Top 5 tygodnia - najładniejsze domy w stylu EKO! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Top 5 tygodnia – najładniejsze domy w stylu EKO!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Architect Show Co.,Ltd Nowoczesny
Loading admin actions …

Coraz częściej decydujemy się na życie w zgodzie z naturą, wracając do korzeni i odrywając się od współczesnego, skomputeryzowanej i technologicznie przytłaczającej rzeczywistości. Internetowy detoks, agroturystyka, spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, ekologiczna żywość- to tylko niektóre z aspektów powrotu do życia w zgodzie z naturą. Trend ten widać także w architekturze i budownictwie- coraz częściej decydujemy się na domy, do których budowy wykorzystuje się naturalne, wytwarzane lokalnie surowce. Dodatkowo, domy takie opierają się o naturalne zasoby energii, starając się wykorzystywać siły natury, co nie tylko jest ogromnym wsparciem dla środowiska, ale także ulgą dla naszego budżetu.

Na homify staramy się pokazywać Wam ekologiczne domy przyszłości, udowadniając, że dobry design i solidna architektura mogą iść w parze ze zrównoważonym rozwojem. Obejrzyjcie najpopularniejsze EKO domy z ostatniego tygodnia!

1. W tym domu króluje natura!

Drewno przeżywa prawdziwy renesans, jeżeli chodzi o jego wykorzystanie w budownictwie i architekturze wnętrz. Materiał ten ma wiele korzyści, z których ekologiczne aspekty wysuwają się na czoło. Jak udowadnia przykład tego domu, pod względem estetycznym drewno także wiele zyskuje. Jego nowoczesna bryła, z drewnianą okładziną na elewacji, czyni go niezwykle współczesnym, a sposób, w jaki surowiec ten wykorzystano w środku naprawdę robi wrażenie. Obejrzyjcie go dokładnie w Katalogu Inspiracji W tym domu króluje natura!

2. Nietypowy dom na leśnej działce!

Ukryty w samym sercu lasu stoi wyjątkowy dom, który pozwala na to, aby nieustannie cieszyć się z dobrodziejstw natury. Poza idyllicznym otoczeniem zachwyca także nietypowa, oryginalna bryła budynku, a także fantastyczne wnętrze, które skrywa. Dajcie porwać się w objęcia natury i obejrzyjcie Nietypowy dom na leśnej działce!

3. 36-metrowy domek marzeń!

Ten niewielki, prefabrykowany dom z drewna doskonale ukazuje, w jakim kierunku przemieszczają się trendy w architekturze. Kompaktowe, sześcienne budynki, które powstają o wiele szybciej niż tradycyjne domy i pozwalają na większą swobodę i elastyczność, cieszą się coraz większą popularnością. Technologia ich produkowania jest także bardziej przyjazna naturze i pozwala na dowolną modyfikację rozmiaru i formy domu. Dodatkowo, w środku można go naprawdę świetnie urządzić! Zobaczcie sami- 36-metrowy domek marzeń!

4. Elegancki dom w skandynawskim stylu!

Styl skandynawski ma to do siebie, że w dużej mierze opera się na silnym związku z naturą. Objawia się to przede wszystkim w wykorzystaniu drewna, jasnej i neutralnej palecie kolorów, a także ogromnej roli, jaką we wnętrzach odgrywa naturalne światło. Ten dom jest nowoczesną wariacją na temat stylu skandynawskiego, ukazując jego najlepsze cechy. Jeżeli należycie do fanów tej stylistyki, koniecznie obejrzyjcie Elegancki dom w skandynawskim stylu!

5. Dom, który podbije Twoje serce!

Nie tylko drewno, ale także naturalny kamień to surowiec wykorzystywany przy budowie ekologicznych domów. Ten przykład pokazuje, jak w estetyczny i oryginalny sposób wkomponować można go w elegancką i nowoczesna fasadę. Poza ciekawą bryłą, w domu tym znaleźć można także absolutnie wyjątkową łazienkę, w której króluje nic innego, jak… natura! Spójrzcie koniecznie- Dom, który podbije Twoje serce!

Który projekt podobał się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu