Wiejska chata w nowoczesnym stylu | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Wiejska chata w nowoczesnym stylu

Alicja Olko Alicja Olko
od gaupenraub+/- Wiejski
Loading admin actions …

Wiejskie chaty mają swój urok! W malowniczej wiejskiej scenerii, w północno-zachodniej Austrii, odnowiono starą chatę, przeistaczając ją w urokliwy dom o wielkomiejskim, loftowym charakterze. Służyć on ma swoim właścicielom jako lokum letniskowe na weekendy czy wakacje, jednak został zaaranżowany w taki sposób, iż z powodzeniem można by mieszkać w nim na stałe.

Odnowione gospodarstwo składa się z głównego budynku z dobudówką, stodoły i pasieki. W ramach prac renowacyjnych niektóre części wyburzono, a inne jedynie odnowiono. Poza pracami restrukturyzacyjnymi, przeprowadzono także kompletną wymianę instalacji hydraulicznej, kanalizacyjnej i elektrycznej. Wiejska chata w nowym wcieleniu zachwyca- zobaczcie sami!

Widok wiejskiej chaty od strony południowej

Spoglądamy na dom od strony południowej, gdzie zlokalizowano wygodny taras, na którym przy dobrej pogodzie nieustannie korzystać można z promieni słonecznych. Dostrzegamy, że budynek zlokalizowano na działce, która cechuje się nieco pochyłym, spadzistym terenem. Znajduje się ona w idyllicznej okolicy, pośród łąk i pól, co sprawia, że umieszczona tam wiejska chata doskonale nadaje się jako lokum wypoczynkowe, znajdujące się z dala od miejskiego zgiełku i hałasu.

Nadbudowa

Z tej perspektywy podziwiać możemy nadbudowę budynku. Jest to lekka konstrukcja z drewna i stali, na całej swojej długości przeszklona. Jednym z założeń tego projektu było połączenie starych i nowych materiałów i stworzenie z nich spójnej, harmonijnej całości. Patrząc na tę nadbudowę, nie odnosi się wrażenia, że coś tu nie pasuje- wręcz przeciwnie, nowoczesna konstrukcja świetnie dopełnia wiejską chatę.

Wiejska chata i jej stylowa hybryda

Oryginalny budynek jawi się nieco introwertycznie i niedostępnie- w przeciwieństwie do niego, dobudowana i nadbudowana część jest otwarta i pozostaje w stałym dialogu z otoczeniem zewnętrznym. Pozwala naturze wedrzeć się do wnętrza, co sprawia, że staje się ona jego integralnym elementem, a także, dzięki licznym przeszkleniom, wpuszcza do środka mnóstwo naturalnego światła.

Strefa dzienna

Wchodzimy do środka i od razu znajdujemy się w przestronnej, otwarte i jasnej strefie dziennej, która jest nowocześnie i stylowo urządzona. Dzięki wysokiemu sufitowi i przeszkleniom na górze korzysta ze stałego dopływu naturalnego światła. Centralnym elementem tego pomieszczenia jest kominek, wbudowany w wysoką do sufitu ścianę, pełniącą rolę granicy pomiędzy poszczególnymi obszarami strefy dziennej. Białe ściany wspaniale komponują się z drewnianą podłogą oraz drewnianymi balami, podtrzymującymi sufit. Nowoczesność, w postaci jasnych, stonowanych barw, miesza się tutaj z wiejską klasyką, reprezentowaną właśnie przez bale.

Kuchnia z jadalnią

Kuchnia otwarta na jadalnię urządzona została w klasycznym wiejskim stylu, któremu nadano elegancki, nowoczesny charakter. Zabudowa tego pomieszczenia składa się z drewnianych mebli, a o współczesny klimat dbają tu odpowiednio dobrane oświetlenie i nowoczesne sprzęty AGD. Obszar jadalni jest nawet bardziej klasyczny i przywodzi na myśl wnętrze wiejskiej chaty- także i tu jednak nowoczesna lampa sufitowa przypomina nam o tym, iż jest to dom urządzony w XXI wieku.

Sypialnia w szkle

Urządzona na otwartej przestrzeni sypialnia znajduje się na granicy starej części i nowej nadbudowy. Dzięki temu, że jest z wielu stron przeszklona, do jej wnętrza wpada mnóstwo naturalnego światła. Dolna część ściany jest biała i wbudowano w nią szafki i półki do przechowywania, a górna części z kolei jest całkowicie przeszklona, potęgując wrażenie, że pomieszczenie to wisi w powietrzu.

Łazienka i jej przeszklone wnętrze

Na koniec zaglądamy do łazienki, zlokalizowanej na poddaszu. Nie odnosi się tu jednak wrażenia, że przestrzeń jest przytłaczająca- wręcz odwrotnie, dzięki przeszklonemu dachowi wnętrze to jest oddychające i przestronne. Tak jak i w pozostałej części domu, także i tutaj naturalne światło swobodnie wpada do wewnątrz. Pięknie obudowana drewnem wanna umieszczona została tuż pod oknem- podczas kąpieli podziwiać stąd można widok na ogród.

Jeżeli podoba Wam się styl loftowy na wsi, zobaczcie koniecznie fabryczny loft w środku lasu pod Piłą.

Jak Wam się podoba taki koncept domku na wsi?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu