Mała, ale wygodna kuchnia- tak ją urządzisz! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Mała, ale wygodna kuchnia- tak ją urządzisz!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Mieszkanie singla Nowoczesna kuchnia od Architektura Wnętrz Daria Zaremba Nowoczesny
Loading admin actions …

Mała kuchnia to niestety codzienność wielu z nas. Marzymy o przestrzeni, gdzie nic nie będzie nas ograniczać, gdzie wrażenie ciasnoty nie będzie odbierało przyjemności z przygotowywania posiłków, eksperymentowania ze smakami. Zanim jednak uda nam się uzbierać na wymarzony nowy dom, cieszmy się z tego, co mamy i nauczmy się jak najlepiej wykorzystać dostępną nam przestrzeń. Może się okazać, że jeszcze nie odkryliśmy jej potencjału! 

Mały metraż nie powinien być traktowany jako ograniczenie, ale raczej w kategoriach wyzwania! Małe pomieszczenia to impuls dla kreatywności. Motywuje do poszukiwań jak najbardziej funkcjonalnych rozwiązań, często innowacyjnych, w poszukiwaniu wygody i przyjemności z gotowania. 

Dzisiaj na homify szukamy pomysłów na małą i wygodną kuchnię w projektach naszych profesjonalistów, zainspirujcie się z nami!

Kamuflaż

NADWIŚLAŃSKA 11 - 31m2 Nowoczesna kuchnia od UNQO Nowoczesny
UNQO

NADWIŚLAŃSKA 11 – 31m2

UNQO

Jednym ze sprawdzonych sposobów na małą kuchnię jest sprawienie, żeby wydawała się niewidoczna. Nie potrzeba nam wcale magii, ale doświadczenia i kreatywności architekta wnętrz! Kuchnia z powyższego zdjęcia to efekt pracy profesjonalistów z UNQO, którzy mieli do dyspozycji mieszkanie o powierzchni zaledwie 32 m2. Projekt ten pokazuje, że mała kuchnia nie musi sprawiać wrażenia ciasnej. Dzięki hojnemu użyciu luster oraz wykonaniu frontów mebli z jasnego drewna, harmonizującego z parkietem, pokrywającym całe mieszkanie, kuchnia wydaje się nie zajmować wcale miejsca!

Kuchnia całkowicie otwarta

poddasze na Powiślu - wg www.gackowska.pl Nowoczesna kuchnia od GACKOWSKA DESIGN Nowoczesny
GACKOWSKA DESIGN

poddasze na Powiślu – wg www.gackowska.pl

GACKOWSKA DESIGN

Niedawno pokazywaliśmy Wam niesamowite wnętrze od Cat Design, w Katalogu Inspiracji Przytulne poddasze na Powiślu. Tam dopiero metraż był ograniczony! Dzisiaj pokazujemy Wam z jeszcze bliższa, jak sobie z tym poradzono w kuchni. Prawie całą zmieszczono w wyspie! Piekarnik, umywalka, płyta indukcyjna, miejsce przygotowania, spożywania posiłków, szafki do przechowywania… jedynie lodówka się nie zmieściła. Zaskakujące, jak takie nagromadzenie dało w efekcie niezwykle wygodną kuchnię, chapeau bas!

Wpółotwarte

Żoliborski minimalizm Nowoczesna kuchnia od Jacek Tryc-wnętrza Nowoczesny
Jacek Tryc-wnętrza

Żoliborski minimalizm

Jacek Tryc-wnętrza

Jeśli nie lubimy, kiedy ktoś patrzy nam na ręce, ale ograniczona przestrzeń zmusza nas do otwarcia naszej kuchni, rozwiązanie podsuwa nam studio Jacek Trycz – Wnętrza. Wyspa została tam odgrodzona od przejścia solidną, drewnianą ścianką, która jest przedłużeniem blatu. Zapewnia poczucie prywatności, co może być istotne w mieszkaniu dla pięcioosobowej rodziny! Drewno idealnie wpisuje się w minimalistyczny klimat mieszkania.

Biel i światło

Mała kuchnia Nowoczesna kuchnia od Anna Wrona Nowoczesny
Anna Wrona

Mała kuchnia

Anna Wrona

Nie będziemy odkrywczy, kiedy powiemy, że biel i światło są kluczowe w aranżacji małej kuchni. Białe meble i ściany nie przytłaczają nas, a urozmaicić je można choćby ceglaną dekoracją jak w tej aranżacji od Anny Wrony. Kluczowe tutaj jest ustawienie okna, o czym warto pamiętać przy naszych własnych projektach. Zawsze starajmy się, żeby stanowiło ono choć jedną ze ścian naszej małej kuchni, jeśli nie możemy pozwolić sobie na więcej.

Ciemno i lśniąco

A co jeśli nudzi nas biel? Odważni mogą zdecydować się na ciemną, małą kuchnię i wyjść zwycięsko z bitwy z małym metrażem, tak jak udało się to profesjonalistom ze studia Architektura Wnętrz Daria Zaremba. Elegancki efekt osiągnięto dzięki wykorzystaniu lśniących powierzchni, które mimo swojego ciemnego koloru, odbijają światło. Niezwykle ważne jest nie tylko światło naturalne, ale także intensywne światło sztuczne.

Jedna ściana

Meble kuchenne na wymiar od 3TOP Nowoczesny
3TOP

Meble kuchenne na wymiar

3TOP

Ta odważna aranżacja z meblami od 3TOP, pokazuje ciekawy sposób na małą, ale długą kuchnię. Co jeśli zajmowałaby jedną ścianę? Dzięki temu nie czujemy się osaczeni, nie musimy cały czas się odwracać i schylać. Ogranicza nas jedynie przeciwległa ściana i wąski, praktyczny stolik. Po raz kolejny, nie ma to jak białe, lśniące meble!

Jakie są Wasze sprawdzone pomysły na małą kuchnię?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu