6 pomysłów na kolorowe ściany

Aśka Warchał Aśka Warchał
FAMILY_ONE SUMA Architektów Nowoczesny pokój dziecięcy
Loading admin actions …

Wielu z nas obawia się, że pomalowanie ścian w żywe kolory skończy się oczopląsem. Dobranie pasujących mebli do kolorowego pomieszczenia także wydaje się trudniejsze. A jednak, mimo pewnych lęków może niekoniecznie mamy ochotę na kolejny biały lub szary pokój. Wtedy idealnym rozwiązaniem okazuje się pomalowanie jedynie jednej lub dwóch ścian na wybrany kolor. Wprowadzamy w ten sposób ciekawy akcent, ożywiający pomieszczenie, nie decydując się przy tym na szaleństwo.

Oczywiście musi to być decyzja przemyślana. Jak ją podjąć i, przede wszystkim, który kolor wybrać? Po inspiracje sięgnijmy do projektów profesjonalistów. Dzisiaj na homify ich 6 pomysłów na kolorową ścianę!

Zieleń

W tej aranżacji od studia SUMA Architektów zielone ściany ożywiają wnętrze dziecięcego pokoju. Jak widać na powyższym zdjęciu jest on wąski, tak więc wprowadzenie koloru wiązało się z ryzykiem. Dlatego też projektanci nie zdecydowali się na pomalowanie na zielono całego pokoju. Jedna z trzech kolorowych ścian, jest zielona jedynie do połowy, druga połowa jest biała z dekoracją w rysunki z klasycznego wydania Kubusia Puchatka. Białe są także meble oraz sufit i jedna ze ścian, które razem z jasną podłogą tworzą pas oddzielający zielone ściany i niedopuszczający do powstania wrażenia ciasnoty. Pościel z rysunkiem zielonego suwaka to wisienka na torcie!

Stonowany niebieski

RAKOWICKA 8 - 52m2 UNQO Klasyczny salon
UNQO

RAKOWICKA 8 – 52m2

UNQO

Charakterystyczna dla wystroju wnętrza tej XX-wiecznej krakowskiej kamienicy jest jego luksusowa funkcjonalność. Ślady oryginalnego stylu secesyjnego wciąż są w niej obecne, co architekci z Unqo postanowili podkreślić wprowadzając delikatną sztukaterię na ciemnoniebieską ścianę. Kolorowe ściany to świetne rozwiązanie, kiedy chcemy w interesujący sposób zasugerować podział otwartej przestrzeni. Tutaj dodatkowo stonowany niebieski przydaje pomieszczeniu elegancji oraz nie pozwala na nudę w miejscu zdominowanym przez biel.

Róż

Apartament na Ursynowie Ładne Wnętrze Nowoczesny salon
Ładne Wnętrze

Apartament na Ursynowie

Ładne Wnętrze

Róż to trudny kolor. Kojarzy się raczej z pokojami małych dziewczynek niż z salonem. A jednak to na niego postawili projektanci ze studia Ładne Wnętrze w tym eleganckim projekcie. Widocznej na zdjęciu różowej ścianie, odpowiada druga, znajdująca się naprzeciw. Dodatkowo, ściana w przedpokoju, widoczna w głębi, włacza się ten dialog intensywnym fioletem. Kluczem do sukcesu jest pudrowy odcień różu, który idealnie pasuje do czarnych mebli oraz ciemnej, drewnianej podłogi.

Żółty

Kolor króluje w dziecięcych sypialniach! Przy projektowaniu tej aranżacji PR Architects SP Z.O.O. Pala i Radek nie obawiali się zaszaleć. Mamy kolorowe kropki na białej ścianie, świetnie przechodzące w kuliste lampki oraz niebieskie pasy tam, gdzie zamocowano kinkiety. Jednak o ostatecznym charakterze pomieszczenia decydują intensywnie żółte ściany. Żółty to antidotum na nudę, ale może przytłaczać – tutaj inne mocne elementy idealnie go równoważą.

Intensywny niebieski

W prezentowanych wcześniej pomieszczeniach to ściana była głównym akcentem kolorystycznym. W powyższej aranżacji od W.K. Architekci intensywna, ciemnoniebieska ściana prowadzi interesujący dialog z  czerwonymi skórzanymi sofami. A dokładniej górna część ściany, ponieważ dolna pokryta jest dekoracyjnym kamieniem. Oprócz tej konwersacji, ciemny niebieski doskonale uwydatnia walory belek stropowych z jasnego drewna. Drewno i niebieski to zawsze dobry pomysł!

Brązowy

widok salonu z kominkiem dwustronnym Anna Kukawska - Architekt Nowoczesny salon
Anna Kukawska – Architekt

widok salonu z kominkiem dwustronnym

Anna Kukawska - Architekt

Teraz będzie na poważnie, a dokładnie o brązowej ścianie, tworzącej ramę dla eleganckiego, czarnego kominka. Nie każda kolorowa ściana musi być efektem szalonej decyzji o zieleni, żółci czy różu! Brązowy to piękny, ciepły kolor, idealnie pasujący do wnętrz w stylu klasycznym. Jednak nie każdy ma w mieszkaniu wystarczająco dużo naturalnego światła, żeby móc sobie pozwolić na w pełni brązowy salon. Wtedy kolorowa ściana sprawdzi się idealnie, tak jak w projekcie od architekta Anna Kukawska.

Jeśli wolicie kominki organizujące przestrzeń w inny sposób, sprawdźcie koniecznie ten Katalog Inspiracji: Kominki dzielące pokój: który wybrać?

Czy Wy macie jakieś kolorowe ściany w Waszych mieszkaniach?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu