Projekty,  Domy zaprojektowane przez dom arquitectura

9 świetnych projektów domów parterowych

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Domy parterowe mają niezliczoną ilość zalet, ale tylko jedną wadę- z powodu swojej dużej powierzchni, ich budowa wiąże się z większymi kosztami związanymi z wylaniem fundamentów. Ten jeden negatyw nie jest jednak w stanie podważyć licznych pozytywów, które wiążą się z tym właśnie rodzajem domu- bezpieczeństwo dla dzieci, komfort dla osób starszych, dostęp do ogrodu z każdego pomieszczenia w domu, nowoczesny design. Jeżeli wciąż macie wątpliwości, obejrzyjcie dziewięć projektów wyjątkowych domów parterowych!

1. Nowoczesny bungalow

Projekt: Dom w parrocjach: styl , w kategorii  zaprojektowany przez ARCHON+ PROJEKTY DOMÓW
ARCHON+ PROJEKTY DOMÓW

Projekt: Dom w parrocjach

ARCHON+ PROJEKTY DOMÓW

Pierwszy projekt to dzieło polskiej pracowni architektonicznej. Jest to nowoczesny bungalow- parterowy dom z płaskim dachem, o ciekawej, łączącej ze sobą różne materiały fasadzie. Odznacza się minimalistycznym szykiem i elegancją. Jego powierzchnia to 141 metrów kwadratowych, plus garaż o wielkości 21 metrów kwadratowych.

2. Egzotyczny luksus

Nowoczesny, luksusowy dom parterowy o przeszklonych ścianach i wnętrzach wykończonych egzotycznym drewnem. Nie uwierzycie, ale to w rzeczywistości… kontener! Został on jednak umiejętnie przerobiony w ekstrawagancki bungalow, z eleganckimi wnętrzami, pięknym ogrodem i równie imponującym tarasem na dachu. taras na dachu- to właśnie jedna z największych zalet domów o sześciennej bryle, z płaskim dachem.

3. W otoczeniu natury

Jak widać, dom parterowy wkomponować można także w działkę silnie zalesioną. Ten projekt ma na celu maksymalizację korzyści płynących z lokalizacji i otaczającego go krajobrazu. Z tego powodu zamontowano wielkoformatowe okna, dzięki którym z każdego pomieszczenia w domu cieszyć się można zapierającym dech w piersiach widokami.

4. Dom marzeń na polskie przedmieścia

Projekt: Dom w kliwiach (G2): styl , w kategorii  zaprojektowany przez ARCHON+ PROJEKTY DOMÓW
ARCHON+ PROJEKTY DOMÓW

Projekt: Dom w kliwiach (G2)

ARCHON+ PROJEKTY DOMÓW

Kolejny polski projekt, do realizacji którego wykorzystuje się pustak ceramiczny Porotherm, 25-centymetrowy. Jest izolowany za pomocą pianki izolacyjnej 20-centymetrowej, a wykończono go tynkiem. Sufity wykonano z płyty żelbetonowej. Dach ma nachylenie 20 stopni. Wnętrza ogrzewane są za pomocą kotła na paliwo stałe, bądź alternatywnie gazem.

5. Tani, ale efektowny

Prosty dom o czterospadowym dachu, o fasadzie z wyeksponowanej cegły i białego tynku. Jego dach pokryto rdzawą dachówką, a okna i drzwi obramowano drewnem. Przypomina południowoamerykańskie hacjendy i nie można odmówić mu egzotycznego uroku.

6. Prosty dom o współczesnym designie

Ten niewielki dom z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom nowoczesnego stylu w architekturze. Szaro-biała fasada, prosta bryła o dwuspadowym dachu, liczne przeszklenia- czego więcej może potrzebować mała rodzina?

7. 55-metrowe cudo ukryte w lesie

Wspaniała alternatywa dla niewielkiego mieszkania w mieście dla tych, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą. Prosty dom wybudowany przy użyciu naturalnych, ekologicznych materiałów, zachwyca zwłaszcza idylliczną lokalizacją. W środku znajduje się jedynie sypialnia, łazienka i kuchnia, co w zupełności wystarcza, gdy mieszka się w takim otoczeniu.

8. Parterowe rancho

Dom o powierzchni 150 metrów kwadratowych wydaje się o wiele większy, niż jest w rzeczywistości. Parterowy budynek o dwuspadowym dachu cechuje design łączący elementy tradycyjne z tymi nowoczesnymi- świadczy o tym chociażby fasada, w znacznej mierze otynkowana na biało, ale gdzieniegdzie wykończona naturalnym kamieniem.

9. Parterowiec z drewna

Prosty, skromny, ale urokliwy dom parterowy z drewna. Jest tani w budowie, ale niczym nie odbiega komfortem czy funkcjonalnością od większych odpowiedników.

Który najbardziej przypadł Wam do gustu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu