Rozbudowa przedwojennego domu we Wrocławiu | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Rozbudowa przedwojennego domu we Wrocławiu

Alicja Olko Alicja Olko
Rozbudowa domu Nowoczesna kuchnia od Grid Architekci Nowoczesny
Loading admin actions …

Jeżeli przestrzeń mieszkaniowa naszego domu przestaje nam wystarczać, mamy kilka opcji na rozwiązanie tego problemu. Po pierwsze, można pokusić się o całkowitą re-aranżację wnętrza, nastawiając się na wygospodarowanie dodatkowej powierzchni użytkowej. Drugą ewentualnością jest znalezienie większego domu, co dla wielu jest jednak zbyt drastycznym krokiem. Kolejnym rozwiązaniem, na którym skupimy się w tym artykule, jest rozbudowa istniejącego domu i stworzenie przy nim dobudówki.

Biuro projektowe Grid Architekci podjęło się rozbudowy przedwojennego domu na wrocławskim osiedlu Muchobór Mały. Celem było subtelne i nieinwazyjne wkomponowanie dobudówki w charakter zabudowy urokliwej ulicy. Zobaczcie, jaki efekt osiągnięto!

Skromny dom

Rozbudowa domu Nowoczesne domy od Grid Architekci Nowoczesny
Grid Architekci

Rozbudowa domu

Grid Architekci

Niewielkiego rozmiaru prosty poniemiecki dom znajduje się na ulicy, zabudowanej podobnymi mu budynkami. Cechuje je skromna forma, dwuspadowy dach pokryty ceglaną dachówką oraz otynkowana na biało fasada. Pomimo swojej skromności, domy w tym stylu cechują się ogromną dozą czaru i uroku, którego architekci nie chcieli zakłócać. Dlatego zaprojektowana dobudówka miała zostać zlokalizowana na tyłach budynku, subtelnie i elegancko powiększając jego przestrzeń mieszkaniową.

Bryła

Rozbudowa domu Nowoczesne domy od Grid Architekci Nowoczesny
Grid Architekci

Rozbudowa domu

Grid Architekci

Dobudowana część jest diametralnie różna od głównego budynku. Ma kształt prostopadłościennego pudełka, ustawionego w pionie, cechuje się prostym, geometrycznym kształtem i płaskim dachem. Nowoczesna elewacja z drewna i szkła odznacza się na tle przedwojennego domu. Dobudówka bazuje na czarnym fundamencie- takim samym materiałem, o identycznej barwie, obramowano liczne okna.

Otwarty na otoczenie

Rozbudowa domu Nowoczesne domy od Grid Architekci Nowoczesny
Grid Architekci

Rozbudowa domu

Grid Architekci

Dzięki licznym przeszkleniom o różnych rozmiarach dobudowana część otwiera się na otoczenie zewnętrzne. Nadają one budynkowi otwartego charakteru, gwarantują stały dopływ naturalnego światła, a także sprawiają, że fasada jest bardziej nowoczesna. Nowy i stary budynek połączone są czarnym, wysuniętym nieco w tył łącznikiem.

Elegancki salon

Rozbudowa domu Nowoczesny salon od Grid Architekci Nowoczesny
Grid Architekci

Rozbudowa domu

Grid Architekci

W środku zastaniemy wnętrze stylowe i eleganckie. Białe ściany stanowią neutralne tło dla elementów wyposażenia i dekoracji, jednocześnie czyniąc pomieszczenie jaśniejszym i przestronniejszym. Strefa wypoczynkowa korzysta ze światła hojnie wpadającego przez duże okno wychodzące na ogród. Jasna kanapa świetnie komponuje się z nieco ciemniejszymi meblami, a nieliczne, ale robiące wrażenie dodatki i dekoracje dopełniają stylowy dekor.

Otwarta kuchnia

Rozbudowa domu Nowoczesna kuchnia od Grid Architekci Nowoczesny
Grid Architekci

Rozbudowa domu

Grid Architekci

Niewielka, ale świetnie wkomponowana w pozostała część strefy dziennej kuchnia także prezentuje się elegancko, ale i nowocześnie. Biała zabudowa kuchenna o gładkich, wypolerowanych na wysoki połysk frontach gwarantuje dużo miejsca do przechowywania, a pokaźnych rozmiarów blat pełni funkcję nie tylko powierzchni roboczej, ale także stołu, oddzielając obszar kuchni od salonu.

Jadalnia

Rozbudowa domu Nowoczesna jadalnia od Grid Architekci Nowoczesny
Grid Architekci

Rozbudowa domu

Grid Architekci

Tuż za kuchnią zlokalizowano przytulną jadalnię. Drewniany stół i pasujące do niego krzesła o białych obiciach doskonale wpisują się nie tylko w kolorystykę, ale i w estetykę wnętrza. Dzięki umieszczeniu jadalni nieco z tyłu strefy dziennej, wytworzono obszar przytulny i kameralny. To wrażenie rodzinnego ciepła potęgowane jest dodatkowo przez odpowiednio dobrane oświetlenie.

Łazienka

Rozbudowa domu Nowoczesna łazienka od Grid Architekci Nowoczesny
Grid Architekci

Rozbudowa domu

Grid Architekci

Monochromatyczność bieli w łazience przełamana została akcentami w kolorze fioletowym. Na uwagę zasługuje zwłaszcza część ściany pokryta materiałem przypominającym kamień szlachetny w tym właśnie odcieniu. Duże lustro odbija światło w łazience, sprawiając, że jest ona okraszona intensywnym blaskiem. Pomysłowym rozwiązaniem jest także umieszczenie świetlika w suficie, przez który do środka wpada dodatkowa ilość naturalnego światła.

Jeżeli rozważacie dobudówkę, przyjrzyjcie się naszej selekcji 5 świetnych pomysłów na dobudówki.

Klatka schodowa

Rozbudowa domu Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Grid Architekci Nowoczesny
Grid Architekci

Rozbudowa domu

Grid Architekci

Korytarz, łączący schody ze strefą dzienną na parterze, pełni także rolę przedpokoju. Jako że nie korzysta z dopływu naturalnego światła, zainstalowano w nim elementy oświetlenia, co powoduje, że wnętrze skąpane jest w ciepłym blasku. Prowadzące na piętro schody mają ciekawy design, są nieco wąskie i zawijają się pod nietypowym kątem.

Jak Wam się podoba nowo dobudowana część?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu