Piękne podłogi- 5 intrygujących materiałów

Alicja Olko Alicja Olko
Eklektyczna willa wielorodzinna, Pracownia Architektury Wnętrz Hanny hildebrandt Pracownia Architektury Wnętrz Hanny hildebrandt Eklektyczny korytarz, przedpokój i schody
Loading admin actions …

Nudne cztery ściany to problem, który na homify wielokrotnie pomagaliśmy Wam już pokonać. A co z podłogami? Te powierzchnie także stanowić mogą o wyjątkowym charakterze naszego wnętrza. Jednakże, poza aspektami dekoracyjnymi, muszą one spełniać także funkcję praktyczną- oznacza to, że powinny być solidne, trwałe, a także łatwe w czyszczeniu.

Jeżeli chcecie coś zmienić w swoim wnętrzu, nowe podłogi są dobrym rozwiązaniem, którego efektami cieszyć się będziecie przez długie lata. Zobaczcie nasze propozycje na niesztampowe materiały na podłogi!

Deski dębowe

Dębowa podłoga Chapel Parket, kolor Podwójnie przyciemniany czarny homify Klasyczny salon

Drewniana podłoga to ponadczasowy klasyk. Sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu, bez względu na styl, w jakim zostało ono zaaranżowane. Podłoga z drewna wygląda świetnie we wnętrzu modernistycznym, działając na nie jako element ocieplający i nadający przytulności. Jest nieodłączną częścią pomieszczeń urządzonych na modłę wiejską lub skandynawską, stając się czynnikiem łączącym wystój z naturą.

Niezwykle elegancko i stylowo prezentuje się podłoga z drewna dębowego od Chapel Parket. Deski dębowe dostępne są w wielu różnych kolorach, w formie naturalnej lub postarzanej, a także odpowiednio zabezpieczonej. Wspaniale komponują się z modnymi w tym sezonie kolorami, takimi jak grafitowy czy popielaty.

Terakota

Płytki na posadzkę są świetną opcją na materiał do wyłożenia podłogi nie tylko w łazience czy kuchni, ale także w innych pomieszczeniach. Jest łatwy w czyszczeniu, trwały, a przy tym daje duże pole do popisu jeżeli chodzi o wybór koloru lub tekstury. Na rynku dostępne są także modele o właściwościach antypoślizgowych, szczególnie polecane do domów, gdzie mieszkają dzieci lub osoby starsze. Mają dobre właściwości izolacyjne i umożliwiają instalację pod nimi ogrzewania podłogowego. Wspaniały przykład widzimy w przedpokoju domu zaaranżowanego przez Pracownię Architektury Wnętrz Hanny Hildebrandt. Białe płytki o dużym formacie przeplatają się z niewielkimi czarnymi fragmentami, tworząc szachownicę o nietypowym charakterze. Czarno-biała kombinacja kreuje w tym wnętrzu wyjątkowo elegancki klimat.

Naturalny kamień

Materiał ten jest niezwykle luksusowy, wprowadza do wnętrz elegancki i dostojny klimat, nadając im specjalny status. Kamień naturalny doskonale sprawdza się także pod względem praktycznym, gdyż jest wybitnie trwały, solidny i odporny na ścieranie. Spośród wielu dostępnych opcji najlepiej nadaje się jednak marmur i granit, gdyż cechuje je największy poziom trwałości.

Wspaniała kamienna podłoga we wnętrzu domu zaaranżowanego przez pracownię EnDecoration udowadnia, że kamień naturalny to ponadczasowy i klasyczny wybór dla tych, którzy cenią wysoką jakość.

Tryptyk na podłogę

Nie możecie zdecydować się, który materiał najlepiej pasuje do Waszego wnętrza? Projektanci z Mocolocco postanowili nie iść na kompromis i wyłożyli podłogę w tym pomieszczeniu trzema różnymi materiałami. Efekt? Znakomity! Drewniany parkiet we francuską jodełkę, szare płytki i wielobarwna mozaika o orientalnym charakterze- trzy materiały i wzory pozornie do siebie niepasujące, a jednak razem tworzą zaskakująco atrakcyjną całość. Tak właśnie nadaje się wnętrzu charakteru!

Imitacja

Na koniec prezentujemy Wam najbardziej niestandardowy materiał z naszej selekcji, wykładzinę, imitującą trawę. Wyłożono nią podłogi salonu w domu Living Garden House projektu KWK Promes. Na takie rozwiązanie zdecydowano się, gdyż chciano jak najbardziej połączyć ze sobą trawiasty teren działki oraz wnętrze domu. Dzięki wielkopowierzchniowym szklanym oknom wnętrze i obszar zewnętrzny zlewają się ze sobą, a granica pomiędzy nimi jest zatarta, co dodatkowo spotęgowane zostało wyborem materiału pokrywającego podłogę.

Rozbudziliśmy Wasz apetyt na więcej? Zobacznie 10 wyjątkowych pomysłów na dekorację ścian i podłóg.

Jaki jest Wasz ulubiony materiał na podłogę?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu