Jak urządzić nowoczesny dom?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak urządzić nowoczesny dom?

Aśka Warchał Aśka Warchał
PROJEKT OGRODU ZIMOWEGO: styl , w kategorii Spa zaprojektowany przez COOLDESIGN
Loading admin actions …

Nowoczesny dom to marzenie wielu z nas. Ale co to właściwie oznacza? Według Słownika Języka Polskiego nowoczesny to inaczej właściwy nowym czasom oraz, w odniesieniu do ludzi, postępowy lub świadczący o takiej cesze. Wybór stylu nowoczesnego dla naszego domu, tak zresztą jak i każdego innego stylu, to pewna deklaracja naszych poglądów. Chcemy być na czasie i patrzeć w stronę przyszłości, nie przeszłości. Świadomie podążamy za trendami, zmieniamy nasz dom, tak jak zmieniamy, udoskonalamy siebie. 

Pokazanie swojej osobowości poprzez dom wcale jednak nie jest proste. Z jednej strony wiemy, o co nam chodzi, z drugiej  nie wiemy, w jaki sposób to wyrazić. Dzisiaj na homify sięgamy do projektów naszych profesjonalistów w poszukiwaniu inspiracji, by móc odpowiedzieć na pytanie: jak urządzić nowoczesny dom? 

Zainspirujcie się razem z nami!

Lekkość i mobilność

DŁUGA - 42m2: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez UNQO
UNQO

DŁUGA – 42m2

UNQO

Nowoczesne wnętrze to wnętrze lekkie, w którym mamy wrażenie mobilności. Oczywiście nie musi ono być dosłowne, chociaż czemu nie? Stół z palety na kółkach świetnie się sprawdzi! Proponują go w swoim projekcie architekci wnętrz z UNQO. Generalnie jednak chodzi o to, by w przestrzeni łatwo było się poruszać, by całkowicie wyeliminować poczucie jakiegoś zasiedzenia i ciasnoty. Wszyscy doskonale pamiętamy meble choćby w salonach naszych babć, których nie dało się odsunąć i trzeba było nieźle się nagimnastykować, żeby z nich skorzystać. Aranżacja nowoczesna to tego zupełne przeciwieństwo!

Neutralne kolory i mocne akcenty

Mieszkanie Ignatki: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Anna Wrona
Anna Wrona

Mieszkanie Ignatki

Anna Wrona

Generalnie przyjmuje się, że styl nowoczesny w architekturze wnętrz charakteryzują proste, czyste formy i neutralne kolory. Taka baza jest idealna do dodawania mocnych, modnych akcentów, które można łatwo wymienić, kiedy trend czy nasze zainteresowanie nim przeminie. W ten sposób łatwo i błyskawicznie odmieniamy atmosferę pomieszczenia. Na powyższym zdjęciu widzimy właśnie takie rozwiązanie, całemu pomieszczeniu charakteru nadaje jedynie fotel, ale za to jaki niesamowity fotel! Architekt wnętrz Anna Wrona zostawiła mu wiele przestrzeni, dzięki czemu nie ucierpiało, wcześniej wspomniane, poczucie mobilności i lekkości mieszkania. I to pomimo masywności mebla!

Spójność

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify

Kluczowa w nowoczesnym domu jest spójność jego projektu. Nie ma tu mowy o pewnym szkatułkowym traktowaniu poszczególnych stref czy pomieszczeń, przy którym każde jest inne, w różny sposób zaznacza swoją obecność, funkcję. W nowoczesnej aranżacji wszystko jest częścią jednej całości. Doskonale wiedzą o tym profesjonaliści z PR Architects SP. Z.O.O. Pala i Rodek, którzy na mocny akcent w neutralnej przestrzeni wybrali po prostu intensywny niebieski kolor. Znajdziemy go na ścianach oraz w akcesoriach.

Miejsce na nowe technologie

Żoliborski minimalizm: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Jacek Tryc-wnętrza
Jacek Tryc-wnętrza

Żoliborski minimalizm

Jacek Tryc-wnętrza

W wielu mieszkaniach, komputery czy konsole wydają się jakby nie na miejscu. Czasami wręcz wyglądają jak intruzi, gryząc się z wystrojem wnętrza. Nie może być o tym mowy w domu, urządzonym w stylu nowoczesnym! Przecież nie ma nic bardziej nowoczesnego niż technologia. Dodatkowo, najnowsze komputery same w sobie mają wartość estetyczną, stają się wręcz naturalnym elementem wystroju. W aranżacji od Jacek Tryc-Wnętrza ekran komputera idealnie komponuje się z nowoczesnym meblem.

Zaskakująca prostota

Choć owoczesny dom charakteryzuje prostota, nie oznacza to wcale, że jest on nudny i przewidywalny, wręcz przeciwnie! Czyste geometryczne linie mogą przynieść zaskakujące rozwiązania, tym cenniejsze, im mniej wydumane. Tak właśnie jest z projektem schodów w domu autorstwa Macieja Janeczka. Umieszczono na nich lustro, w którym odbijają się umieszczone pod nimi kaktusy. Wydaje się, jakby te rośliny rosły także pod schodami! Dodajmy, że wybrano kaktusy o geometrycznym, kulistym kształcie, posadzone w kwadratowych donicach.

Nowatorskie rozwiązania

PROJEKT OGRODU ZIMOWEGO: styl , w kategorii Spa zaprojektowany przez COOLDESIGN
COOLDESIGN

PROJEKT OGRODU ZIMOWEGO

COOLDESIGN

Nowoczesny dom to nie tylko nowoczesny design, to także nowatorskie myślenie o przestrzeni i jej funkcjach. Jak już wspomnieliśmy, w nowoczesnym domu nie może zabraknąć miejsca na nowe technologie, a jakby ująć w tę kategorię także to niesamowite jacuzzi? Architekci z Cooldesign w formie ogrodu zimowego pod jednym dachem i w otwartym projekcie zebrali razem strefę relaksu, biuro, siłownię, minibarek, łazienkę.. Efekt przesiąknięty jest nowoczesnością!

Jeśli ciągnie Was do nowoczesności również przy architektonicznym projekcie domu, koniecznie sprawdźcie nasz Katalog Inspiracji: Futurystyczne fasady polskich domów- 5 przykładów.

Czy styl nowoczesny jest dla Was?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu