Projekty,  Salon zaprojektowane przez Mandalin Dizayn

12 sposobów na zapraszający i przytulny dom

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Kto z nas nie marzy o przytulnym domu? Gniazdku, które da członkom naszej rodziny poczucie bezpieczeństwa, do którego będą chcieli wracać. Oczywiście atmosferę pełną ciepła musimy zbudować my sami poprzez nasze wzajemne relacje, niemniej jednak dobrze przemyślane wybory architektoniczne oraz odpowiedni wystrój wnętrz mogą wprowadzać nas w odpowiedni nastrój. W pomieszczeniach, gdzie czujemy się zrelaksowani, jesteśmy dla siebie po prostu milsi. Odczują to także nasi goście. 

Zaciekawieni? Zapraszamy do lektury naszej listy 12-stu sposobów na zapraszający i przytulny dom!

1. Klasyczna fasada

Chociaż architekci prześcigają się w pomysłach na minimalistyczne czy wręcz cuda, wyglądają one właśnie tak – jak cuda, niekoniecznie jak stabilne domy dla rodziny. Klasyczna, nawiązująca do tradycji regionu fasada działa kojąco na zmysły. Ubierzmy ją w kolory neutralne bądź kolory ziemi.

2. Dom na skale

Ważny będzie nie tylko kształt bryły budynku, ale także z jakiego materiału zdecydujemy się go wznieść. Kamień od razu przekazuje informację, że tutaj można czuć się bezpiecznie. Daje nieskończone możliwości, w zależności od rodzaju różniąc się kolorem czy fakturą.

3. Drewniana konstrukcja

Drewno = poczucie rodzinnego ciepła. Ten niesamowity materiał naturalny sprawia, że nawet najtrudniejsze wnętrze może zostać 'oswojone'. Drewniana konstrukcja, która bierze domowników w objęcia, działa na zmysły kojąco. Daje nam poczucie nieustannego obcowania z naturą.

4. Prostota z chrakterem

Przytulny dom powinien… nie być przeładowany. Wnętrza łatwo jest wypełnić ogromem bibelotów, które początkowo mogą wyglądać uroczo, lecz z biegiem czasu zaczynają przytłaczać. Prosty wystrój z akcentami koloru i wzorów, z ciekawą dekoracją ścian w zupełności wystarczy.

5. Gry kolorów

W wystroju ważne jest wprowadzenie kolorów. W przytulnym domu nie ma miejsca na zimne wnętrza! Nie musi to oznaczać obowiązkowej feerii barw. W powyższej kuchni dominuje biel, jednak kolorowe szafki oraz krzesła sprawiają, że panuje tu nad wyraz radosny nastrój.

6. Nowoczesność i przytulność?

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Ysk Tadilat
Ysk Tadilat

Bayrampaşadekorasyon

Ysk Tadilat

Czy przytulne wnętrze musi oznaczać… przestarzałe! Wcale nie, jednak jeśli tak myślimy, to zapewne możemy zapisać się do grona tych szczęściarzy, którzy za przytulne uważają domy swoich rodziców i dziadków (niekoniecznie idące z duchem czasu w kwestii wystroju). Nowoczesność też ma wiele do zaoferowania. Co powiecie na imitujące drewno płytki?

7. Szarości plus drewno

Sporo nowych trendów w aranżacji wnętrz nie pozwala na stworzenie przytulnego gniazdka. Minimalizm, szarości, beton… A jednak wystarczy wprowadzić tutaj drewno i wszystko się zmienia! Nie musimy rezygnować z bycia na czasie, po prostu nie podążajmy za modą na oślep.

8. Sypialnia, w której się śni

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez The Cotswold Company
The Cotswold Company

Oakland Bedroom Collection

The Cotswold Company

Dom, w którym czujemy się dobrze, nie może istnieć bez relaksującej sypialni. To miejsce, gdzie regenerujemy siły, w pełni zapominamy o kłopotach. Drewniane meble, kojące kolory i zieleń wnętrz mogą nam w tym pomóc.

9. Włączyć dotyk

Powyższe pomieszczenie zachwyca bogactwem faktur. Szczególnie zachwycająca jest podłoga z kamienia oraz pokryte glinianym tynkiem ściany. Mamy ochotę cały czas ich dotykać! Glina sprawia, że pokój staje się jedyny w swoim rodzaju – ręce rzemieślnika dały mu unikalną fakturę. Poczucie bliskości natury gwarantowane!

10. Trochę życia

Klasyka na nowo: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez Perfect Space
Perfect Space

Klasyka na nowo

Perfect Space

Zdarzyło się Wam kiedyś wejść do pomieszczenia, w którego wystroju teoretycznie wszystko było w porządku, a jednak coś nie grało? Mogło po prostu brakować w nim zieleni. Nawet wazon wypełniany regularnie ciętymi kwiatami może odmienić atmosferę jak za pomocą czarodziejskiej różdżki, nawet mini ogródek ziołowy w kuchni!

11. 'Zrób to sam' z historią

Tym, co tworzy klimat rodzinnego domu, są historie. Pamiątki po dziadkach, pamiątki po wspólnych podróżach, ale także meble, które opowiadają nasze historie. Być może będzie to kredens po ekscentrycznej ciotce, lecz dlaczego by nie spróbować zrealizować z dziećmi prostego projektu 'zrób to sam'? Pomalowanie starych skrzynek po owocach czy palet sprawi dużo radości, do której będziemy wracać użytkując nowy mebel.

Potrzebujecie dodatkowej inspiracji, żeby wziąć się do pracy? Nie ma problemu! Czym prędzej zajrzyjcie tutaj: 11 najlepszych pomysłów na meble z palet!

12. Wyjątkowe miejsce

W każdym domu znajdzie się kącik, w którym najbardziej lubią spotykać się domownicy. Czasem jest to kuchnia, innym razem salon, a w ciepłe miesiące dlaczego nie miałby to być taras bądź ogród? Zadbajmy zawczasu o stworzenie takiego kącika, by nasze życie rodzinne kwitło.

Jak wyglądają wnętrza Waszych domów?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu