Fantastyczny dom lekki jak chmurka | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Fantastyczny dom lekki jak chmurka

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od steimle architekten Nowoczesny
Loading admin actions …

W miejscowości Metzingen, w okolicy Stuttgartu, powstał dom, który rozświetla okolicę swoją śnieżnobiałą fasadą. Na zboczu wzgórza architekci z biura steimle architekten stworzyli dla swoich klientów dom marzeń- zapierający dech w piersiach widok na miasto, pola i wzgórza gratis!

Ponadczasowo elegancki, stylowy i nowoczesny dom zachwyca nie tylko mieszkańców okolicy, ale także p0rofesjonalisów z branży architektonicznej. Docenili go oni nagradzając pierwszym miejscem w konkursie na Dom Roku 2012. Zobaczcie, jak wspaniale prezentuje się w środku!

Lokalizacja

Nowo powstały budynek wypełnia przestrzeń między skarpą a spadzistym terenem działki. Chcąc wykorzystać nietypowe ukształtowanie terenu, bryłę budynku wyniesiono ku górze, co zapewnia mieszkańcom domu fantastyczne widoki na okolicę. Działkę zagospodarowano w sposób tarasowy, tworząc na niej różne poziomy, wyznaczone przez betonowe murki. Takie stopniowanie kontynuowane jest także na samej bryle budynku, co daje wyjątkowy wizualny efekt.

Willa w stylu Bauhaus

Kubistyczna forma budynku nawiązuje do architektonicznej stylistyki Bauhausu. Proste linie, geometryczne załamania, jak i minimalistyczna fasada sprawiają, że dom ten nabiera charakteru ponadczasowego, ale i nowoczesnego. Liczne wielkopowierzchniowe przeszklenia otwierają budynek na otoczenie, a ich transparentność nadaje mu lekkości i delikatności. Pierwszy poziom, gdzie zlokalizowano strefę wejścia, jawi się nieco bardziej niedostępnie i introwertycznie. Z kolei na pozostałych dwóch pojawiają się duże okna, z których to właśnie rozciągają się fantastyczne widoki.

Efekt wow na tyłach domu

W niesamowity sposób zaprojektowano drugą stronę domu. Na jego tyłach, od strony zbocza wzgórza, stworzono swego rodzaju most, łączący najwyższe piętro z biegnącą po szycie wzgórza ulicą. To rozwiązanie ma nie tylko wymiar praktyczny i funkcjonalny, ale także estetyczny, nadając bryle budynku zupełnie inną formę, różniącą się od tego, co widzieliśmy od frontu.

Iluminujące wnętrze

Biała jest nie tylko fasada zewnętrzna, ale także wnętrze domu. Kolorystyczna monochromatyczność sprawia, że w środku króluje jasność i świeżość. Wszystkie powierzchnie płynnie się ze sobą łączą i zdają się stworzyć niekończącą się całość. Sterylnie białe wnętrze ocieplono elementami z jasnego drewna oraz beżowymi elementami wypoczynku. Postawiono tutaj na minimalizm dekoracyjny, wprowadzając ozdoby nieliczne, ale robiące wrażenie. Należą do nich przede wszystkim kuliste, ażurowe klosze lamp nad stołem w jadalni. Wielkopowierzchniowe okna stanowią ramę dla fantastycznego widoku na okolicę, a on sam staje się integralnym elementem dekoracyjnym wnętrza.

Stylowa kuchnia

Także w kuchni dekor zredukowany został do minimum, a i tak robi ona wielkie wrażenie. Prosta, biała zabudowa na całej długości jednej ze ścian zdaje się znikać w jej powierzchni. Nad blatem, zamiast tradycyjnej ścianki, widzimy podłużne okno, wpuszczające do środka naturalne światło i obramowujące zewnętrzny krajobraz, nadając mu dekoracyjny charakter. Centralnym elementem tej kuchni jest futurystyczna wyspa na środku, pełniąca rolę ogromnej powierzchni roboczej.

Pod chmurką

Całę wnętrze otwiera się na zewnątrz, nie tylko dzięki wielkopowierzchniowym oknom, ale także dużym świetlikom w suficie. Umieszczono je strategicznie nad klatką schodową, łączącą zgrabnie wszystkie poziomy domu. Tym samym całe wnętrze, nawet znajdujące się na parterze pomieszczenia, skąpana są w naturalnym świetle. Nie tylko zieleń wdziera się do środka, ale także niebo staje się integralnym elementem wnętrza.

Podobają się Wam nowoczesne domy? Ten przykład z pewnością także przypadnie Wam do gustu: homify 360°: nowe wcielenie nowoczesności w Krakowie.

Jak Wam się podoba wnętrze tego domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu