10 sposobów na nieskazitelnie czystą kuchnię | homify

10 sposobów na nieskazitelnie czystą kuchnię

homify.Pl homify.Pl
homify Klasyczna jadalnia
Loading admin actions …

Kuchnia to nie tylko miejsce, w którym przygotowuje się różne pyszności. To często również przestrzeń spotkań całej rodziny na przykład podczas spożywania smacznego posiłku. Kuchnia jest sercem domu. Bez niej nasze codzienne życie byłoby znacznie uboższe. Dlatego niezmiernie istotne jest, aby zawsze była czysta i wysprzątana. W niniejszym Katalogu Inspiracji podpowiemy Wam, jak w prosty sposób zadbać o porządek w kuchni.

1. Jasne kolory

Biały to kolor najczęściej używany w kuchniach. Zresztą świetnie sprawdzający się także w każdym innym pomieszczeniu domu.

Biały to symbol czystości i porządku. Co więcej, idealnie komponuje się z wieloma innymi kolorami, na przykład jako tło dla ciepłych odcieni. Biała kuchnia praktycznie zawsze sprawia wrażenie czystej, nawet jeśli do końca taka nie jest.

2. Dużo szafek i szuflad

Klasyka na nowo Perfect Space Śródziemnomorska kuchnia
Perfect Space

Klasyka na nowo

Perfect Space

Każda dodatkowa szafka lub szuflada w kuchni to ekstra miejsce na przechowywanie różnego rodzaju drobiazgów, a tym samym na zachowanie porządku.

3. Zapachowy wosk lub świece

W wielu krajach panie domu mają zwyczaj przyozdabiania kuchni aromatycznymi świecami. Dzięki temu w pomieszczeniu zawsze roznosi się przyjemny zapach na przykład kwiatów, a wszelki inne wonie szybko znikają. Choć czasem ugotowana potrawa tak pięknie pachnie, że aż szkoda ten zapach zabijać. Jeżeli posiadacie okap, dobrym rozwiązaniem jest także zainstalowanie w nim jakiegoś ekstra zapachu. Każde użycie okapu sprawi, że kuchnia będzie przyjemnie pachnieć.

4. Łatwy ogląd całości

Nie jesteście do końca przekonani, czy układ kuchni w jakiś sposób ma związek z utrzymaniem w niej czystości i porządku? Oczywiście, że ma. Kiedy wszystkie rzeczy są blisko siebie, wystarczy obrócić się, aby uzyskać ogląd całości i mieć pewność, iż nic nie pozostało niezauważone. Dzięki wspomnianej bliskości  sprzątanie kuchni jest znacznie szybsze i oszczędza nasz cenny czas.

5. Wolna przestrzeń na podłodze

Wszystkie kuchenne gadżety powinny mieć swoje miejsce w szafkach oraz szufladach i w żaden sposób nie zagracać kuchennych przestrzeni. Brak różnych gadżetów tu i tam zdecydowanie ułatwia sprzątanie i utrzymanie kuchni w czystości. Wystarczy jakaś szmatka i płyn do czyszczenia. Zastosowanie dowolnego aromatu, na przykład świecy zapachowej, doda kuchni świeżości i sprawi, że nie będziemy chcieli z niej wychodzić.

6. Wszystkie przyprawy posegregowane w szafkach

The Classic Kitchen in Surrey Simon Benjamin Furniture Klasyczna kuchnia
Simon Benjamin Furniture

The Classic Kitchen in Surrey

Simon Benjamin Furniture

Jeżeli Wasza kuchnia jest zagracona różnego rodzaju butelkami i słoikami z jedzeniem, natychmiast pochowajcie je do szafek i szuflad. Oczywiście nie byle jak! Odpowiednia organizacja pomoże Wam szybko znaleźć poszukiwaną przyprawę, a kuchnia będzie wyglądać schludnie.

7. Wielofunkcyjne szafki kuchenne

Wielofunkcyjne szafki najlepiej sprawdzają się w małych domach. Wszystko w jednym miejscu to gwarancja szybkiego odnalezienia poszukiwanej rzeczy lub składnika.

8. Uporządkowane sztućce

Solid cutlery trays homify Wiejska kuchnia
homify

Solid cutlery trays

homify

Każda szuflada i szafka powinna mieć swoje konkretne przeznaczenie. Chyba, że odwieczna zabawa w kuchennego detektywa sprawia nam wiele radości…

9. Półki i wieszaki

Okapy do zabudowy w szafce Globalo GLOBALO MAX
GLOBALO MAX

Okapy do zabudowy w szafce Globalo

GLOBALO MAX

A może jakieś ciekawe półki i wieszaki? Na pewno jest to rozwiązanie nie tylko praktyczne i funkcjonalne, czyli ułatwiające sprzątanie, ale również rozwiązanie dekoracyjne.

10. Kreatywność

Wazon - pojemnik ubrany w sznurek trzy manufaktury KuchniaMeble do przechowywania Szary
trzy manufaktury

Wazon – pojemnik ubrany w sznurek

trzy manufaktury

Jest wiele przedmiotów, które można ciekawie i kreatywnie wykorzystać zamiast po prostu wyrzucać. Na przykład stare słoiki, wazony i wazy mogą okazać się świetnym sposobem na przechowywanie różnych kuchennych drobiazgów.

Takiego domu jeszcze nie widzieliście!
Arrow navigation 3b3136b1
Co sądzicie o naszych podpowiedziach i radach?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu