Zdumiewający dom z drewna!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zdumiewający dom z drewna!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Projekty,  Dom z drewna zaprojektowane przez k² Architektur, Nowoczesny
Loading admin actions …

Drewno jest jednym z najnowocześniejszych, najbardziej popularnych i wszechstronnych materiałów, które kiedykolwiek wykorzystywano w budownictwie. Jest trwałe, zapewnia harmonię z naturą, a przede wszystkim gwarantuje zdrowy tryb życia. To właśnie drewno sprawia, że cały dom wprost emanuje przyjemną atmosferą. Budynki powstałe z tego materiału łączą w sobie tradycję i nowoczesność. To połączenie jest cenione i wdrażane przez coraz większą liczbę architektów i budowniczych. Również w Turyngii w mieście Mühlhausen nasi eksperci z K² ARCHITEKTUR stworzyli dla swoich klientów nowy budynek o drewnianej konstrukcji. W jego wnętrzu kryje się prawdziwa niespodzianka!

Północna fasada

Oto pierwsze zdjęcie przedstawiające ten niezwykły projekt domu rodzinnego. Dom ma powierzchnię 240m² i został wybudowany na działce o wielkości 2500m².  Projektanci mieli więc dużo możliwości aranżacyjnych. Budynek otoczony jest ze wszystkich stron zielenią. Ciekawym pomysłem było urządzenie na zewnątrz pomieszczenia z sauną, która dobrze wpływa na zdrowie.

Południowa fasada

Południowa strona domu posiada bardzo dużo okien. Wszystko to po to, by zapewnić odpowiednią dawkę naturalnego światła we wnętrzu budynku. Po tej stronie uwagę zdecydowanie przykuwa pomysłowa aranżacja ogrodu. Zrobienie w nim oczka wodnego i otoczenie całości kamieniami wywołuje wrażenie, jakbyśmy znajdowali się przy niewielkim górskim potoku. To bez wątpienia doskonale miejsce by się zrelaksować.

Wejście

Dom ciepło wita wszystkich mieszkańców i gości. Tutaj szczególnie interesujące są drewniane, przesuwane elementy, które zapewniają odpowiednią ochronę prywatności. Przejawiają się one nie tylko w drzwiach, ale i oknach tego budynku. Jeżeli wszystkie elementy zostaną jednocześnie zamknięte, budynek przeradza się w monolityczny blok. 

Salon

Wchodzimy do domu, by odkryć jego intrygujące wnętrze. Jak widzicie, głównie występują w nim naturalne i stonowane kolory takie jak biel, czy szarość. Drewno jest głównym elementem tego domu. Obecnie jest nie tylko na zewnątrz ale i wewnątrz budynku. W jego projekcie znalazło się nawet miejsce na uroczy kominek oraz bujną zieleń. Tak zaaranżowany salon zdecydowanie emanuje ciepłem i nastrojowością.

Kuchnia

Kuchnia została oddzielona od przestrzeni jadalni przesuwanymi drzwiami. Świetnie sprawdzają się one szczególnie wtedy, kiedy niechcący coś przypalimy i staramy się, by zapach nie rozniósł się po całym domu. Poziome okna, które znajdują się w tym pomieszczeniu pozwalają spojrzeć na otaczającą budynek zieleń oraz saunę. Cały wystrój tej strefy jest nowoczesny, jasny oraz przyjazny. Utrzymany zostało w odcieniach bieli, które urozmaicone zostały dzięki srebrnym elementom. 

Schody

Wreszcie możemy spojrzeć na schody. Oczywiście zostały one w całości wykonane z drewna. Ich prosta konstrukcja wygląda zachwycająco. Dzięki nim, możemy dostać się na piętro na którym znajdują się pokoje. Zwróćcie uwagę na białe ściany pomiędzy stopniami tych schodów. Eksperci zdecydowali przyczepić na jednej z nich kolorowe ramki z obrazkami, które sprawiły, że cała ta przestrzeń nabrała życia i stała się niesamowicie ciepła.

Szukacie innych interesujących przykładów aranżacji? Sprawdźcie tutaj:

homify 360°: dom z drewnianym dachem

Co myślicie o tym przykładzie zdumiewającego domu z drewna?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu