6 wnętrz z elementem WOW!

Aśka Warchał Aśka Warchał
New Fifties, kacper gronkiewicz architekt kacper gronkiewicz architekt Eklektyczny salon
Loading admin actions …

Przeglądając Katalogi Inspiracji na homify, mamy nadzieję, że często myślicie, wow, to wnętrze jest niesamowite!. My sami często to robimy, nie mogąc uwierzyć w zaskakujące pomysły naszych profesjonalistów. Co to jednak oznacza niesamowite wnętrze? Czy istnieje na nie sprawdzony przepis? Czy wszystko zależy od subiektywnej oceny każdego z nas? 

Wydaje się, że niesamowita częściej bywa przestrzeń publiczna domostw. Spędzamy tam więcej czasu za dnia, ale też, przyznajmy się, chcemy robić wrażenie na naszych gościach! Kolejnymi wyznacznikami niesamowitej przestrzeni zdają się być jej rozmiar oraz bogactwo materiałów, użytych do dekoracji. Im większe, im bogatsze, tym lepiej? Przekonajmy się!

Prezentujemy Wam wybór 6 niesamowitych wnętrz, które ostatnio zainspirowały nas na homify!

1. Klasyka niesamowitości

Rozpoczynamy salonem projektu Viva Design – Projektowanie Wnętrz Rzeszów, który posiada chyba wszystkie wyznaczniki niesamowitości! Po pierwsze – ogromna, otwarta przestrzeń, dzięki czemu naturalne światło zalewa salon. Pozwala ona także na podwieszenie eleganckiego żyrandolu, a wiadomo, że nie ma to jak żyrandol dla efektu wow! Poza tym: wiszące obrazy na ścianach, użycie bogatych materiałów, takich jak drewno i skóra, srebrne świeczniki… czy czegoś tutaj nie ma?

2. Stonowanie i w arabskim klimacie

Nadmorski dom. Salon. homify Egzotyczny salon

Salon od Caroline's Design różni się prawie wszystkim, a jednak też jest niesamowity! Kolejny raz mamy do czynienia z ogromną przestrzenią, jednak zaaranżowaną w całkowicie odmienny sposób. Zastosowano stonowaną gamę barwną z szarościami, przygaszonym niebieskim oraz delikatnym zielonym. Niskie kanapy oraz ich ułożenie przypominają wnętrza w krajach arabskich, gdzie siedzi się po turecku. To idealne miejsce do rozmowy, prawdziwego spotkania, nie zakłócanego szumem telewizora.

3. Bogactwo górskiej rezydencji

Kto nie powie wow na takie wnętrze? Całe w drewnie, stonowane jest elementami beżowymi oraz ciemniejszym brązem skórzanych obić. Na drewnianą dekorację nie można chyba znaleźć innego przymiotnika niż niesamowita. Zwróćmy uwagę na rzeźbione detale stropu oraz balustrady schodów, widocznej w głębi. A co powiecie na krzesło zrobione z rogów jelenia? Brakuje nam słów, by opisać ten projekt od Bosc Vej S.R.L!

4. Przepis na niesamowitość

Z salonów przenosimy się do strefy jadalni połączonej z kuchnią. W tej aranżacji od Sikora Wnętrza niesamowitość budują zaskakujące rozwiązania w połączeniu z klasycznymi, eleganckimi formami oraz bogactwem wystroju. Czarne meble kuchenne odcinają się od pięknej, jasnej drewnianej podłogi oraz od kremowych, niezwykle wygodnych krzeseł jadalni. Wszystko to, by od razu wrócić do ciemnego koloru, za sprawą długiego stołu w intensywnym brązie. Na nim, drewniane świeczniki tworzą unikalny klimat.

5. Niesamowitość przy małym metrażu

Czy rzeczywiście ogromna przestrzeń jest koniecznym warunkiem do powstania niesamowitego wnętrza? Projekt mieszkania autorstwa Kacpra Gronkiewicza zadaje temu kłam! Jak? Po pierwsze bogate, starodawne meble. Faktura drewna stołu jadalnianego oraz dopasowane do niego krzesła są wspaniałe, jednak to szafirowe fotele sprawiają, że pomieszczenie staje się niesamowite. Co za kolor, co za meble! Ogromne okna są tutaj prawie szklanymi ścianami. 

Jeśli chcecie poznać bliżej ten niezwykły projekt, sprawdźcie nasz Katalog Inspiracji: Jak stylowo i wygodnie urządzić się na 50m2? Przykład z Warszawy.

6. Niesamowite wnętrze i niesamowita funkcja

Cinema SAFRANOW Klasyczny pokój multimedialny

Kończymy wnętrzem, którego sama już funkcja jest niesamowita! To prywatna sala kinowa projektu Safranow. Ściany z wykończeniami z ciemnego orzechu zostały pokryte materiałową tapetą w kolorze stonowanego fioletu, co daje spektakularny efekt. Tylną ścianę zdobią reprodukcje niderlandzkich arcydzieł, przydając klasy i wysmakowania. Eleganckie, obite czarną skórą fotele, zachęcają do pozostania w kinie po seansie i dyskusji o nim przy szklance dobrej whiskey.

Czy te wnętrza też robią na Was wrażenie?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu