Nietypowy dom wśród zieleni | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nietypowy dom wśród zieleni

Alicja Olko Alicja Olko
Eklektyczny ogród od :mlzd Eklektyczny
Loading admin actions …

Pośród szwajcarskich lasów, w niedalekiej odległości od przepięknego jeziora, ukryto wyjątkowy dom, który łączy w sobie nowoczesność z przywiązaniem do natury. Podłużny prostopadłościenny budynek stanął na leśnej działce, ilustrując sobą nowoczesne podejście do architektury z naturalistycznym przywiązaniem do tradycji. Nie tylko wykorzystane materiały, ale także aranżacja wnętrz są dowodem na to, jak istotna w tym projekcie jest koegzystencja z naturą.

Zobaczcie sami, jak wspaniale się ten dom prezentuje!

Widok od frontu

Eklektyczne domy od :mlzd Eklektyczny

Z perspektywy wejścia dom ten jawi się dość niedostępnie, a jego fasada zdaje się być zamknięta. Dzięki dobudówce z lewej strony, tworzy się tam swego rodzaju dziedziniec. Forma bryły budynku pozwala na to, aby od frontu wykreować obszerny obszar zewnętrzny, zagospodarowany trawnikiem i wysypanym kamieniami podjazdem. Strefa wejścia wyznaczona została za pomocą zadaszenia, a umieszczono ją we wnęce, chroniąc przez niepogodą i wiatrem.

Od strony ogrodu

Eklektyczne domy od :mlzd Eklektyczny

Zupełnie inaczej odbieramy ten dom od strony ogrodu. Tutaj jego fasada jest otwarta i integruje się z otoczeniem dzięki licznym przeszkleniom i otworom, takim jak okna in drzwi. Zadaszony taras zajmuje całą długość budynku ukazując, jak istotny dla jego mieszkańców jest stały kontakt z naturą.

Także z tej perspektywy podziwiać możemy elewację domu, wykonaną z dwóch różnych materiałów- betonowy parter nadaje budynkowi niezwykle modernistyczny charakter, a wyłożona drewnem fasada na piętrze komponuje go z okolicznym lasem.

Lustrzane odbicia

Eklektyczny ogród od :mlzd Eklektyczny

Szkło, beton i natura. To wspaniałe trio o niecodziennym charakterze sprawia, że dom ten nabiera wyjątkowego charakteru. Z jednej strony nowoczesny, z drugiej sięgający do korzeni i flirtujący z okolicznym środowiskiem naturalnym. Liczne przeszklenia odbijają otaczającą budynek zieleń, zacierając granicę pomiędzy tym, co stworzone przez człowieka, a tym, wykreowanym przez naturę.

Salon

Eklektyczny salon od :mlzd Eklektyczny

Wchodząc do środka domu, od razu zauważamy, że dominującym tu materiałem jest beton. Pozostawiono go w jak najbardziej bazowej formie, wykorzystując jego walory wizualne. Na podłodze został zaimpregnowany, co chroni go przed zniszczeniem i przedłuża okres jego użytkowania. Wnętrze salonu urządzono ze smakiem, wprowadzając do niego wiele elementów bezpośrednio odwołujących się do natury. Jest tu dużo drewna i bieli, ożywionych wyrazistymi kolorystycznymi akcentami.

Jadalnia i kuchnia

Eklektyczna jadalnia od :mlzd Eklektyczny

W centralnej części wnętrza, w miejscu z wysokim sufitem, umieszczono jadalnię. Jej lokalizacja tuż pod oknem umożliwia podziwianie rozciągających się na zewnątrz widoków. Wygodne meble gwarantują komfortowe miejsce do siedzenia dla całej rodziny. Najbardziej imponującym elementem wystroju tego wnętrza jest lampa, zwieszając się z wysokiego sufitu.

Z tyłu pomieszczenia umieszczono otwartą kuchnię, która stylistycznie wpisuje się w aranżacyjną konwencję tego wnętrza. Na całej przestrzeni dominują szarości, przełamane intensywnym akcentem neonowej żółci.

Materiały

Eklektyczny korytarz, przedpokój i schody od :mlzd Eklektyczny

We wnętrzu wykorzystano niekonwencjonalne materiały, które, aby wywoływać odpowiednie wrażenie, wymagają dużej przestrzeni. Beton najlepiej prezentuje się w swojej surowej formie, bez zbędnych dekoracji czy ozdób. Balustrady oraz klamki drzwi wykonano z mosiądzu, który emanuje blaskiem na tym neutralnym, betonowym tle, wprowadzając jednocześnie nutkę ekstrawagancji i luksusu do wnętrza.

Sypialnia

Eklektyczna sypialnia od :mlzd Eklektyczny

Pokoje prywatne, w odróżnieniu od pomieszczeń strefy dziennej, zdominowane zostały przez drewno. Materiał ten widzimy wyraźnie na ścianach oraz sufitach. Nie jest to jedyny element, podkreślający związek tego wnętrza z naturą. Dzięki dużemu oknu, sypialnia znajduje się w ciągłym związku ze środowiskiem naturalnym na zewnątrz. Wystrój tego pokoju jest minimalistyczny, zapewniając tu doskonałe warunki do błogiego snu. Ciekawym elementem wystroju jest industrialna lampa, wykonana z miedzi i żarówek.

Pokój rozrywek

Eklektyczny pokój multimedialny od :mlzd Eklektyczny

We wnętrzu tego domu znalazło się również miejsce na pomieszczenie, w którym jego mieszkańcy realizować mogą swoje artystyczne pasje. Charakter tego pomieszczenia wpisuje się w stylistykę widoczną w sypialni- podłoga wyłożona szarą wykładziną świetnie komponuje się z drewnianymi ścianami i sufitem. Także tutaj umieszczono duże okna, przez które do środka wpada mnóstwo naturalnego światła, a widok z niego się rozciągający inspiruje.

Prysznic

Eklektyczna łazienka od :mlzd Eklektyczny

Także w łazience dostrzegamy konsekwencję w użyciu materiałów. Kabina prysznicowa w tym wnętrzu należy do niespotykanych i wyjątkowych. Jest w niej niezwykle ciemno, co rozwiązane zostało poprzez umieszczenie na suficie halogenowej lampki. Sam prysznic ma charakter tropikalny- woda z niego leje się niczym z deszczówki.

Jak Wam sie podoba to połączenie materiałów?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu