Projekty,  Domy zaprojektowane przez Cottage Style / コテージスタイル

10 spektakularnych projektów domów letniskowych

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Te domy są w stanie zainspirować każdego do budowy własnego gniazdka. Znajdź działkę, architektów, projektantów, poradź się żony czy męża i rozpocznij wspaniała przygodę zwaną ’budowa własnego domu’!

W tym Katalogu Inspiracji zebraliśmy dla Was dziesięć projektów domów z drewna, które najlepiej sprawdzą się jako domki letniskowe- wybudowane nad jeziorem, w środku lasu czy pośród szczytów wzgórz. Większość z nich bazuje na projektach od ukraińskich i rosyjskich architektów- zobaczcie, jak się buduje u naszych sąsiadów.

1. Nowoczesny dom z drewna i kamienia

Styl alpejski w nowoczesnej, oryginalnej odsłonie. Dom odznacza się ciekawą bryłą o skośnym dachu, fasadzie z laminowanego drewna okleinowego i naturalnego kamienia oraz współczesnych, wielkoformatowych przeszkleniach. Świetnie łączy elementy architektury tradycyjnej z wpływami modernizmu.

2. Tradycyjna góralska chata

Projekty,  Domy zaprojektowane przez shep&kyles design
shep&kyles design

Chalet de Claude: extérieur

shep&kyles design

Luksusowa góralska chata w tradycyjnej odsłonie- magiczny dom wzniesiony na zboczu wzgórza, pośród wzgórz i lasów. Fantastyczny nie tylko ze względu na swoja lokalizację, ale także design oparty o góralskie tradycje.

3. Dom w stylu loftowym

Projekty,  Chata z okrąglaków zaprojektowane przez THULE Blockhaus GmbH
THULE Blockhaus GmbH

KUBU Vorderansicht

THULE Blockhaus GmbH

Nowoczesny dom o kubistycznej bryle, drewnianej fasadzie i wielkoformatowych oknach- niewielki, utrzymany w stylu loftowym. Projekt ten jest idealny dla młodych, lubujących się w niekonwencjonalnych rozwiązaniach, którym nie brakuje jednak tradycyjnego czaru.

4. Modułowy pałac

Nowoczesny dom modułowy z drewna, o panoramicznych oknach i uroczym designie. Jest to także dom prefabrykowany, który może zostać skonstruowany już po trzech miesiącach od daty złożenia zamówienia.

5. Prosty dom z drewna

Jest to prosty, trzykondygnacyjny dom o bryle z dwuspadowym dachem. Fasadę pokrywa jasne, ekologiczne drewno, które jest produkowane lokalnie. Tym materiałem wykończono także wnętrza.

6. Rustykalny dom z drewnianych

Dom o powierzchni 127 metrów kwadratowych to przykład tradycyjnej, rustykalnej architektury.  Zwraca uwagę zwłaszcza fasadą, wykonaną z masywnych drewnianych bali w kolorze czekoladowym. To właśnie sprawia, że prezentuje się bajecznie.

7. Nowoczesny dom w stylu preriowym

Styl preriowy, popularny na północnym-zachodzie Stanów Zjednoczonych, stworzony przez legendarnego architekta Franka Lloyd Wright'a, zinterpretowany został tutaj w sposób nowoczesny. łączy w sobie funkcjonalność, dobry styl i komfort.

8. Dom o zaskakującym designie

Fantastyczny dom z drewna o unikatowym designie, który świetnie łączy ze sobą elementy nowoczesne i tradycyjne. Zachwycają zwłaszcza przeszklone wykusze umieszczone tuż nad wielkoformatowymi oknami na parterze. Projekt odznacza się sporą dozą harmonii i symetrii.

9. Futurystyczny dom z drewna

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Snegiri Architects
Snegiri Architects

Дом в уровнях

Snegiri Architects

Domy z drewna rzadko mają futurystyczny charakter. Ten jednak odznacza się taką właśnie estetyką- niekonwencjonalna, silnie zmodyfikowana bryła, nieregularnie rozmieszczone okna, ciekawa kombinacja materiałów- drewna, tynku, betonu, a nawet żywej zieleni.

10. Klasyczny i elegancki dom

Ostatni dom, który Wam pokażemy, to podręcznikowy przykład architektury klasycystycznej. Bryła o licznych zdobieniach, fantazyjne okna i dekoracyjne drzwi- wszystko to składają się na elegancką całość.

Który najbardziej się Wam podoba?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu