Projekty,  Salon zaprojektowane przez Gaus & Knödler Architekten

Fantastyczna przemiana starej rudery

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Młode małżeństwo zdecydowało się na zakup starego domu z lat 50-tych, położonego na przedmieściach jednego z miasteczek w południowych Niemczech. Zupełnie nie spełniał on wymagań mieszkaniowych nowych właścicieli- odznaczał się niemodnym designem, źle zaprojektowanym wnętrzem o ciemnych, ciasnych pomieszczeniach. Inwestorzy zatrudnili architektów specjalizujących się w transformacjach starych domów i zlecili im przeprowadzenie kompletnej metamorfozy budynku. Obejrzyjcie zachwycający efekt ich prac!

Przed: nijaki dom

Tak wyglądał dom w momencie zakupu. Przed architektami stało wiele wyzwań- musieli przede wszystkim wzmocnić jego strukturę, wymienić pokrycie dachowe, wstawić nowe okna i odnowić jego wnętrza.

Po: stylowo i nowocześnie

Co za zmiana! Zupełnie przerobiono bryłę domu, nadając jej ciekawy, nowoczesny kształt. Fasada domu w nowej odsłonie to stylowa kombinacja jasnego drewna, wielkoformatowych przeszkleń oraz fragmentów otynkowanych na biało. W skład projektu weszła także transformacja ogrodu i budowa tarasu. Całość prezentuje się fantastycznie!

Po: nowoczesny dom w pełnej krasie

Z tej perspektywy w pełni podziwiać można współczesny, oryginalny design domu. Parter budynku płynnie łączy się z ogrodem za pomocą wielkoformatowych przeszkleń. Drewno pięknie kontrastuje z białym tynkiem i szkłem, ocieplając wizerunek budynku.

Strefa dzienna

Wnętrza domu urządzono w stylu nowoczesnym, stawiając na jasne kolory, trwałe materiały i funkcjonalne meble. Na otwartą strefę dzienną, zlokalizowaną na parterze, składa się kuchnia z imponującą wyspą, jadalnia oraz salon.

Salon

Duży salon skupia się wokół kominka. Wyposażono go w wygodne wypoczynek oraz meble i dodatki o charakterze vintage. Kolorystyka jest ciepła i przyjemna, a wykorzystane materiały nietypowo ze sobą zestawione.

Łazienka

Na piętrze znajduje się jedna z łazienek. Wykończono ją wysokiej jakości materiałami i zaprojektowano w pomysłowy, nowoczesny sposób. Jest ona na tyle duża, że z powodzeniem zmieściła prysznic i wannę. Gwarantuje nie tylko komfort, ale i wspaniałe doznania wizualne.

Tara

Na koniec obejrzyjmy jeszcze taras, który stworzono na dachu. Możliwe było to dzięki modyfikacji bryły budynku i ścięciu jednej części dachu. Z tarasu rozciągają się wspaniałe widoki na okolicę- jest to świetne miejsce na popołudniowy relaks.

Jak Wam się podoba?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu