Projekty, nowoczesne Domy zaprojektowane przez dlp Arquitectos

20 pomysłów na fasadę w 3D – bo planowanie jest najważniejsze!

homify.Pl homify.Pl
Loading admin actions …

Renderowanie 3D to właściwie komputerowo tworzone obrazy cyfrowe. Obecnie, są one podstawowym narzędziem w prezentacji projektów architektonicznych. Zaletą renderowania jest to, że dokładnie widzimy jaki będzie efekt wykonanych prac, zanim się jeszcze rozpoczną!

Osiąga się to poprzez obrazy tak realistyczne i szczegółowe, że właściwie mogą wpływać na emocje. W tym Katalogu Inspiracji zdecydowaliśmy się wyselekcjonować dla Was 20 modeli fasad wykonanych techniką renderowania. Założymy się, że niejednokrotnie będziecie zaskoczeni, że to nie zdjęcia stojących już obiektów.

​1. Materiały i tekstury

Współczesne domy to w dużej mierze gra teksturami różnych materiałów. Drewno, odsłonięty beton i hartowane szkło to podstawowa mieszanka nowoczesnego wizerunku nieruchomości.

​2. Złożone formy

Projekty, nowoczesne Domy zaprojektowane przez homify
homify

FACHADA PRINCIPAL

homify

Projektowanie komputerowe pozwala architektom na poszukiwania wśród nowych i skomplikowanych form dla elementów składowych nieruchomości.

​3. Alternatywne wykończenia

Renderowanie służy do testowania alternatywnych możliwości wykończeń, jak na przykład na zdjęciu powyżej, gdzie zaproponowano surowy beton dodający całości tekstury.

​4. Surowy beton

Patrzymy na złożoną formę trzypoziomowego domu, otoczonego ciekawym murkiem z otworami. Surowy beton jest materiałem bardzo powszechnie wykorzystywanym w nowoczesnych projektach.

​5. Minimalistyczny

Minimalistyczna fasada o białym kolorze została  ozdobiona elementami szarości cementu. Dodatkowo, dużą rolę odgrywają słupy światła.

​6. Niczym narożnik

Z pozoru prosty dom o formie sześcianu, lecz jego elewacja sprawia, że nie możemy od niego oderwać wzroku. Za pomocą cegły stworzono ciekawy wzór, niczym celosię. Brązowa kolorystyka wprowadza dużo ciepła.

​7. Wykończenie z charakterem

Jest to bez wątpienia dom z charakterem, którego ciemna elewacja jest tak samo imponująca, jak i intrygująca.

​8. Drewniane listwy

Nowoczesna fasada dwupoziomowego domu została wzbogacona o drewniane listwy dodające całości ciepła.

​9. Szarości

Minimalistyczny dom, którego szare elementy wykonczeniowe podkreślono za pomocą podświetlenia.

​10. Nowoczesne cegły

Powrót do prostoty i tradycyjnych materiałów, takich jak cegła może okazać się świetnym pomysłem na nowoczesny dom. Dowodem jest projekt powyżej.

​11. Pionowa płaszczyzna

Pionowa płaszczyzna pokryta cegłą umożliwia wizualny podział dwóch części domu, ale również sprawia, że całość wygląda o wiele bardziej intrygująco.

​12. Domek letniskowy

Ta fasada przynosi nam na myśl domek letniskowy – wakacyjną oazę spokoju.

​13. Kolorowe akcenty

Nowoczesna fasada może wyróżnić się poprzez odważny element kolorystyczny.

​14. Zabawa elementami

Jednopoziomowy dom został zaprojektowany na podstawie zestawienia kilku modułów o różnych wymiarach. Zwróćcie uwagę na zróżnicowanie poziomów.

​15. Naturalny kamień

Parter został wzbogacony w filary ubrane w naturalny kamień. Zestawienie kamienia z bielą piętra jest spektakularne.

​16. Celosia z betonu

Celosia tradycyjnie w sztuce islamskiej chroniła kobiety stojące przy oknie przed wzrokiem przechodniów. Pomimo tego, że w tym przypadku zupełnie nie myślimy o takim zastosowaniu, to abażurowa płaszczyzna betonowa zdecydowanie przywodzi na myśl takie skojarzenie.

​17. Nowoczesna i liniowa

Mamy tu nowoczesną kompozycję, w której skupiono uwagę na prostych liniach.

​18. Hartowane szkło

Duże tafle szkła dają przejrzystość i powiew nowoczesności w tym ogromnym, dwupiętrowym domu.

​19. Wartość wsporników

Mamy tu bardzo nowoczesną fasadę wykorzystującą wsporniki umożliwiające stworzenie zadaszonego miejsca parkingowego pod domem.

​20. Powrót do klasyki

Zamykamy naszą listę projektem klasycznego domu wzbogaconego o piękne wzory z kutego żelaza. Aż ciężko uwierzyć, że jest to komputerowy obraz! Jak widzicie, z pomocą nowych technologii, wszystko jest możliwe.

A skoro na koniec wróciliśmy do klasyki, to dla kontrastu proponujemy Wam zobaczyć jak wyglądają klasyczne plany mieszkań i domów w Katalogu Inspiracji: 4 nowoczesne domy z rzutami poziomymi, które pokochasz.

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu