Projekty,  Domy zaprojektowane przez Snegiri Architects

Kreatywny i pobudzający zmysły dom, dla rodzin z małymi dziećmi

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Ekscytujący projekt, który chcemy Wam pokazać jest na prawdę nietypowy i intrygujący. Drewniany dom, który stanowi przykład budownictwa przyszłości stanął w Rosji, niedaleko Petersburga. Jest równie niekonwencjonalny wewnątrz, co na zewnątrz: ekologiczny styl jaki wybrano do tego projektu subtelnie koresponduje z modnym teraz stylem skandynawskim. Miłośnicy budownictwa rustykalnego także nie będą zawiedzeni, a co najważniejsze, w tym projekcie zakochają się młode rodziny z małymi dziećmi. 

Zaprezentujemy Wam ekologiczny dom, który spokojnie mieści się w segmencie low-end! Dla wielu z nas niskobudżetowy projekt stanowi okazję aby wreszcie przenieść się na przedmieścia i pożegnać się z uciążliwymi sąsiadami za ścianą. Zobaczcie tę ciekawą inwestycję!

Nowatorskie podejście

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Snegiri Architects
Snegiri Architects

Дом в уровнях

Snegiri Architects

Architekcize studia architektonicznego Snegiri zaprojektowali wspaniały dom, a bodźcem do powstania projektu była idea stworzenia prostej i czytelnej przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz. Inspiracją było oryginalne duńskie, szwedzkie i norweskie budownictwo. Powierzchnia domu to około 177 metrów kwadratowych, rozmieszczonych na kilku kondygnacjach. Jednym z największych atutów domu jest niski koszt budowy, który udało się obniżyć dzięki lokalnym surowcom i materiałom. 

Na zdjęciu widzimy piękne ujęcie domu z zewnątrz, gdzie czysty projekt elewacji zachwyca nowoczesną formą. Murowany dom został pokryty naturalnym drewnem modrzewiowy i białym tynkiem. Boczna część elewacji domu została ozdobiona pnącymi roślinami, które zapewniają naturalny wygląd.

Widok w przekroju

Projekty,   zaprojektowane przez Snegiri Architects
Snegiri Architects

Дом в уровнях

Snegiri Architects

Aby lepiej zrozumieć układ wnętrza, przyjrzyjmy się zdjęciu. Tajemnicą  domu jest ciekawy układ poziomów. Oznacza to, że na różnych kondygnacjach mają miejsce poszczególne strefy życia, ale nie są one oddzielone od siebie długimi schodami i korytarzami, różnica między piętrami wynosi jedynie około 1,5 metra. Początkowo projekt ten został opracowany po to, by móc budować domy na zboczu, ale sprawdza się on także na równym podłożu.

Na najniższym poziomie znajdują się pokój dzienny, jadalnia i gabinet. Z kolei, kuchnia, pokój gier i rodzinna bawialnia zajmują środkowe piętro. Na samej górze są dwie sypialnie. Wszystkie pokoje są subtelnie odizolowane od siebie, jednocześnie pozostają ze sobą w korelacji. Dzięki temu wszyscy członkowie rodziny mogą wspólnie spędzać czas. 

Wnętrze przyjazne rodzinie

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez Snegiri Architects
Snegiri Architects

Дом в уровнях

Snegiri Architects

Projekt domu jest mocno zorientowany na rodzinę i skupia się głównie na życiu wraz z małymi dziećmi. Imponująca aranżacja sprawia, że staje się on prawdziwym małpim gajem, w którym można szaleć godzinami. Doskonale poczują się tu także dorośli, zwłaszcza Ci, którzy potrzebują pobudzić w sobie kreatywność i poruszyć wszystkie zmysły np. do artystycznej pracy. 

Całkowita powierzchnia salonu połączonego z jadalnią to prawie 70 metrów kwadratowych pozwala osiągnąć wysoki komfort życia. Poprzez projektowanie kilkupoziomowe powstały dodatkowe pokoje pod skosami, które idealnie nadają się na bawialnię dziecięcą. Absolutnym hitem jest siatkowa podłoga przypominająca ogromny hamak. Na kolejnym zdjęciu przyjrzymy się jej z bliska.

Wisząca sieć

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez Snegiri Architects
Snegiri Architects

Дом в уровнях

Snegiri Architects

Platforma wykonana z sieci znajduje się na klatce schodowej. Została wygospodarowana na terenie, który zazwyczaj nie jest wykorzystywany. W aspekcie aranżacji wnętrza nie ma ona większego wpływu, gdyż delikatna siatka nie ogranicza dostępu światła do górnych pokoi ani nie pomniejsza optycznie przestrzeni. Korzyści są wymierne: cudowny hamak dla dzieci i dorosłych (jest w stanie utrzymać nawet duże ciężary) – do wypoczynku czy gimnastyki. Zabawa pobudzająca zmysły to doskonały pomysł na oderwanie malucha od telewizora i komputera. A najlepsze jest to, że w takim wnętrzu nie potrzeba już dzieciom drogich zabawek!

Koncepcja wnętrza

Aranżacja wnętrza jest bardzo naturalna, ma lekko skandynawski wydźwięk, oparty na funkcjonalności i zgodzie z naturą. Jasne ściany, sosnowe drewno, proste i praktyczne meble, kreatywne dodatki, pobudzające zmysły małych i dużych. Największą ozdobą są ogromne okna i leśny krajobraz za nimi. 

Zanurzony w przyrodzie

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Snegiri Architects
Snegiri Architects

Дом в уровнях

Snegiri Architects

Dom położony jest na działce obok lasu sosnowego. Stare drzewa tworzą harmonijną ramę dla domu i podkreślają jego związek z naturą. Przez materiały użyte do jego budowy, dom doskonale wpisuje się w otoczenie, a jednocześnie wygląda bardzo elegancko i komfortowo.

Chcecie zobaczyć podobną posiadłość? Zajrzyjcie tutaj: Rodzinny dom ukryty w zieleni

Podoba Wam się platforma z siatki? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu