Projekty,  Ogród zaprojektowane przez MC3 Arquitetura . Paisagismo . Interiores

5 sposobów Feng Shui w aranżacji wnętrz na to, aby zapobiec problemom finansowym

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Na wstępie ostrzegamy: ten artykuł nie jest dla sceptyków, ale dla tych, którzy wierzą w mistyczne, nienamacalne siły. Wyznawcy ideologii Feng Shui uważają, że przez wnętrza naszych domów przepływają różnorodne energie i to, w jaki sposób je urządzamy, ma wpływ na ich pozytywny bądź negatywny charakter. W tym artykule wskażemy na pięć rzeczy, o które warto zadbać w domu, aby pozbyć się lub zapobiec problemom finansowym.

1. Pożegnaj bałagan

Bałagan i chaos we wnętrzach uniemożliwiają pozytywnej energii swobodnie przepływać. Z tego powodu Feng Shui zaleca regularne sprzątanie i pozbycie się wszystkich przedmiotów, które są nam niepotrzebne. Nadmierna akumulacja dóbr materialnych może odpowiadać za negatywną energię w naszych wnętrzach. Bez względu na to, czy wierzycie w związek porządku z pozytywną energią, regularne porządki pozwolą utrzymać dobrą organizację wnętrz, a co za tym idzie podniosą poziom produktywności, który w rezultacie oznacza zwiększenie dochodów i dobrobyt.

2. Zmień położenie przedmiotów

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Bhavin Taylor Design
Bhavin Taylor Design

Gloucester Road Penthouse

Bhavin Taylor Design

Poprzestawiał niektóre przedmioty- wazony, lampki, dekoracje- aby tchnąć we wnętrze nieco świeżego powietrza. Odmieniony charakter wnętrza pozwoli rozjaśnić umysł i spojrzeć na różne sprawy z nowej perspektywy. Zmieniając wygląd wnętrz zastanów się, które rzeczy poddać można procesowi upcyklingu. Ze starych drzwi można n przykład zrobić stół- a to tylko jeden z wielu świetnych pomysłów na powtórne wykorzystanie elementów wyposażenia.

3. Zadbaj o balas między wnętrzem domu a jego otoczeniem zewnętrznym

Nie skupiaj się jedynie na aranżacji wnętrz- zwróć również uwagę na to, co dzieje się wokół domu. Co z tego, że w środku zachwycać będzie on ekstrawaganckim wyposażeniem i materiałami wykończeniowymi najwyższej jakości, skoro z zewnątrz przeraża? Zadbaj zatem nie tylko o wygląd wnętrza, ale i ogrodu. W życiu liczy się balans i harmonia, które wspomagają uporać się z wieloma problemami, także tymi finansowymi.

4. Nie zapomnij o zieleni

Urządzając wnętrza domu nie zapomnij o zieleni i innych naturalnych elementach. Żywe rośliny mają niezwykle pozytywny wpływ nie tylko na naszą mentalność, ale i zdrowie fizyczne. Oczyszczają powietrze, korzystnie wpływając na pracę ludzkiego ciała i umysły. Poprawiają także energię we wnętrzach, czynią je przyjemniejszymi, a osoby w nich przebywające szczęśliwszymi.

5. Priorytetowo potraktuj wystrój łazienki

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez MAESTA BATHROOM FURNITURE
MAESTA BATHROOM FURNITURE

PATTO – MAESTA BATHROOMS

MAESTA BATHROOM FURNITURE

Łazienka jest pierwszym pomieszczeniem, do którego kierujemy kroki tuz po przebudzeniu i ostatnim, w którym przebywamy przed pójściem spać. To właśnie tam przeglądamy się, rozmyślając nad sprawami czekającymi nas każdego dni i problemami, które udało nam się rozwiązać. Nie wolno zatem zaniedbać kwestii wyposażenia łazienki- powinna być ona wygodna, funkcjonalna, a także przyjemna pod względem wizualnym.

Wierzycie w urządzanie wnętrz w zgodzie z Feng Shui?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu