Projekty,  Salon zaprojektowane przez Hall + Bednarczyk Architects

7 błędów, których należy uniknąć urządzając dom

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Samodzielne urządzanie wnętrz domu to niełatwy kawałek chleba. Trudno jest stworzyć kompleksowy projekt i wiedzieć, co i gdzie powinno się dokładnie znajdować. Jeszcze trudniej jest dobrać najodpowiedniejsze materiały i meble- zarówno pod względem ceny, jakości i wyglądu.

Zapoznajcie się z siedmioma najczęściej popełnianymi błędami podczas aranżacji wnętrz- mamy nadzieję, że dzięki temu zestawieniu uda Wam się ich uniknąć.

1. Za dużo dekoracji i akcesoriów

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Studio Duggan
Studio Duggan

Dining Room

Studio Duggan

Wyposażenie jakiegokolwiek wnętrza w zbyt dużą ilość dekoracji i dodatków sprawia, że wygląda ono na zabałaganione, przytłacza i wizualnie zmniejsza przestrzeń. W aranżacji wnętrz warto kierować się zasadą ’mniej znaczy więcej’.

2. Kilka głównych elementów

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Moda Interiors
Moda Interiors

Menora Residence

Moda Interiors

Urządzając wnętrze zawsze twórz jeden główny punkt, na którym skupi się wzrok. Błędem jest takie wyposażenie pomieszczenia, w którym jest kilka wyrazistych elementów. Zdecyduj, czy główną rolę we wnętrzach odgrywać będzie łóżko, obraz na ścianie czy obszar wokół zestawu wypoczynkowego.

3. Nieodpowiednio dobrane ciemne kolory

Ciemny kolor ścian to dobry wybór, ale tylko we wnętrzach, które są odpowiednio duże i mają wysokie sufity. Na tle ciemnych ścian powinny stać jasne meble. Błędem jest malowanie ścian na ciemny kolor we wnętrzu małym i ciasnym. Nie powinno się także zestawiać ze sobą kilku ciemnych odcieni, gdyż przytłoczą one każde wnętrze.

4. Źle ustawione meble

Nieodpowiednie ustawienie mebli to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Powierzchnia pomieszczenia jest nieodpowiednio wykorzystana, a jego użytkowanie mało ma wspólnego z komfortem. Ważne jest, aby unikać wyposażania wnętrz w meble za dużo (lub za małe) i należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia.

5. Zbyt grube zasłony

Projekty,  Okna i drzwi zaprojektowane przez homify
homify

Flächenvorhang von erfal

homify

Zasłony wykonane ze zbyt grubych tkanin powodują, że naturalne światło ma utrudniony dostęp do wnętrz, a te są w rezultacie ciemne i przygnębiające. Grube zasłony to także mankament małych pomieszczeń, gdyż je przytłaczają.

6. Niedopasowane meble

Wybierając meble, nie można kierować się przede wszystkim ich walorami estetycznymi, ale raczej funkcjonalnością, jakością i wygodą. Należy poznać dokładne wymiary pomieszczenia i w zgodzie z nimi dobierać elementy wyposażenia. Powinny one pasować do siebie stylem oraz kolorem.

7. Zapominanie o oświetleniu

Wielu pozostawia kwestie oświetlenia na koniec, co jest błędem, gdyż odgrywa ono niezwykle istotną rolę, w każdym pomieszczeniu. Jest kluczowe zwłaszcza w małych wnętrzach, które nie mają dostępu do dużego okna i do których naturalne światło ma utrudniony dostęp. Warto zamontować nie tylko lampy sufitowe, ale także wstawić kilka lamp podłogowych i dekoracyjnych kinkietów.

Jaki błąd popełniliście urządzając wnętrza swoich domów?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu