Dom z ultra nowoczesnym wnętrzem | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom z ultra nowoczesnym wnętrzem

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Schiller Architektur BDA Nowoczesny
Loading admin actions …

Przy budowie domu bierzemy pod uwagę nie tylko czynniki takie jak budżet, styl architektoniczny, obostrzenia budowlane, ale także położenie, a dokładniej lokalizację i kształt działki, którą będziemy zabudowywać. Pod tym względem najbardziej istotnymi elementami są umiejscowienie w odniesieniu do drogi dojazdowej, odległość od sąsiednich parceli oraz kierunek padania promieni słonecznych.

O tych, jak i o innych czynnikach wynikających z ukształtowania terenu musieli myśleć architekci ze studia projektowego Schiller Architektur, którzy stworzyli dom nie tylko o nowoczesnym charakterze, ale także doskonale wpisujący się w typ parceli.

Zobaczcie, jak dom wpisuje się w charakter działki i jak prezentuje się jego wnętrze!

Położenie

Działka zlokalizowana jest na skarpie, a prowadząca do niej droga znajduje się od strony południowej. Z tego powodu bryłę budynku umieszczono jak najdalej na północ. Ogród przed domem jest obszerny i od ruchu ulicznego oddziela go niemal dwumetrowa skarpa, co sprawia, że gwarantuje wysoki poziom prywatności.

Widok od frontu

Wejście do domu znajduje się od wschodu, czyli po prawej stronie budynku, a prowadzą do niego ciągnące się wzdłuż całej ściany schody. Ściany po obu stronach budynku wznoszą się wraz ze wzniesieniem terenu, a stanowią swego rodzaju ochronę strefy wjazdowej do garażu, który znajduje się pod budynkiem.

Widok od strony ogrodu

Od tej strony dom ukazuje nam swoje zupełnie inne oblicze. Niemal cała jego fasada na stronie została otwarta na otoczenie dzięki licznym wielkopowierzchniowym przeszkleniom. Poziomy budynku zostały także wizualnie wydzielone od zewnątrz. Parter, gdzie znajduje się strefa dzienna, maksymalnie otwiera się na zewnątrz. Z kolei ściana fasady na piętrze jest nieco bardziej niedostępna, a efekt ten osiągnięto, przeplatając szklane okna z ciemnymi wykończeniami. Całość budynku obramowana jest na biało, czyniąc go nowoczesnym i stylowym.

Wnętrze

Z otwartej strefy dziennej zlokalizowanej na parterze rozciąga się wspaniały widok na okolicę. Wielkopowierzchniowe okna przesłonić można żaluzjami, zaciemniając wnętrze i czyniąc je bardziej prywatnym. Wnętrze zdominowane zostało przez szarości, widoczne nie tylko w doborze materiałów wykończeniowych, ale także mebli i dodatków. Staje się one wyraźne dzięki czarnym elementom wyposażenia- kanapie czy krzesłom przy stole w jadalni. Sufit pokryto betonem architektonicznym, a podłogę szarym tynkiem, co sprawia, że wnętrze ma charakter industrialny, silnie modernistyczny.

Schody

Schody, prowadzące z parteru na piętro, są jednym z najbardziej wyjątkowych elementów tego wnętrza. W celu utrzymania industrialnego charakteru wnętrza, a także uczynienia go jak najbardziej transparentnym, zdecydowano się na stalowe stopnie w formie pudełek, przytwierdzonych z jednej strony do betonowej ściany. W ten sposób, przy minimalistycznym nakładzie, osiągnięto maksymalny wizualny efekt!

Łazienka

Na koniec przyjrzyjmy się łazience, która ,dzięki swojemu wyposażeniu i wystrojowi, jest jednym z najciekawszych pomieszczeń w tym domu. Jej wnętrze wypełnione jest światłem, które wpada do środka poprzez duży świetlik w suficie. Tuż pod nim umieszczono wannę, czyniąc wieczorne kąpiele wyjątkowo przyjemnymi. Kolorystycznie, aranżacja łazienki wpisuje się w styl całego wnętrza, bazując na kombinacji czerni i bieli oraz betonowych szarości.

Podobają Wam się nowoczesne projekty domów? Koniecznie spójrzcie na iluminujący dom na Śląsku!

Jak Wam się podoba takie surowe wnętrze?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu