Przytulne poddasze na Powiślu | homify

Przytulne poddasze na Powiślu

Aśka Warchał Aśka Warchał
poddasze na Powiślu - GACKOWSKA DESIGN GACKOWSKA DESIGN Nowoczesny salon
Loading admin actions …

Dla projektantki wnętrz Magdaleny Gackowskiej studio Cat Inside Projektowanie Wnętrz to urealnienie marzeń, pasji i zdobytego doświadczenia. Pod jego szyldem tworzy aranżacje mieszkań dla singli i dla rodzin, pod wynajem i dla
właścicieli, kawalerek i dużych domów, małych butików i dużych bibliotek.

Kocim projektem, który zainteresował nas dzisiaj na homify, jest poddasze na warszawskim Powiślu. Poddasze to zawsze wymagająca przestrzeń. Zazwyczaj zmagamy się w niej z niskimi sufitami pod skosem czy belkami podtrzymującymi strop. Różnie bywa z dopływem naturalnego światła oraz z odpowiednią termoizolacją. To, co dla jednych jest koszmarem, dla innych stanowi kolejne wyzwanie do podjęcia.

Jak z poddaszem na Powiślu poradziło sobie Cat Inside? Sprawdźmy i zaczerpnijmy inspiracji, w jaki sposób poradzić sobie z trudną przestrzenią i małym metrażem!

Przestrzeń maksymalnie otwarta

projekt poddasza Cat Inside Projektowanie Wnętrz homify Nowoczesny salon
homify

projekt poddasza Cat Inside Projektowanie Wnętrz

homify

Metraż do wykorzystania był bardzo ograniczony. Dlatego też przestrzeń publiczna mieszkania jest całkowicie otwarta. Funkcjonalne strefy płynnie w siebie przechodzą, czasem trudno powiedzieć gdzie zaczyna się jedna, a gdzie następna. Na powyższym zdjęciu widzimy wejście do mieszkania, schody na drugi poziom, kuchnię oraz salon! A mimo to, nie ma mowy o poczuciu ciasnoty czy przeładowania. By osiągnąć tak imponujący efekt, zastosowano wiele przemyślanych zabiegów. Po pierwsze biel! Po drugie praktyczny i ciekawy design. Krzesła barowe, które widzimy na drugim planie mają nieoczywistą, artystyczną wręcz formę, dzięki czemu nie mamy wrażenia jakby kuchnia zabierała przestrzeń salonu. Warto przyjrzeć się także kanapie w zgaszonym fiolecie, ponieważ to rzadki nie-biały mebel w tym mieszkaniu. Zarówno jej kolor jak i faktura współtworzą, wraz z drewnem oraz odsłoniętą gdzieniegdzie cegłą, ciepły klimat mieszkania.

Kuchnia na wyspie

poddasze na Powiślu - wg www.gackowska.pl GACKOWSKA DESIGN Nowoczesna kuchnia
GACKOWSKA DESIGN

poddasze na Powiślu – wg www.gackowska.pl

GACKOWSKA DESIGN

Najbardziej imponującym rozwiązaniem jest skupienie całej prawie kuchni na wyspie. Ten element często traktowany jest jako szansa na dodatkową przestrzeń, modne rozwiązanie. Tutaj to na nim skupia się uwaga! Wyspa zawiera zlew, płytę indukcyjną, przestrzeń do przygotowania posiłków oraz ich spożywania.. pod blatem znajdziemy szafki oraz piekarnik. Po prostu wow! Spójrzmy też na drugi plan, gdzie widzimy schody, prowadzące na drugi poziom mieszkania. Drewniane półki wypełniają szczelnie przestrzeń pod schodami – w tak małym mieszkaniu nie może ona zostać niewykorzystana!

Biel kluczem do mieszkania

poddasze na Powiślu - wg www.gackowska.pl GACKOWSKA DESIGN Nowoczesny salon
GACKOWSKA DESIGN

poddasze na Powiślu – wg www.gackowska.pl

GACKOWSKA DESIGN

Dwa białe, proste krzesła stoją przy białym, prostym stoliku. Nad nimi biała lampa. Tak prezentuje się strefa jadalna malutkiego mieszkania ..a może miejsce do wypoczynku? W każdym razie, biel jest w nim kluczowa, gdyby nie hojne jej zastosowanie byłoby tutaj znacznie ciemniej oraz przestrzeń zdawałaby się zagracona, przeładowana. A tak, meble zlewają się ze ścianami i toną w strumieniu naturalnego światła, jakby w ogóle nie zajmowały miejsca. Zlewają się ze wszystkimi ścianami, oprócz tych oczywiście, gdzie odsłonięto cegłę, wprowadzając rustykalny akcent do pełnego prostoty wnętrza.

Jeśli chcecie z jeszcze bliższa przyjrzeć się tej wyjątkowej, ceglanej ścianie, sprawdźcie koniecznie nasz Katalog Inspiracji: Wnętrza z cegłą na ścianach – 6 przykładów.

Walka o centymetry!

poddasze na Powiślu - wg www.gackowska.pl GACKOWSKA DESIGN Nowoczesny salon
GACKOWSKA DESIGN

poddasze na Powiślu – wg www.gackowska.pl

GACKOWSKA DESIGN

Każdy centymetr został wykorzystany! Okna połaciowe nie tylko wprowadzają do wnętrza naturalne światło, ale także dają tę odrobinę większej przestrzeni ważną i dla ogólnego wrażenia, i ze względów praktycznych, co pokazuje powyższe zdjęcie. W pomieszczeniach o stromych sufitach trudno wykorzystać miejsce zwłaszcza u ich podstawy. Tutaj poradzono sobie z tym świetnie, kładąc na ziemi małą półkę. Widzimy na niej kolorowe lampki, które po zachodzie słońca na pewno tworzą niesamowity klimat, dodatkowo powiększając optycznie pomieszczenie! Obok półki białe pufy, czyli mikro strefa błogiego relaksu.

Praktyczne miejsce do pracy

poddasze na Powiślu - wg www.gackowska.pl GACKOWSKA DESIGN Nowoczesne domowe biuro i gabinet
GACKOWSKA DESIGN

poddasze na Powiślu – wg www.gackowska.pl

GACKOWSKA DESIGN

W tym małym mieszkaniu, mimo trudności, zatroszczono się nawet o wydzielenie przestronnego miejsca do pracy. Białe, funkcjonalne biurko ustawiono tuż pod oknem by zapewnić naturalne światło. Nic nas tu nie rozprasza. Na uwagę zasługuje również schowana w zdjeciu miasta półka na książki.

Sypialnia na górze

poddasze na Powiślu - wg www.gackowska.pl GACKOWSKA DESIGN Nowoczesna sypialnia
GACKOWSKA DESIGN

poddasze na Powiślu – wg www.gackowska.pl

GACKOWSKA DESIGN

Sypialnia tego oryginalnego mieszkania znajduje się na drugim poziomie. Nie ma do niej drzwi, jest otwarta, przez co zdaje się bardziej przestronna oraz wpada do niej światło z okien połaciowych, które widzimy po lewej. Z racji przeznaczenia tego pomieszczenia, nie przeszkadza, że to jedyne tutaj źródło naturalnego światła. Lampy są bardzo dyskretne. Ciekawe jest zdjęcie, wiszące u wezgłowia łóżka, zdecydowanie nadaje ono charakteru temu pokojowi.

Mielibyście ochotę zamieszkać w takim mieszkaniu?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu