Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez INpuls

10 błędów, których warto unikać aranżując swój wymarzony dom

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Tworząc swój wymarzony dom bardzo łatwo popełnić kilka prostych błędów, które w znaczący sposób wpływają na komfort użytkowania całej przestrzeni. Z tego względu warto odpowiednio wcześniej dokładnie zaplanować cały projekt naszego rodzinnego gniazdka i skonsultować go z wszystkimi domownikami, bądź też znajomymi, którzy budowę domu mają już za sobą. Specjalnie dla tych z Was, którzy planują aranżację swoich czterech ścian przygotowaliśmy z naszymi architektami mini przewodnik po błędach, których warto uniknąć podczas urządzania każdego wnętrza. Zobaczcie sami! 

1. Brak odpowiedniej ilości szafek

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Definitive Interior Design
Definitive Interior Design

Chelsea Harbour Apartment

Definitive Interior Design

Jeśli często zdarza Wam się, że rzeczy w Waszym mieszkaniu są rozrzucone w nieładzie po różnych zakątkach to znak, że najwyższy czas zainwestować w dodatkowe szafki.  Odpowiednie miejsce do ich przechowywania jest kluczowe, by zachować w każdym wnętrzu ład i porządek. Warto pamiętać o tym podczas urządzania swojego rodzinnego gniazdka. 

2. Brak okna w łazience

Strefa łazienki jest miejscem, które powinno umożliwiać komfortowy relaks i swobodną pielęgnację swojego ciała. Często projektując tą przestrzeń zapomina się o tym, że powinno znaleźć się w niej przynajmniej niewielkie okno. Dzięki temu cała strefa zyska na przestronności i na pewno będzie miejscem, w którym każdy z przyjemnością będzie spędzać czas.

3. Niewygodny materac

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Bau-Fritz GmbH & Co. KG
Bau-Fritz GmbH & Co. KG

Schlafzimmer Haus am See

Bau-Fritz GmbH & Co. KG

Wybierając łóżko do swojej sypialni warto skupić się nie tylko na kształcie ramy, czy też materiale, z jakiego jest wykonane. Bardzo ważny jest również wybór odpowiedniego materaca. Pamiętajcie o tym, że to on właśnie w dużej mierze wpływa na jakość Waszego snu.

4. Nadmierny wystrój sypialni

Sypialnia powinna być przestrzenią, w której możecie się wyciszyć i zregenerować swoje siły podczas snu. Z tego względu w tej przestrzeni dobrze jest ograniczyć wszelaką liczbę dodatków do minimum. Dzięki temu Wasza uwaga nie będzie się rozpraszać i szybko uda Wam się usnąć.

5. Sztuczne rośliny

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Maklin & Macrae
Maklin & Macrae

Living Room

Maklin & Macrae

Wiele osób decyduje się na wprowadzenie do swojego domu sztucznych kwiatów. Nie ma wątpliwości co do tego, że jest to wygodne, ponieważ nie musimy wtedy pamiętać o ich pielęgnacji. Pamiętajcie jednak, że nie zawsze to co wygodne jest właściwe. Wasz dom będzie o wiele lepiej się prezentować, jeżeli zamiast sztucznych roślin postawicie na te prawdziwe.

6. Przeciążanie przestrzeni

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez INpuls
INpuls

Essbereich

INpuls

Gdy w pomieszczeniu znajdzie się dużo różnych, niepasujących do siebie elementów, łatwo jest stworzyć wrażenie przygnębiającego, bezludnego magazynu. Na pewno nikt z Was nie chciałby mieszkać w takim miejscu. Z tego względu przed zakupem kolejnego wazonika, czy też potężnego fotela zastanówcie, się czy na pewno doda Waszym czterem ścianom uroku i funkcjonalności.

7. Nieestetyczna zastawa

Klimat wnętrza buduje każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Z tego względu naprawdę warto zainwestować w porządną i elegancką zastawę stołową. Dzięki niej nie tylko każdy posiłek będzie smakować lepiej, ale również Wasi goście będą pod niemałym wrażeniem aranżacji Waszego domu.

8. Surowa przestrzeń

Ślepe podążanie za obecnymi trendami w architekturze jeszcze nigdy nikomu nie wyszło na dobre. Z tego względu radzimy Wam dobrze przemyśleć to, czy czujecie się swobodnie na przykład w otoczeniu surowego betonu. Ten materiał niekoniecznie może przyczynić się do wytworzenia w Waszym domu ciepłej i rodzinnej atmosfery.

9. Niewielka ilość światła

Jedna lampa, czy może dwie? Duże okno, a może ciut mniejsze? Pewnie wielu z Was planując układ wnętrza swojego domu zastanawiało się nad odpowiednim oświetleniem dla wszystkich pomieszczeń. Często występuje tendencja, że poszczególne strefy nie są dobrze oświetlone. Pamiętajcie, że zawsze lepiej umieścić o jeden halogen więcej, niż mniej.

10. Niefunkcjonalny korytarz

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez Elfa Deutschland GmbH
Elfa Deutschland GmbH

Ein Hauch von Luxus mit Décor

Elfa Deutschland GmbH

Przestrzeń korytarza bywa bagatelizowana podczas tworzenia aranżacji wnętrz domów. To poważny błąd! Warto pamiętać o tym, że to pierwsza strefa, która wita naszych gości. Koniecznie umieśćcie w niej wieszak na kurtki i siedzisko, które pozwoli wygodnie zdjąć i założyć każe obuwie.

Szukacie innych pomysłów związanych z aranżacją swojego domu? Sprawdźcie koniecznie:

9 najmodniejszych kolorów 2017 roku!

Czego Waszym zdaniem należy koniecznie unikać aranżując dom?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu