoru i nadać mu więcej powagi dobierając odpowiednie meble. Możesz też wykorzystać gładką powierzchnię i pobawić się kontrastami faktur.

Oryginalny design

Tworzenie mozaiki wymaga skrupulatności, szczególnie, jeśli chcesz stworzyć oryginalny obraz, przepełniony kolorami. Warto jednak poświecić trochę pracy, aby otrzymać wyjątkowe wnętrze.

Łączenie barw

Pobaw się różnymi strefami i kolorami. Nie trzeba zdobić całości jedną mozaiką, ani tym samym materiałem. Właściwie, jeśli przypiszesz konkretny kolor, teksturę lub materiał do konkretnego obszaru w kuchni, lepiej zdefiniujesz przestrzeń i stworzysz wizualnie zróżnicowane strefy bez fizycznych barier w kuchni. W ten sposób będziesz mógł oddzielić od siebie wszystkie rzeczy bez pomniejszania przestrzeni.

Technika

Do stworzenia pięknej mozaiki potrzebujesz odpowiednich narzędzi. Przede wszystkim pamiętaj o rękawicach ochronnych, aby uniknąć skaleczenia o ostre krawędzie. Niezwykle przydatny będzie również specjalny nóż i uchwyt do ceramiki, które pomogą wyciąć odpowiednie elementy.

Przestrzenie do dekoracji

kuchni znajdziesz więcej miejsca na dekoracji niż same ściany. Nie pozostawiaj ani centymetra nagiej przestrzeni.

Praca w grupie

Tutaj mamy przykład mozaiki, która może być wykorzystana poza ścianami mieszkaniami. Do tak dużego przedsięwzięcia potrzebujemy pracy zespołowej, która zaowocuje wyjątkowym efektem.

Całkowita przemiana

Ten projekt udowadnia, jak łatwo można odmienić ścianę z pomocą kolorowej mozaiki. Nie ma żadnej wymówki, odrobina pracy sprawi, że każde miejsce nabierze nowego charakteru.

W zieleni

Wyłożenie ścian mozaiką to nie tylko ciekawa opcja aranżacyjna. Może ona posłużyć również za tło dla innych elementów. Mozaika ochroni nasze ściany przed brudem, parą wodną i tłuszczem, które mogłyby zniszczyć inne powierzchnie. Mozaiki z reguły łatwiej utrzymać w czystości niż standardowe ściany malowane.

Co myślisz o mozaice w kuchni?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu