Projekty,   zaprojektowane przez Arquitectos M253

Ogród: duży efekt za niewielkie pieniądze!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Lato zbliża się coraz większymi krokami, a Wy wciąż nie przywróciliście do życia swojego ogrodu? Zebraliśmy dla Was zbiór fantastycznych pomysłów stworzonych przez naszych architektów, które są bardzo efektowne, ale i niskie w kosztach! Zobaczcie, jak łatwo i efektownie odświeżyć swój ogród przed nowym sezonem! Czy jesteście gotowi na zupełnie nową dawkę inspiracji? 

1. Nowe oświetlenie

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Arquitectos M253
Arquitectos M253

Terraza perspectiva 3

Arquitectos M253

Zadaszyliście swój taras na nowy sezon? To świetny pomysł! Teraz brakuje Wam tylko odpowiedniego oświetlenia i mebli, dzięki którym na tarasie poczujecie się komfortowo o każdej porze dnia i nocy. Z pomocą doświadczonego architekta przeprowadzenie kabli wzdłuż ścian do sufitu będzie banalnie proste. Oprócz standardowych lamp warto skusić się na bardziej nowoczesne posunięcie i zainstalować chociażby panele solarne, które nagrzewają się światłem słonecznym w ciągu dnia i mogą świecić całą noc zupełnie za darmo!

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez arQing
arQing

Patio Mexicano.

arQing

2. Praca w ogrodzie

Każdy ogród po zimie potrzebuje trochę uwagi. Usuwanie chwastów, a także zadbanie o już zasadzone rośliny jest czasochłonne i wymaga dużo pracy. Co więcej, jeżeli nie jesteście doświadczeni w pielęgnacji roślin, możecie sprawić, że nie będą wyglądały tak, jak powinny. Rekomendujemy Wam, byście zatrudnili wykwalifikowanego ogrodnika! Pomoże on w oczyszczeniu ogrodu po zimowym letargu, a także idealnie dopasuje rośliny do podłoża i stopnia zacienienia. Nawet jedna wizyta ogrodnika w miesiącu może zdziałać cuda!

3. Magiczne światła

Zobaczcie, jak świetne wrażenie sprawiają LEDowe lampki owinięte wokół pni drzew! Jest to niezwykle efektowne, ale i tanie rozwiązanie, gdyż możecie wykorzystać lampki choinkowe, których używaliście w trakcie Bożego Narodzenia!

4. Małe skalniaki

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Vivero Sofia
Vivero Sofia

Jardinera con piedra rosa-naranja de cubresuelo

Vivero Sofia

Podjazdy dla samochodów zazwyczaj nie prezentują się zbyt urokliwie. Mamy jednak sposób, jak szybko i efektownie to zmienić! Wystarczy, że zagospodarujecie odrobinę wolnego miejsca i stworzycie mini skalniaki pełne zielonych roślin. Nasza wskazówka: wykorzystajcie rośliny, które odporne są na mrozy, dzięki temu, co sezon będziecie mogli cieszyć się zielonymi zaułkami na własnym podwórku!

5. Lampiony na drzewie

Marzycie o pięknym ogrodzie, który pozwoli Wam na wieczorne chwile relaksu? Nasi architekci mają świetny pomysł, co zrobić, by to osiągnąć! Zawieście kilka lampionów na Waszym przydomowym drzewie i umieśćcie w nich świeczki. Romantyczny efekt gwarantowany! Nasza wskazówka: Jeżeli nie chcecie wydawać pieniędzy na gotowe lampiony, wykorzystajcie szklane słoiki po przetworach, butelki, bądź stare lampiony znalezione na strychu bądź pchlim targu – nietuzinkowy efekt gwarantowany!

6. Rabaty

Projektowanie nowych rabat w ogrodzie to świetna i kreatywna zabawa! Nie ma nic przyjemniejszego, niż oglądanie, jak rośliny, które sami zasadziliśmy rosną i kwitną we wszystkich kolorach tęczy. Pamiętajcie jednak, by zasadzić rośliny dostosowane do gleby w Waszym ogrodzie, a także uzbrójcie się w cierpliwość, bo niektóre gatunki potrzebują naprawdę sporo czasu, by osiągnąć właściwe rozmiary.

7. Hamak dla marzycieli

Nic tak nie kojarzy nam się z prawdziwym relaksem, jak wypoczynek na hamaku! Nie dość, że jest to niezwykle wygodne, to jeszcze fantastycznie wygląda. Jeżeli nie posiadacie w swoim ogrodzie drzew, możecie zainwestować w specjalne stojaki, bądź, tańszym kosztem, zakopać w ziemi dwa metalowe pręty, które stworzą świetny zamiennik. Błogi wypoczynek gwarantowany!

8. Meble ogrodowe

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Cue & Co of London
Cue & Co of London

Open-Plan Kitchen/Living Room, Ladbroke Walk, London

Cue & Co of London

Meble ogrodowe mogą być naprawdę kosztowne, co więc zrobić, by osiągnąć wymarzony efekt bez wydawania dużych kwot? Polecamy Wam spacery na pchle targi, bądź jeśli nie macie na to wystarczająco dużo czasu, szperanie w Internecie! Dużo ludzi pozbywa się swoich przedmiotów, które już im się znudziły, a towar z drugiej ręki wcale nie musi być zniszczony i nieatrakcyjny! Co więcej, takie rozwiązanie sprawi, że Wasze meble ogrodowe będą niepowtarzalne i wyjątkowe!

9. Doniczki

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Garden Affairs Ltd
Garden Affairs Ltd

Gazebo with intergrated garden store

Garden Affairs Ltd

Często świeży i nowy efekt nie wymaga wcale wielu kosztownych zmian. Skorzystajcie z pomysłu naszych architektów i zainwestujcie w ciekawe donice! Zasadzenie różnych roślin i ustawienie ich w strategicznych miejscach sprawi, że Wasz ogród nabierze życia i kolorów! Wybierając rośliny szukajcie tych, które przetrwają mrozy – dzięki temu tą niewielką zmianą będziecie cieszyć się przez lata!

10. Kwiaty na balkonie

Mieszkacie w centrum miasta i nie macie możliwości aranżacji własnego ogrodu? Nie ma problemu! Powstała nowa moda, którą zapoczątkowano w niemieckich miastach, polegająca na tworzeniu własnych mini ogrodów na balkonach! Wykorzystajcie przestrzeń na swoim balkonie w stu procentach i ustawcie oraz zawieście doniczki z różnymi ziołami, roślinami i kwiatami. Gwarantujemy Wam, że wszyscy sąsiedzi będą Wam zazdrościć!

Jesteście ciekawi innych pomysłów na ogród? Zobaczcie tutaj:

10 pomysłów, które uczynią Wasz ogród wyjątkowym!

Jak Wy zadbacie w tym roku o swój ogród?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu