Projekty,   zaprojektowane przez Casa de Valentina

6 rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie pralki

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wychodzenie z domu do pralni samoobsługowej to nic przyjemnego- zwłaszcza, gdy aura sprzyja temu, aby zostać w domu. W wielu gospodarstwach domowych zakup pralki to konieczność, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Jest ona jednym z najważniejszych sprzętów AGD, dlatego jej wyboru należy dokonać mądrze i w sposób przemyślany. Oto, co należy wziąć pod uwagę przed zakupem pralki.

Co brać pod uwagę przed zakupem pralki?

Przed zakupem należy oszacować, jakie ubrania i w jakich ilościach wymagają prania. Jak często robi się pranie w naszym domu? Z jakich tkanin wykonane są ubrania i inne tekstylia, wymagające wyprania? Pozwoli nam to zawęzić szerokie spektrum wyboru ze względu na rozmiar urządzenia, a także oferowane programy.

Inną istotną kwestią jest miejsce, w którym pralka zostanie zainstalowana. Szczęśliwcami nazwać mogą się ci, którzy posiadają osobny pokój na domową pralnię. W innych przypadkach urządzenie to wyląduje w kuchni, w piwnicy, albo w łazience. Przestrzeń zdeterminuje także, czy pralka będzie otwierana z góry, czy też z przodu.

Pozostałe dylematy dotyczą jakość urządzenia- czy będzie miało ono elektroniczny wyświetlacz, czy będzie miała system bezpieczeństwa, uniemożliwiający otwieranie podczas programu prania, czy będzie miała cichy motor.

Pralki o ekologicznym charakterze

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez Casa de Valentina
Casa de Valentina

LAVANDERIA ORGANIZADA

Casa de Valentina

Pralki w klasie energetycznej A+ i A++ są droższe, ale pozwalają zaoszczędzić energię, a co za tym idzie w dłuższej perspektywie obniżyć rachunki. A co więcej- mają charakter ekologiczny i umożliwiają ochronę planety Ziemi. Inne działanie korzystne dla środowiska, które można podjąć przed zakupem nowej pralki, to oddanie starej do recyklingu.

Bezpieczna instalacja

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez Miele & Cie. KG
Miele & Cie. KG

Waschmaschine W1 und Trockner T1

Miele & Cie. KG

Pierwszą rzeczą, która należy mieć pod tym względem na uwadze, jest instalacja pralki. Urządzenie powinno znajdować się w pomieszczeniu suchym, w którym złącza elektryczne i instalacja wodna nie mają bezpośredniego kontaktu. Pralka musi być bezpośrednio podłączona do gniazdka, a nie do przedłużacza. Podłoże, na którym ją umieszczone, musi być wytrzymałe i płaskie- w innym wypadku bęben nie będzie się prawidłowo obracał.

Ładowanie od góry czy z przodu

Pralki ładowane od góry świetnie służą zwłaszcza osobom starszym albo tym, które mają problem z kręgosłupem i nie chcą się za dużo schylać. Te modele są najczęściej nieco węższe i zajmują mniej miejsca. Nie nadają się jednak do prania ciężkich tekstyliów i nie można do nich dużo ładować. Pralki ładowane od frontu są postrzegane jako lepsze i wydajniejsze. Można także wykorzystać ich powierzchnię, w małych wnętrzach ustawiając na nich na przykład suszarkę.

Urządzanie domowej pralki

Choć domowa pralnia służy głównie celom praktycznym, nie oznacza to, że nie można jej modnie urządzić. We wnętrzu tym liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Należy zatem pozostawić sporo wolnego miejsca, aby można się było po nim swobodnie poruszać. Poza pralką warto wstawić także suszarkę- zarówno tę elektryczną, jak i prosty stojak. Istotne jest także stworzenie miejsca na przechowywanie oraz do składania ubrać. Warto zainwestować również w odpowiednie oświetlenie.

Profesjonalna pomoc

Przy instalacji pralki, a później podczas problemów z jej użytkowaniem, pierwszym punktem kontaktu powinien być sprzedawca- urządzenie to objęte jest zazwyczaj dość długim okresem gwarancyjnym. W innych wypadkach warto mieć kontakt z elektrykiem lub hydraulikiem- ich listę w Waszej okolicy możecie znaleźć w zakładce profesjonaliści na górze strony.

Małe mieszkanie? Jak pomysłowo umieścić w nim pralkę dowiecie się tutaj.

Na co zwracacie uwagę przy wyborze pralki?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu