Projekty,   zaprojektowane przez ELLA JAMES

Najnowsze trendy ogrodowe – 15 zachwycających przykładów

A.D. A.D.
Loading admin actions …

Chcecie wiedzieć, jakie ogrodowe tendencje są szczególnie popularne w tym roku? Co będzie nas zachwycać i czego będziemy pragnąć? Jak będą wyglądały najmodniejsze ogrody w 2017 roku?

Razem z naszymi ekspertami, architektami krajobrazu i ogrodnikami, stworzyliśmy listę 15 najgorętszych trendów, dzięki którym przestrzeń zewnętrza Waszego domu będzie tegorocznym przebojem! 

1. Zewnętrzna kuchnia

Ogród nie będzie już tylko przedłużeniem naszego salonu – tak było w minionych latach, pora pójść o krok dalej. Pora na  gotowanie na świeżym powietrzu. Grill w rozmiarze XXL, z pełni wyposażoną kuchnią to coś co pokochamy! 

2. Zakątek inspirowany Azją

Cisza i spokój, którą staramy się znaleźć w ogrodzie, pojawi się w ogrodach skalnych i rabatach inspirowanych Azją. Takie kompozycje wręcz emanują swobodną harmonią Zen. 

3. Palenisko

Projekty, minimalistyczne Domy zaprojektowane przez Eugene Chekhov
Eugene Chekhov

Коттедж в Венгрии

Eugene Chekhov

Najlepsze biesiady odbywają się zawsze przy ognisku. Pora przenieść je do swoich ogrodów, ale żeby było nowocześnie i elegancko dobrze jest stworzyć specjalne miejsce z paleniskiem. Wspaniała atmosfera gwarantowana. 

4. Naturalne materiały

Tani plastik i tworzywa sztuczne na długi czas znikną z naszych ogrodów. Zastąpią je materiały trwałe i naturalne, takie jak drewno, kamień, stal i kutego żelazo.

5. Nowoczesny styl inspirowany wsią

Oczywiście, puryzm jest nadal popularny w ogrodzie, ale powstaje także, w kontrze do niego, styl przeciwny. Jest to nowoczesny styl wiejski który łączy w sobie nowoczesne elementy, takie jak czyste linie i ciekawe detale wzbogacone o dużą ilość naturalnego rustykalnego uroku. 

6. Ogród na balkonie

Ogród, taras i balkon są w coraz większym stopniu naszym drugim salonem, który wyposażamy w komfortowe meble, poduszki, dywany i lampiony, tworząc tym samym magiczna aurę, która towarzyszy nam całe lato. 

7. Naturalny ogród

Kiedyś ogrody były starannie i porządnie zagospodarowane, z rzędami roślin i drewnianym ogrodzeniem. Dzisiejsze ogrody są bardziej naturalne, robiące wrażenie nonszalanckich, ze starannie wyselekcjonowanymi roślinami i estetycznymi akcesoriami.

8. Pomieszanie stylów

Hybrydy, które łączą w sobie to, co najlepsze z różnych stron świata są absolutnym przebojem. Nowoczesne linie są zestawiane z tradycyjnymi roślinami, a nowoczesne materiały z klasycznymi dodatkami. Wszystko to sprawia, że harmonijnie współistnieje ze sobą to co stare i nowe jeśli chodzi o trendy. 

9. Wpływy śródziemnomorskie

Ogród podobny do oazy śródziemnomorskiej jest bardzo trendy. Aby stworzyć taką aranżację wybierzcie rośliny takie jak lawenda, cytryna, tymianek oraz inne zioła i pasujące do tego dodatki, np. wazony z terakoty, ławki z kutego żelaza.

10. Spokojna kolorystyka

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez ELLA JAMES
ELLA JAMES

Zinc Planter with Candle Holders

ELLA JAMES

W tym sezonie kochamy spokojne kolory, które subtelnie podkreślają zieleń. Jasne kolory i delikatne akcenty w białych i pastelowych odcieniach – nie może ich zabraknąć w Waszych ogrodach.

11. Rośliny proste w pielęgnacji

Ostatnie sezony to czas sukulentów i kaktusów. Mamy je nie tylko we wnętrzach, ale także w naszych przydomowych ogródkach. Są to rośliny łatwe do pielęgnacji, warto je połączyć z równie niewymagającymi gatunkami takimi jak wrzosy i trawy ozdobne. 

12. Upcykling

Recykling i upcykling zdominował także ogrody. To wspaniała moda bo sprzyja ekologii. Nadawajcie rzeczom nowe życie – pokochacie ogród warzywny zorganizowany na starych paletach lub przemalowane taczki służące jako donica.

13. Miejskie ogrodnictwo

Każdy balkon czy taras w mieście będzie teraz zamieniany przez mieszkańców w mini ogród. A kto nie ma balkonu, sadzi zioła w donicach na parapecie. Trend, do którego możemy tylko zachęcać!

14. Własna uprawa warzyw

Własna uprawa warzyw jest coraz bardziej popularna, wiąże się to z modą na ekologię i zdrowe odżywianie. I nic dziwnego, bo takie jedzenie smakuje o wiele lepiej niż warzywa kupowane w supermarkecie. Koniecznie zróbcie to u siebie. 

15. Pionowy ogród

Wreszcie, mamy na koniec coś, co sprawdzi się także w małych ogrodach czy na balkonach: pionowy ogród. Niech mury i  ściany w ogrodzie zarosną piękną zielenią w postaci pnączy lub półek z doniczkowymi roślinami. 

Zajrzyjcie także tutaj: 10 rzeczy, które na pewno chciałbyś mieć w swoim ogrodzie

Co myślicie o gotowaniu na świeżym powietrzu? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu