homify 360°: szwajcarska kostka | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

homify 360°: szwajcarska kostka

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesna sypialnia od Andreas Müller Architekten Nowoczesny
Loading admin actions …

Dziś wybierzemy się do Szwajcarii, aby obejrzeć dom jednorodzinny, którego budynek z pewnością znalazłby dla siebie miejsce w naszym polskim architektonicznym krajobrazie. Polskie domy „kostki” to bardzo popularne elementy zabudowy podmiejskich osiedli. Choć czasami zbyt licznie zapełniają przestrzeń, to jednak są uniwersalne i dzięki niewielkim zmianom nadać im można wyjątkowego charakteru.

Taką właśnie kostkę, w szwajcarskiej odsłonie, obejrzymy w tej odsłonie serii homify 360°. Dzięki formie bryły, wpisuje się w okoliczną zabudowę. Jednakże, jego nowoczesny charakter nadaje mu na jej tle wyjątkowy status.

Zajrzyjcie, jak w Szwajcarii buduje się domy kostki!

Widok od południa

Ze względu na nachylenie terenu, podczas budowy stworzono zróżnicowane poziomy działki, starając się zniwelować mankamenty jej terenu. Na samym dole wykreowano podjazd dla samochodów, prowadzący do garażu. Aby zniwelować różnice wysokości, tuż nad nim zbudowano rozległy taras, który umożliwia płynne poruszanie się po różnych poziomach domu. Jako że zlokalizowano go od strony południowej, w pogodne dni cieszy się dużym nasłonecznieniem.

Od strony jeziora

Dom ten leży w niedalekiej odległości od jeziora. Od jego strony fasada jest o wiele bardziej otwarta i dostępna, charakteryzują ją liczne, wielkopowierzchniowe przeszklenia. W tym miejscu zlokalizowano miejsce na stół ogrodowy i krzesła. Dostać się można do niego poprzez schody odchodzące od tarasu.

O zmierzchu

Tak prezentuje się ten dom o zmierzchu. W tle podziwiać możemy widok na jezioro oraz otaczające je lasy. Otoczenie zewnętrzne pozostaje w silnym związku z wnętrzem domu, a wszystko to za sprawą wielkopowierzchniowych otworów w fasadzie w postaci okien i przeszklonych drzwi. Do środka wpada mnóstwo naturalnego światło, a oświetlenie z wewnątrz prześwituje na zewnątrz, okraszając okolicę delikatnym blaskiem.

Dolne partie budynku zbudowano całkowicie z betonu, a wyższe stworzono po części z tego materiału. Wszystkie inne elementy bryły, takie jak schody, taras czy łączniki, zostały wsparte betonem, potęgując wrażenie spójności i stylistycznej harmonii.

Schody

Z powodu zróżnicowania poziomów terenu, do domu dostać się można na wiele sposobów. Wchodząc od strony garażu, znajdujemy się w tej eleganckiej klatce schodowej, która, dzięki oknu w suficie, korzysta z mnóstwa naturalnego światła. Niezwykle ciekawa jest kolorystyka tego pomieszczenia, bazująca na kombinacji czerni, bieli i żółci. Posadzka w piękną mozaikę sprawia, że przedpokój ten sprawia świetne pierwsze wrażenie!

Kuchnia

Na parterze znajduje się otwarta strefa dzienna. Jej wnętrze jest minimalistyczne, a opiera się na naturalnych materiałach, takich jak drewno na podłodze, oraz stonowanych kolorach, widocznych w doborze odcieni farb na ściany czy barwie mebli kuchennych. Kuchnia jest niewielka, ale zaaranżowana z pomysłem, przy maksymalnym wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Duże okno umożliwia spoglądanie na zewnątrz podczas gotowania.

Salon

Wnętrza tego domu są nieumeblowane, ale dzięki materiałom wykończeniowym, które w nich wykorzystano, możemy poczuć klimat, jaki wprowadzić chcieliby tutaj właściciele. Paleta barw, na której opiera się aranżacja wnętrz, jest ciepła i bazuje na różnych odcieniach brązu. Możemy wyobrazić sobie tutaj salon ciepły i przytulny. Duże okna pięknie otwierają go na otoczenie, wpuszczając do środka mnóstwo naturalnego światła.

Sypialnia

Także w sypialni nie znajdziemy żadnych mebli. Ale również tutaj zauważymy podłogę z ciemnego drewna oraz wyjątkową tapetę. Tym razem postawiono na chłodny odcień szarości i koliste wzory. Urządzona tutaj sypialnia z pewnością będzie minimalistyczny i nastawiona na zapewnienie mieszkańcom doskonałego miejsca do regeneracji sił i odpoczynku.

A tak prezentuje się nasza polska kostka w nowoczesnym wydaniu: homify 360°: designerski dom we Wrocławiu.

Jak Wam się podoba projekt tego domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu