Jak sprawić, aby mały dom stał się wygodny i elegancki

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak sprawić, aby mały dom stał się wygodny i elegancki

mszpakowska mszpakowska
Projekty,  Salon zaprojektowane przez Archifacturing
Loading admin actions …

Wszyscy marzymy o tym, aby nasz dom był komfortowy. Czy zastanawialiście się nad tym, w jaki sposób można sprawić, aby cztery ściany stały się bardziej funkcjonalne? Może się wydawać, że małe mieszkanie wiąże się z brakiem wygody. Nic bardziej mylnego! Dzisiaj pokażemy Wam, jak dodać funkcjonalności nawet niewielkim wnętrzom. Poznaj porady naszych projektantów i odmień swój dom!

Proporcje i symetria

Wykorzystanie bieli to pierwszy krok do powiększenia Twojego wnętrza. Jeśli kanapa musi stać przy ścianie, pamiętaj aby pozostawić kilkucentymetrowy odstęp. W ten sposób sprawisz, że salon będzie wydawał się optycznie większy. Nie zapominaj również o oświetleniu. Jasne wnętrza wydają się bardziej przestronne!

Przechowywanie

Niewielkie wnętrza wymagają kreatywności. Dzisiaj mamy odpowiednie rozwiązanie dla niewielkiej łazienki. W ten zamykanej szafie znajdziesz wszystko co potrzebne! Za drzwiami kryją się bowiem umywalka, półki, koszyki do przechowywania kosmetyków, a nawet miejsce do wysuszenia prania.

Naturalne światło

Czy to nie jest wspaniałe? Przeszklenia to najlepszy element wnętrza, który pozwoli Ci zmaksymalizować wykorzystanie światła. Jeśli nie masz odpowiedniej przestrzeni, skoncentruj się na ogromnych oknach. Jeśli możesz wygospodarować miejsce w salonie, zbuduj oszklone biuro!

Wykorzystaj korytarze

Kto powiedział, że korytarz nie może być funkcjonalny? W tym przypadku widzimy, jak wspaniale możemy wykorzystać go do stworzenia mini jadalni. Znalazło się tutaj nawet miejsce na niewielką kanapę, która została zintegrowana we wnęce.

Porządek w łazience

Umywalki bez cokołu sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej uporządkowane. Dzięki temu łatwiej utrzymać je w ładzie, co wiążę się z odbieraniem wnętrza jako większe. Dobrym zabiegiem jest również spore lustro, które odbijając przestrzeń pozwala sprawić wrażenie większej łazienki.

Lekkie meble

Zabudowy również mogą być wykorzystywane w niewielkich pomieszczeniach, pod warunkiem, że są zbudowane z lekkich materiałów. Proste, jasne kolory nie spłaszczają pomieszczenia, a kolorowe dodatki sprawiają, że wnętrze wydaje się być niezwykle komfortowe.

Otwarte biuro

Jeśli pracujesz w domu, nie musisz poświęcać całego pomieszczenia na biuro. Wystarczy, że z pomocą lekkiej ścianki odseparujesz strefy i możesz cieszyć się prywatnym miejsce. Dzięki takim rozwiązaniom Twój dom będzie wypełniony naturalnym światłem.

Pojemne szafy

Postaw na zabudowane, obszerne szafy, które pomieszczą wszystkie Twoje ubrania i akcesoria. Dzięki temu nie będziesz tracił przestrzeni na dodatkowe meble.

Sięgnij po więcej inspiracji w katalogu 21 inteligentnych rozwiązań dla niewielkich domów!

Jak radzisz sobie z przestrzenią w Twoim domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu