Mini dom w maxi stylu! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Mini dom w maxi stylu!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Loading admin actions …

Spędzanie każdego wolnego dnia na plaży pewnie leży poza zasięgiem wielu z nas, o domu przy plaży nie wspominając. Jednak budynek, który dzisiaj chcemy zaprezentować Wam na homify, to coś znacznie więcej niż wyjątkowa lokalizacja 150 metrów od wybrzeża Atlantyku na wschodnim krańcu wyspy Long Island w stanie Nowy Jork. Do tego dzieło studia architektury Bates Masi Architects zewsząd otoczony jest zielenią! My jednak chcemy pokazać tę budowlę jako inspirację dla wszystkich tych, którzy myślą o budowie małego domu. Czeka nas bowiem wyprawa do niezwykle stylowej bryły o powierzchni mieszkalnej 56m2! Jej wysokość też nie imponuje, to zaledwie 7,5m. A mimo tego, z pewnością niejeden właściciel większego domu chętnie by zamienił się z mieszkańcami!

Ciekawi Was o czym mowa? Zapraszamy na podróż do Stanów Zjednoczonych…

Stylowe formy

Beach Hampton Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
homify

Beach Hampton

homify

Bryła naszego budynku ma kształt prostopadłościanu ze ścianami pod lekkich nachylaniem, z dachem o lekkim spadzie . Odczytanie stosunkowo prostej formy zakłóca powłoka z drewnianych listew, nadająca aury tajemniczości i sprawiająca, że dom tak wspaniale wpisuje się w otaczający go krajobraz, pełen wysokich traw. Z tej perspektywy linia elewacji przypomina skrzydła motyla! Z nielakierowanym drewnem doskonale harmonizuje czarne aluminium oraz szkło. Na takim stonowanym tle intensywnie czerwony numer 9 wyróżnia się w oczywisty sposób.

Dynamiczna bryła

Beach Hampton Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
homify

Beach Hampton

homify

Przechodzimy w głąb posesji i nasz dom okazuje się być znacznie mniej statyczny niż mogło wydawać się nam na początku. Aluminiowe zadaszenie głównego wejścia odpowiada ramom okien oraz obudowie kominka, wykonanym z tego samego materiału. Dzięki temu wydaje się, że w miejscu przeszkleń lekko podniesiono płachtę z drewna, ujawniając jasne wnętrza. Zanim je poznamy, przyjrzyjmy się jeszcze bryle pod różnymi kątami – naprawdę warto!

Fasada zamknięta

Beach Hampton Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
homify

Beach Hampton

homify

Patrzymy teraz na fasadę po prawej stronie od głównego wejścia. Jest ona prawie całkowicie zamknięta drewnianymi listwami, podzielonymi na cztery części zbliżone kształtem do kwadratów. Jedynie gdzieniegdzie listwy ułożone są ażurowo, pozwalając na doświetlenie przestrzeni. Prywatność zachowana! Para, która zamieszkała w tym niezwykłym domu nabyła działkę ponad 40 lat temu. Ogromna wytrwałość i zdeterminowanie właścicieli doprowadziły do wzniesienia niezwykle ciekawego budynku w miejscu obwarowanym przepisami i zakazami.

Fasada otwarta

Beach Hampton Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
homify

Beach Hampton

homify

Przechodzimy na drugą stronę i aż ciężko nam uwierzyć, że to ten sam dom! Przeszklona fasada na lewo od wejścia wydaje się mieć całkowicie proste zadaszenie. Jedynie ciemne ramy okien z aluminium oraz monumentalny kominek przerywają tutaj taflę szkła. Patrząc od tej strony nie sposób nie zachwycić się pięknem natury otaczającej budynek. Choć znajduje się on nad oceanem, to schowany jest w morzu roślinności.

Minimalistyczne wnętrze

Beach Hampton Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny
homify

Beach Hampton

homify

Wnętrze domu nie ujmuje nic elegancji jego zewnętrznej powłoki. Postawiono tutaj na klasyczny kontrast czerni i bieli, tonowany delikatną szarością drewnianego parkietu. Aranżacja w stylu minimalistycznym to prostota z ukrytym pazurem. Białej ścianie kuchni odpowiada ogromny czarny kominek, a w głębi znajduje się jadalnia z eleganckimi metalowymi meblami. Wszystko to zatopione jest w naturalnym świetle!

Korytarz-inspiracja

Beach Hampton Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od homify Nowoczesny
homify

Beach Hampton

homify

W tym domu nikt nie szedł na łatwiznę! Ten korytarz to prawdziwy majstersztyk, dwa piętra budynku połączone są drewnianymi schodami, które zostały wspaniale doświetlone przez sporych rozmiarów świetlik. Biel ścian powiększa optycznie przestrzeń. Dach pod zaskakującym ukosem wprowadza nieoczekiwaną dynamikę do wnętrza. Znajdując się u szczytu schodów wystarcza nam jeden rzut oka by przekonać się, że pomieszczenia a piętrze także nas nie zawiodą swoją oryginalnością…

Też chcielibyście, by Wasze korytarze miały charakter? Koniecznie sprawdźcie ten Katalog Inspiracji: Wyjątkowe korytarze w 10 odsłonach!

Zaskakujące przeszklenia

Beach Hampton Nowoczesna sypialnia od homify Nowoczesny
homify

Beach Hampton

homify

Na piętrze znajdziemy między innymi sypialnię i piękną część wypoczynkową. Aby zapewnić jak najgłębszą penetrację światłem, nasi architekci zdecydowali się na doprawdy nietypowe rozwiązanie. Ściana między pokojami została wykonana ze szkła! Wygląda niczym kolejne przeszklenie fasady… Wystrój ma lekko rustykalną nutę. Uwaga! Z tego łóżka można podziwiać widok na ocean!

Po zmroku

Beach Hampton Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
homify

Beach Hampton

homify

Uwielbiamy oglądać kreacje naszych architektów po zmroku, kiedy ujawnia się ciepło ich wnętrz! Patrząc na powyższe zdjęcie po raz kolejny dziwimy się oryginalnej bryle budynku, zaskakującej z każdej strony. Zanim się z nią pożegnamy, zwróćmy uwagę, że dom zbudowano na wysokiej platformie, która chronić go ma przed ewentualnym zalaniem. Możemy wyobrazić sobie wieczory, kiedy wychodzimy na taras, opieramy się na praktycznej poręczy i oddajemy chwili refleksji spoglądając na fale…

Czy zamieszkalibyście na stałe w takim domku?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu