Stodółka w nietypowym wydaniu!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Stodółka w nietypowym wydaniu!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Nowoczesne domy od Thomas Kemme Architecten Nowoczesny
Loading admin actions …

Nowoczesne domy powinny ze sobą nieść nie tylko nietuzinkową estetykę, ale również szczególną dbałość o środowisko. Fantastycznym przykładem takiej architektury jest projekt naszych specjalistów z Thomas Kemme Architekten. Skoncentrowani na pięknie i trwałości użytych materiałów, architekci stworzyli dom perfekcyjny dla wielodzietnej rodziny pragnącej zamieszkać w przestrzeni pełnej przytulności i ciepła. Ostatnią z cech z pewnością zapewnią świetnie izolowane ściany w całości pokryte naturalnym drewnem, łącznie z sufitami. 

Dajcie się oczarować tym urokliwym przestrzeniom stworzonym z drewna, co z pewnością nie będzie trudne, gdy tylko wyobrazicie sobie zapach lasu, jaki musi roztaczać się w całym domu!

Modernistyczna bryła

Współczesne budynki powinny zaskakiwać i powodować efekt wow! Gdy tylko przypatrzycie się bryle tego domu, zrozumiecie,  że jest to jeden z takich projektów! 

Projektanci zdecydowali się na nietuzinkową bryłę, którą ponacinali w różnych, nietypowych częściach. Ciemna, grafitowa cegła z prześwitami czerwieni sprawia wrażenie starej, co świetnie współgra z nowoczesną formą budynku. Całość łagodzą okna umieszczone w niestandardowych miejscach.

Ukryty taras

Marzycie o całkowitym odcięciu się od sąsiadów przy jednoczesnej możliwości spędzania czasu na wolnym powietrzu? Taras zaprojektowany w taki sposób będzie dla Was doskonałym rozwiązaniem! Przedłużenie dachu i ścian bocznych sprawia wrażenie kontynuacji domu, choć kryje się w nim przestronny, dobrze oświetlony taras! Poprzez strategiczne rozmieszczenie otworów przestrzeń jest odpowiednio jasna, a boczne krawędzie ochronią Was przed wiatrem. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest również możliwość spędzania czasu na dworze niezależnie od warunków atmosferycznych.

Rodzinny salon

Przechodząc w głąb korytarza ukaże się nam widok na przytulny salon. Projektanci zadecydowali, że we wszystkich pomieszczeniach na parterze podłoga pokryta będzie dużymi, kwadratowymi płytkami. Dzięki temu, wnętrza będą niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości, a płytki same w sobie świetnie łagodzą drewno, którymi pokryto ściany i sufit. By salon był jeszcze bardziej przytulny i pełen rodzinnego ciepła ustawiono w nim czarne, eleganckie pianino. To świetny sposób, by zachęcić dzieci do wspólnego muzykowania, ale także rozwijać własne umiejętności!

Rozświetlony korytarz

Gdy przekraczamy próg domu, naszym oczom ukaże się przytulny i pełen rodzinnego ciepła korytarz z widokiem na jadalnię. Wszystko za sprawą ekologicznego rozwiązania, na jakie pokusili się projektanci. Zastąpienie betonowych ścian i sufitów drewnianymi zapewnia perfekcyjną izolację, ale też sprawia, że wnętrza są jasne i subtelne. Dom wykończony drewnem wcale nie musi kojarzyć się z wiejską estetyką! Dowodem na to jest nowoczesne zaaranżowanie przestrzeni, w której projektanci w kreatywny sposób stworzyli wnęki do przechowywania. Dodatkowym atutem jest brak jakichkolwiek ozdobników, czy ornamentów, przywodzących na myśl minimalistyczną stylistykę.

Transparentne schody

Drewniany total-look został osiągnięty również poprzez wykorzystanie tego samego surowca w różnych detalach. Przykładem, który świetnie to pokazuje, są schody. Stworzone z prostych desek mogą przywoływać na myśl inspirację klasyczną drabiną. Istotnym aspektem jest ich niecałkowite zabudowanie. Prześwity pomiędzy kolejnymi stopniami doświetlają korytarz i malują na ścianie piękne wzory z ułożonego naprzemiennie światła oraz cienia. 

Dodatki w stylu vintage!

W swoim projekcie architekci zdecydowali się na zestawienie tego co nowoczesne i świeże z odrobiną tradycji i starodawnej estetyki. Najbardziej widocznym akcentem jest oczywiście ciemna, ceglana fasada domu, ale i we wnętrzu możecie zauważyć silne inspiracje stylem vintage. By złagodzić minimalizm wnętrz, na ścianach umieszczono obrazy przedstawiające martwą naturę w bogatej kolorystyce. Całość dopełniają bogato zdobione ramy o złotym odcieniu. Jeżeli cenicie takie mieszanki stylów, koniecznie zastosujcie je we własnym domu – jest to niezwykle modny zabieg, by nadać unikatowego charakteru przestrzeniom domu.

Przytulne poddasze

Stromo zakończony dach sprawił, że pomieszczenia na poddaszu posiadają silne spady. Wiemy, że wielu z Was może mieć obiekcje, co do takiego pomysłu, warto jednak zastanowić się nad korzyściami takiego rozwiązania. Przestrzenie, w których sufit jest dość stromy, świetnie sprawdzą się jako sypialnia, czy pokój dziecięcy. Wnętrza takiego typu charakteryzują się ogromną przytulnością i ciepłem. Zwróćcie uwagę, że jedna ze ścian została całkowicie przeszklona. Zabieg ten sprawia, że z okien rozpościera się piękny widok na cały ogród, zachwycający swoją zielenią i naturalnością.

Jeżeli urzekł Was projekt tego nowoczesnego domu wykończonego w drewnie, spójrzcie tutaj:

Dom na całe życie!

Co sądzicie o zabudowanym tarasie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu