Projekty,  Domy zaprojektowane przez Studio Zazzi

Dom w górach, w którym mogłaby zamieszkać Heidi

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dziś homify zabierze Was na zaśnieżone szczyty Alp, do domu, w którym mogłaby zamieszkać sama Heidi. Górska oaza to tradycyjny przykład architektury regionu, pełen uroku i charyzmy. We wnętrzach nie spodziewajcie się luksusów czy perełek współczesnego designu- całość zaprojektowano z poszanowaniem tradycji, wykorzystując naturalne materiały i tekstylia. Zdjęcia domu przeniosą Was do zupełnie innego świata!

Niepozorna chata

Z tej perspektywy domek prezentuje się niepozornie. Spójrzcie jednak na niego z oddali…

Malownicza lokalizacja

Dom prezentuje się niezwykle tradycyjnie. Jego konstrukcja opiera się na fundamentach z naturalnego kamienia, które umożliwiły budowę na spadzistym terenie. Struktura chaty wykonana została z drewna, doskonale wpisując się w górski krajobraz. Domek jawi się niepozornie, ale architekci zadbali o to, aby tradycyjny wygląd nie kolidował z wytrzymałością i funkcjonalnością.

W hołdzie tradycji

Inwestorom zależało jednak, aby domek umożliwiał życie w zgodzie z naturą i nie ingerował w okoliczny krajobraz. Zrezygnowano zatem z niektórych instalacji- na przykład wodnej- a wodę pobiera się z jednego z wielu okolicznych strumieni.

… ale z nowoczesnymi akcentami

W projekt włączono także elementy współczesne, takie jak na przykład wielkoformatowe przeszklenia, które otwierają go na otoczenie, zapewniają dopływ naturalnego światła oraz gwarantują wspaniałe widoki na górki krajobraz.

W środku

Jak można się było tego spodziewać, wnętrze chatki urządzone jest skromnie, ale praktycznie. Wykończono je drewnem i naturalnym kamieniem, a jego wystrój utrzymano w prostym, rustykalnym stylu. Wszystko skoncentrowane jest w jednym miejscu, do maksimum wykorzystano każdy metr kwadratowy tej przestrzeni.

Sypialnia

W uroczej sypialni jest miejsce do spania dla czterech osób- dla dwóch na łóżkach piętrowych i dla pozostałych na dużym łóżku podwójnym. Także i tutaj drewno jest materiałem dominującym. O przytulny charakter wnętrza dba nie tylko główny materiał wykończeniowy, ale także ciepłe tekstylia.

Marzenie introwertyków

Każdy, kto ceni sobie ciszę i spokój, życie w malowniczej okolicy w zgodzie z naturą, doceni ten niekonwencjonalny projekt.

Inny projekt, tym razem z polskich gór, obejrzycie tutaj.

Moglibyście mieszkać w tak prostym domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu