Jak ustawić meble w sypialni?

Aśka Warchał Aśka Warchał
przy parku JJJASKOLA ARCHITEKCI Skandynawska sypialnia
Loading admin actions …

Sypialnia to ciekawe pomieszczenie. Z jednej strony spędzamy tam najwięcej czasu, z drugiej strony robimy to głównie we śnie. Często nie przywiązujemy zatem zbytniej wagi do jej aranżacji, często zostawiamy na nią najmniej doświetloną przestrzeń. Najważniejsze jest wygodne łóżko, kto by tam się martwił resztą, prawda? Oczywiście, jako miłośnicy pięknych i funkcjonalnych pomieszczeń, nie możemy się na to zgodzić! Chociaż sypialnia to prywatna przestrzeń, nie mamy zatem presji, by pięknie ją urządzić i prezentować innym, to właśnie miejsce gdzie odpoczywamy od zgiełku codzienności. Warto zatem sprawić, by ten odpoczynek był jak najbardziej owocny i przyjemny. A powszechnie wiadomo, że człowiek najlepiej relaksuje się w dobrze zorganizowanej przestrzeni. Sypialnia często spełnia również inne funkcje, jest czymś więcej aniżeli miejscem do spania.

By pomóc Wam w aranżacji idealnej sypialni, dzisiaj na homify zastanawiamy się nad każdym z mebli z osobna i planujemy ich najbardziej funkcjonalne rozmieszczenie w perspektywie całego pomieszczenia. Pamiętajmy, że wszystko sprowadza się do naszych konkretnych potrzeb! Każdy wie najlepiej jakie ma potrzeby.

Gotowi na przypływ inspiracji?

Łóżko centralnie

DŁUGA - 42m2 UNQO Skandynawska sypialnia
UNQO

DŁUGA – 42m2

UNQO

Łóżko ustawione centralnie to najczęstsze rozwiązanie. Istnieje ku temu wiele powodów. Po pierwsze, pozwala to na wykorzystanie przestrzeni wokół łóżka, przeznaczenie jej na szafy, telewizor, stolik, dojście do okna… Wprowadza także symetrię do pomieszczenia. W tym skandynawskim lecz przytulnym projekcie od UNQO, geometryczna forma łóżka zdecydowanie dzieli przestrzeń na dwie części o podobnej wielkości. Pełna symetria nie jest zachowana, ponieważ jest to przestrzeń do życia, gdzie funkcjonalność góruje nad ścisłym porządkiem. Kolejnym ważnym motywem, stojącym za centralnym ustawieniem, jest polski klimat. Wszyscy wiemy, jak ciągnie od ścian!

Gdzie są drzwi?

Naturalnie, centralne ustawienie to nie jedyna możliwość i niekoniecznie zawsze najlepsza. Trzeba wziąć pod uwagę wiele zmiennych, w tym usytuowanie drzwi. Jeśli otwierają się one na środek pomieszczenia, łóżko oczywiście można ustawić w ich osi, jednak może niekoniecznie mamy ochotę na pewną rezygnację z prywatności, która za tym idzie. W aranżacji od Jjjaskola Architekci strefa intymna pozostaje strefą intymną, a spektakularne wejście do sypialni zapewnia niesamowity obraz oraz przepiękna komoda art déco.

Stolik nocny z lampką

Kawalerka 38m BBHome Design Nowoczesna sypialnia
BBHome Design

Kawalerka 38m

BBHome Design

Stolik nocny wraz z lampką lub kinkietem to nieodłączni towarzysze naszych łóżek. Wynika to oczywiście ze względów praktycznych i jest rozwiązaniem szczególnie istotnym szczególnie dla miłośników lektury do poduszki, co świetnie pokazuje powyższa aranżacja od Bbhome Design. Nie mogło tutaj zabraknąć zdjęcia ukochanej osoby oraz praktycznego budzika. Oprócz funkcjonalności warto też zwrócić uwagę na walory estetyczne. Jeśli dzielimy z kimś sypialnię, identyczne stoliki i lampki będą najlepszym rozwiązaniem.

Zastanawiacie się nad oświetleniem sypialni? Koniecznie sprawdźcie ten Katalog Inspiracji: Jak dobrać odpowiednie oświetlenie do sypialni?

Szafa i telewizor

Jeśli nie należymy do grona szczęśliwców, którzy mogą pochwalić się własną garderobą, szafa to niezbędny element wyposażenia naszej sypialni. Z lustrami na drzwiach, jak w aranżacji od Tim Grey Interior Design, optycznie powiększy pomieszczenie, ale też sprawdzi się, kiedy będziemy decydować się, co na siebie włożyć. Znacie ten przesąd, że nie należy spać na przeciwko lustra, ponieważ dusza do niego ucieknie? Tutaj nie ma takiej obawy, ponieważ centralna część mebla została przeznaczona na szuflady oraz przestrzeń dla telewizora. Lektura lekturą, ale czasem miło przed snem także coś obejrzeć.

Toaletka

Toaletka to mebel niezwykle przyjemny. Jeśli ubieramy się w sypialni, to możemy od razu dobrać dodatki i nałożyć makijaż również w tym miejscu. Toaletka powinna być ustawiona w miejscu, gdzie naturalne światło dopływa najlepiej, przy oknie, tak, żebyśmy nigdy nie siedzieli do niego plecami, ale bokiem lub naprzeciwko, jak w tym projekcie od Limonki Studio. To idealne rozwiązanie dla osób, które muszą zadowolić się łazienką bez okna.

Miejsce do pracy

Często w naszych mieszkaniach brakuje spokojnej, wydzielonej przestrzeni do pracy. A gdzie jest najspokojniej? W sypialni. Przynosząc pracę do strefy wypoczynku, należy zachować szczególną ostrożność, tak by nie zakłóciła ona naszego relaksu. Projektanci z Inspiration Studio idealnie je ukryli w kącie sypialni. W kącie za szafą, ale za to jak wspaniale oświetlonym! Lustro na ścianie, sprawia, że nie ma obawy o poczucie ciasnoty.

Jak wyglądają Wasze sypialnie?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu