Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak subtelnie odizolować kuchnię od salonu?

A.D. A.D.
Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Espaço do Traço arquitetura
Loading admin actions …

Funkcjonalne kuchnie łączone z salonem są najpopularniejszym rozwiązaniem we współczesnym budownictwie. Zdania na temat takiego układu pomieszczeń są jednak podzielone. Na forach internetowych toczą się zawiłe dyskusje o tym co lepsze i bardziej praktyczne. Za tego typu układem zdecydowanie przemawia optycznie zwiększona przestrzeń. Wadą z kolei są, choćby nawet widoczne podczas przyjęcia, brudne naczynia i kuchenny rozgardiasz. 

Dziś postanowiliśmy trochę połączyć oba aspekty i pokazać Wam kuchnie, które są oddzielone od jadali i salonów w bardzo dyskretny i subtelny sposób. Łączą w ten sposób zalety obu rozwiązań jednocześnie. Jesteście gotowi na garść wspaniałych inspiracji?  Zobaczcie 7 ciekawych pomysłów do wykorzystania! 

1. Szklane drzwi

 Na pierwszy ogień rzucamy Wam projekt architekta z MODESTO Crespo, który proponuje nowoczesną obudowę kuchni, mającą na celu odróżnienie przestrzeni i podział na dyskretne strefy. Obie przestrzenie można całkowicie odseparować za pomocą szklanych drzwi, które kiedy są otwarte, zdają się być całkowicie niewidoczne. Takie rozwiązanie nie tylko dokonuje optycznego podziału, ale również pomaga zatrzymać we wnętrzu kuchni zapachy pochodzące z gotowania. 

2. Mini barek

W następnym przykładzie widzimy bardziej typowe rozwiązanie – średniej wielkości ścianka, o funkcjonalnym znaczeniu, przedzielająca salon i kuchnię. Blat, który na niej ustawiono tworzy rodzaj stołu barowego, przy którym można usiąść popijając kawę. Sprawdza się również jako bar śniadaniowy. 

3. Wyspa

Wyspa to także wspaniały sposób na optyczne oddzielenie kuchni od salonu. Jako część zabudowy meblowej pełni też inne role – może służyć jako centrum gotowania, bar czy też po prostu dodatkowy blat roboczy. Jej przedłużeniem może być komfortowy stół jadalniany, tak jak na zdjęciu. Pamiętajcie jednak, że, ponieważ dostęp do wyspy nie może być ograniczony, wymaga ona całkiem sporo miejsca we wnętrzu.

4. Akwarium

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Aquarium Services
Aquarium Services

1500 litre bespoke through wall aquarium in a Surrey home

Aquarium Services

Tak niekonwencjonalny pomysł nie jest często spotykany, niemniej jednak wygląda niezwykle efektownie! Choć budowa ściany, będącej jednocześnie wodnym królestwem, jest dość trudna i wymagająca większych nakładów finansowych, stanowi bardzo oryginalną alternatywę. Warunkiem koniecznym jest odpowiednia higiena wody, tylko wtedy efekt będzie tak czarujący. Utrzymanie akwarium w czystości wymaga sporych nakładów pracy, i niekiedy niemałych funduszy, dlatego warto dobrze przemyśleć taką decyzję. 

5. Regał na książki

MIESZKANIE DLA SINGLA: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez 1852M
1852M

MIESZKANIE DLA SINGLA

1852M

Częściowo ażurowy regał na książki sam w sobie może też być sprytnym sposobem na oddzielenie kuchni od salonu. Ciekawe szafki mogą stać się nie tylko subtelną granicą między obiema przestrzeniami, ale też staną się prawdziwą ich ozdobą. Wykonanie prostego regału zajmie dobremu stolarzowi kilka godzin, a może jesteście fanami DIY i pokusicie się o wykonanie go samodzielnie… ?  

6. Dekoracyjny kominek

Nikt nie powiedział, że separacja musi być dominująca i obciążająca. Czasami wystarczy po prostu kominek, który jednocześnie stanowi idealne uzupełnienie salonu. Obecnie istnieją nowoczesne wzory, które wymagają mniejszych inwestycji finansowych, w zamian dając wyrafinowany wystrój, idealny na romantyczne wieczory.

7. Elementy wyposażenia wnętrz

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Pierangelo Laterza
Pierangelo Laterza

Appartamento a Verona

Pierangelo Laterza

Stół, sofa czy dywan – te elementy wyposażenia wnętrz mogą stać się symboliczną granicą między kuchnią, a salonem. W otwartej strefie dziennej podział na poszczególne strefy jest szczególnie ważny. Czasami nie wystarczy po prostu poustawiać meble, warto także zadbać o stworzenie odpowiedniej atmosfery, w czym pomoże np. dywan. Podział podłogi także będzie stanowił rodzaj subtelnej separacji np. drewno w salonie zestawione z kamieniem w kuchni. 

Potrzebujecie więcej inspiracji? Nic prostszego, zajrzyjcie tutaj: 9 pomysłów na półotwartą kuchnię!

Lubicie otwarte wnętrza?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu