Doskonały dom w stylu EKO! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Doskonały dom w stylu EKO!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Klasyczne domy od Innauer-Matt Architekten ZT GmbH Klasyczny
Loading admin actions …

W górskim krajobrazie możemy zaobserwować najróżniejsze cuda architektury. W Polsce prym wiedzie styl zakopiański w najróżniejszych odsłonach, choć coraz więcej osób zastanawia się także nad estetyką bardziej zbliżoną współczesnym gustom. W efekcie powstają arcyciekawe rezydencje, łączące w sobie zamiłowanie do tradycji i do nowoczesnej prostoty. Co łączy przeszłość z teraźniejszością? Oczywiście zamiłowanie do natury!

Jeśli zastanawiacie się nad budową własnego domu w górach, to projekt, który na homify dzisiaj dla Was przygotowaliśmy, może posłużyć za wspaniałą inspirację. Mowa o dziele austriackiego studia architektury Innauer-Matt Architekten o romantycznej nazwie: Dom dla Julii i Björna. Zamieszkać z ukochaną osobą pośród górskich wzgórz? Brzmi bajkowo! Fantastyczna drewniana konstrukcja zachwyci wszystkich miłośników naturalnych materiałów…

Czy dom sprosta naszym wyobrażeniom? Czas się o tym przekonać…

Fasada pełna przeszkleń

Spoglądamy teraz na budynek od strony ogrodu, to znaczy od strony łąki na zboczu wzgórza. Działka zajmuje aż 845 m2! Oczywiście nie zabudowano jej w całości, potrzeby właścicieli w zupełności zaspokoiło 148 m2 zajmujących dwa piętra oraz poddasze. Konstrukcja bryły wykonana jest oczywiście z drewna, w tym krajobrazie nie mogłoby być inaczej! Jeśli chodzi o drewno, to jest ono także wykorzystywane do ogrzewania domu. Kominek nie tylko zapewnia przyjemną temperaturę wnętrz, ale również ciepłą wodę. Fasadę budynku przedzielają ogromne przeszklenia, w którym odbija się niebo. Jakie widoki się przez nie roztaczają? O tym przekonamy się już za chwilę..

Fasada od ulicy

Dwuspadowy dach naszego domu wydaje się w tej scenerii być kolejnym wzgórzem. Patrzymy teraz na budynek od strony ulicy i głównego wejścia. Dopiero teraz możemy zaobserwować, że został on wzniesiony na spadku terenu, całe dolne piętro znajduje się pod poziomem ulicy. Już teraz zwrócić możemy na dbałość o detal, która charakteryzowała pracę architektów. Delikatna metalowa balustrada ma niezwykle delikatną, elegancką formę – jest wręcz niewidoczna!

Pomiędzy drzewami

Jak już mogliśmy zauważyć, w tym niezwykłym projekcie nasi architekci połączyli tradycje wiejskiej architektury drewnianej z zamiłowaniem do nowoczesnego designu. Prosta bryła została obleczona ciekawą, a jednocześnie praktyczną dekoracją. Drewniane deski ułożono względem siebie pod katem prostym, tworząc ciasną siatkę. Taka konstrukcja pozwala jednocześnie na doskonałą izolację. Drewniana siatka została także wykorzystana jako osłona dwóch tarasów 

Praktycznie i dekoracyjnie

Tak jak i na zewnątrz, w środku dom zachwyca pięknem litego drewna świerkowego, pochodzącego z pobliskiego lasu. Pamiętajmy, że budując z lokalnie dostępnych materiałów nie tylko zapewniamy unikalny charakter naszego domu, ale także dbamy o środowisko! Na piętrze znajduje się korytarz, przedpokój, dwie sypialnie, gabinet, garaż oraz pomieszczenie gospodarcze. Na razie naszą uwagę skupiamy na ciekawej klatce schodowej, osłoniętej dekoracyjnym rzędem desek, jednocześnie zapewniającym bezpieczeństwo użytkowania.

Zachwycające widoki

Drewnianymi schodami jednobiegowymi przechodzimy na dolny poziom i zostajemy wręcz zwaleni z nóg niesamowitym widokiem! Zapewnia go ogromne poziome przeszklenie, pod którym zaprojektowano oryginalną ławę. Dostawiono do niej stół jadalni, przy którym stoją także trzy drewniane krzesła, malowane na czarno, a przez to kontrastujące z neutralnym wystrojem wnętrza. Jedzenie posiłków w tym miejscu musi być prawdziwą przyjemnością!

Otwarta przestrzeń

Każde piętro zostało pomyślane jako zamknięty obszar usług podkreślający podłużny plan domu. Stojąc w kuchni i delektując się nowoczesnym designem z wykorzystaniem litego drewna możemy jednocześnie dojrzeć, co dzieje się po drugiej stronie dolnego poziomu. Ściany pomieszczeń od strony zbocza są drewniane, pozostałe natomiast otynkowano ręcznie wytwarzanym na miejscu tynkiem. Oto prawdziwie lokalna budowla!

Gabinet pachnący drewnem

W przeciwieństwie do przestronności parteru, prywatne pomieszczenia piętra są pomyślane jako bardziej prywatne. Powyższy gabinet to doskonałe miejsce do pracy. Jasne świerkowe drewno zapewnia powiew świeżości, a minimalistyczny wystrój ułatwia koncentrację. Akcenty czerni przydają tej aranżacji elegancji. Wiemy jednak, że najbardziej ciekawi Was ta drabina…

Samotnia

Drabiną wspiąć się możemy na otwarte poddasze. Nie ma tu wiele miejsca lecz to nie o nie tutaj chodzi. Pod oknem połaciowym ustawiono wygodny fotel, na którym można cieszyć się lekturą lub uciąć sobie krótką drzemkę w ramach przerwy od pracy, podczas gdy świerkowe drewno całkowicie nas obejmuje! Dobrze jest mieć miejsce do wypoczynku przy gabinecie, dzięki któremu będziemy mogli na chwilę oderwać się od pracy bez konieczności powrócenia do zgiełku życia rodzinnego.

Nastrojowa łazienka

Pamiętacie ciasną siatkę z deseczek będącą dekoracją fasady naszego domu? Okazuje się, że gdzieniegdzie ukrywa ona przeszklenia i można ją otworzyć! To oryginalne rozwiązanie zapewnia niezwykły klimat w jednej z łazienek. Dodatkowo, kwadraty drewnianej konstrukcji nawiązują dialog z małymi, kwadratowymi płytkami ceramicznymi pokrywającymi ściany oraz zabudowę wanny. Kąpiel w niej musi być prawdziwie relaksująca!

Żyć w harmonii z naturą

Czy umiecie dojrzeć otwarcie przeszklenia łazienki? Podpowiedź: znajduje się ono po prawej stronie bocznej fasady. Powoli zapada zmrok, dzięki czemu możemy kontemplować ciepłe światła płynące z wnętrza. Na koniec dodajmy jeszcze, że dwa tarasy budynku otwierają się pod lipą w kierunku wschodnim oraz pod orzechem na zachodzie.Ten dom doprawdy objęty jest przez naturę!

Uwielbiacie lite drewno na fasadzie i we wnętrzach? Oto kolejny dom, który może skraść Wam serce: Dom, który opływa drewnem. Uwaga! To budynek w rozmiarze XXL!

Co sądzicie o litym drewnie świerkowym? Sprawdziłoby się w Waszych wnętrzach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu