Projekty,  Ogród zimowy zaprojektowane przez T+T ARCHITETTURA

Zachwycający i elegancki, zimowy ogród na dachu

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Ogród to cudowne miejsce, z którego cieszą się posiadacze domów. Otaczająca zieleń oraz świeże powietrze stwarzają idealne warunki do odpoczynku i rekreacji. Niestety urokiem działki cieszymy się zazwyczaj jedynie od wiosny do wczesnej jesieni, potem warunki klimatyczne nie pozwalają na spędzanie czasu na zewnątrz. 

Włoscy architekci z biura T+T ARCHITETTURA wpadli na genialny pomysł, aby wydłużyć czas korzystania z uroków natury. Rozwiązanie zagadki jest wręcz banalne: ogród zimowy. Co to jest? Struktura łącząca przestrzeń zewnętrzną i wnętrze. Nasz krótki opis nie jest wystarczająco wyczerpujący i nie wyjaśnia sprawy? Rzućmy okiem na zdjęcia poniżej, a niektóre aspekty staną się jaśniejsze.

Elegancki projekt

Dziś przenosimy się do fantastycznego Mediolanu, architektonicznej stolicy Europy. Właśnie stąd pochodzą architekci, którzy pracowali nad projektem. Biuro zostało założone w 2005 roku przez Silvia Tinelli i Pietro Vasco Tola. Znajdujemy się na dachu nad najwyższym piętrem budynku. Kiedyś nie było tu nic poza zwyczajnym tarasem. Za sprawą doskonałego projektu przestrzeń została przekształcona w zachwycający penthouse.

Szklane ściany

Powierzchnia całego ogrodu zimowego wynosi 35 metrów kwadratowych i jest to zupełnie wystarczająco, by stworzyć intymną i wyjątkową atmosferę z malowniczymi widokami. Wokół widać dachy domów zatopione w koronach drzew, okolica jest bardzo zielona i elegancka, co zainspirowało architektów do stworzenia tego projektu. Lekka konstrukcja opiera się na stalowym i aluminiowym szkielecie, szklanych ścianach zbudowanych z przeźroczystych paneli i przesuwnych drzwiach. Szkło jest jedynym materiałem, który oddziela wewnętrzne środowisko od zewnętrznego, dzięki temu pomieszczenie jest nasłonecznione i jasne o każdej porze dnia. 

Przeszklony sufit

Ściany nie są jedyną przezroczystą powierzchnią w tej oranżerii. Spójrzcie także na cały sufit, który jest na prawdę wyjątkowy i stanowi cienką przegrodą między środowiskiem wewnętrznym i niekończącym się niebem. Wyobraźcie sobie jak miło jest leżeć na jednej z kanap wewnątrz i obserwować migoczące gwiazdy… To brzmi jak sen! 

Ogród zimowy stanowi praktyczne pomieszczenie, coś w rodzaju całorocznego, ogrodowego salonu. Duże okna, przeszklony dach to sprzymierzeńcy, którzy zadbają o odpowiedni dopływ dziennego światła i promieni słonecznych. W oranżerii musi być przede wszystkim jasno i przytulnie gdyż stanowi ona doskonałe miejsce do relaksu, hobby i spotkań z przyjaciółmi.  

Charakterystycznymi cechami tego wewnętrznego ogrodu są nowoczesność i dobry smak. Podłogę stanowią deski drewniane w ciepłym kolorze. Doskonale komponują się z minimalistycznymi metalowymi półkami, które wprowadzają nutę futurystyczną. Wygodne meble do siedzenia mają charakter ogrodowy jednak komfortem użytkowania nie odbiegają od tradycyjnego kompletu wypoczynkowego.

Z zewnątrz

Z tej perspektywy widzimy w całości zimowy ogród, który jest nieodłącznie zintegrowany z tarasem. Piękna szklana dobudówka o prostej i nowoczesnej bryle jest sama w sobie dekoracja budynku. Jej funkcjonalny aspekt jest oczywisty! Mieszkańcy, w zależności od pogody mogą odpoczywać wewnątrz lub na zewnątrz. Część niezadaszona też jest zaaranżowana w przyjazny sposób, znajdują się tutaj donice z zielenią, wygodne ławki i stoły z krzesłami. 

Integracja z przestrzenią miejską

Ogromne przesuwne drzwi mogą być całkowicie otwarte, dzięki czemu atmosfera wspólnego biesiadowania przypominać może eleganckie garden party pod chmurką. 

Doskonałe materiały

Jak zwykle, kluczem do nienagannego wyglądu skończonego projektu są materiały użyte do jego wykończenia. W tym wypadku są one najwyższej jakości. 

Ostatnie spojrzenie

Naszym zdaniem jest to dobrze przemyślana i atrakcyjnie przedstawiona konstrukcja, która jest doskonałym przykładem jak stworzyć kilka dodatkowych metrów kwadratowych na swoim tarasie. Świetny pomysł, fantastyczna realizacja, wymarzona aranżacja wnętrza. 

Spodobała Wam się ta propozycja? Zobaczcie także: Dom wchłonięty przez ogród!

Chcielibyście mieć zimowy ogród? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu