Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 pomysłów na kuchnię do małego domu

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Casa100 Arquitetura
Loading admin actions …

Jedną z najtrudniejszych rzeczy przy projektowaniu małego domu lub niewielkiego mieszkania jest de facto projektowanie kuchni. Kuchnia jest przecież jednym z najczęściej używanych pomieszczeń, przechowujemy w niej produkty spożywcze, ale również urządzenia kuchenne i ostre przedmioty, takie jak noże. Z tego względu, musi być ona bardzo funkcjonalna i dobrze zorganizowana. Istnieje wiele sposobów na to, by stworzyć piękną kuchnię, która nie zajmuje dużo miejsca, a oferuje funkcjonalną przestrzeń. Mowa tu o kuchni na otwartym planie, lub też aneksie kuchennym, najczęściej z wyspą, znanym również jako kuchnia amerykańska. 

Oto 10 przykładów aneksów kuchennych idealnych dla małego domu. Rzućcie na nie okiem zanim zaplanujecie swoją kuchnię!

​1. Nowoczesna kuchnia w bieli

Małe kuchnie nie muszą być nudne! Jednym z najlepszych sposobów na stworzenie małej, a jednocześnie nowoczesnej kuchni, jest wybór dopasowanych mebli i sprzętu gospodarstwa domowego, które sprawią, że kuchnia będzie zawsze wyglądała na czystą i jasną.

​2. Wyspa kuchenna i stół

Innym sposobem, żeby kuchnia stała się trochę bardziej funkcjonalna, jest dodanie stołu lub wyspy kuchennej. Za pomocą tych akcesoriów zyskujemy dodatkową przestrzeń do pracy, ale również miejsce spotkań z członkami rodziny lub też znajomymi.

​3. Na jednej ścianie

Aby stworzyć funkcjonalną kuchnię w małym domu, możemy wybrać opcję oparcia o jedną ścianę. Wykorzystajmy pełną wysokość ściany na powierzchnię magazynową. Powieśmy szafy lub regały i półki – cokolwiek pomoże nam optymalnie wykorzystać przestrzeń.

​4. W kształcie litery L

Kuchnie w kształcie litery L są również doskonałym wyborem, gdy mówimy o małych przestrzeniach. Takie projekty pasują do każdego mieszkania!

​5. Kuchnia z podziałem

Nie istnieją żadne wytyczne ograniczające wygląd kuchni i jej układ. Mając to na uwadze, nie bójmy się odważnych rozwiązań, takich jak to na zdjęciu powyżej.

​6. Mała i naturalna

Włączenie elementów naturalnych w małej kuchni jest warte zachodu! Dzięki temu stworzymy przyjemną atmosferę i piękne wzory. Przykładem jest drewno, którego trwałość od zawsze była bardzo doceniana w projektowaniu kuchni.

​7. Wystarczy podstawa

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez sorama me Inc.
sorama me Inc.

A residence in Shibuya

sorama me Inc.

Dla tych, którzy nie zapraszają do siebie wielu gości, najbardziej efektywna może okazać się prosta kuchnia wyposażona w najbardziej niezbędne przedmioty. Dzięki temu, nie tylko zaoszczędzimy miejsce, ale również stworzymy zawsze schludną przestrzeń kuchenną.

​8. Miejsce na przechowywanie

W małej kuchni nie ma potrzeby drastycznie zmniejszać przestrzeń magazynową. Uwzględnijmy różne poziomy półek i wieszaków, na których będziemy mogli przechowywać różne elementy wyposażenia kuchni.

​9. Dobre planowanie we wnęce

Jeśli chcecie zaoszczędzić powierzchnię, projektanci kuchni wyjdą Wam na przód ze świetnymi pomysłami! Kto by pomyślał, żeby stworzyć kuchnię we wnęce?

​10. Dobry U-kład

2-pokojowy apartamencik: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Perfect Space
Perfect Space

2-pokojowy apartamencik

Perfect Space

Litera L nie jest jedyną w alfabecie! Można stworzyć niewielką kuchnię w kształcie litery U, gdzie wszystko jest pod ręką, ale w tym samym czasie, wszystko ma swoje miejsce.

Chcielibyście podchwycić ten pomysł? Nie bójcie się i Zaprojektujcie kuchnię w tradycyjnym U – kładzie!

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu