Jak się mieszka w domu przyszłości? | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak się mieszka w domu przyszłości?

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od PRAUD Nowoczesny
Loading admin actions …

Dom na działce, dom na weekendowe wypady… kto o nim nie marzył? To doskonałe rozwiązanie wszystkich problemów mieszkańców miast. Podczas tygodnia nie musielibyśmy martwić się długimi dojazdami do pracy z przedmieść i staniem w niekończących się korkach, wszędzie mielibyśmy blisko, nasze życie towarzyskie byłoby niezagrożone, a jednak soboty i niedziele moglibyśmy spędzać na łonie natury, wypoczywając w spokoju, wyciszając się. Czyż nie brzmi to wspaniale?

Projekt, który pokażemy Wam dzisiaj to właśnie taki weekendowy dom. Jedno jest pewne: do zwykłych on z pewnością nie należy. Jego koszt to niebagatelne 185 000 dolarów! Czy było warto? Zaraz się o tym przekonamy… Za projekt odpowiada utytułowane studio PRAUD, które ma na swoim koncie niejedną zachwycającą realizację.

Gotowi poznać oryginalny Leaning House?

Nowoczesność pośród wzgórz

Nowoczesne domy od PRAUD Nowoczesny

W malowniczym krajobrazie zalesionych wzgórz śmiała ingerencja człowieka wybija się w stronę zachmurzonego nieba. To budynek, jakich mało! Konstrukcja uniesionego w górę domu wykonana została w całości z betonu, obłożonego później blachą oraz drewnem. Ten materiał, jak wszyscy doskonale wiemy, jest niezwykle ciężki. Jesteśmy pod wrażeniem, że naszym architektom udało się go podnieść, wydawałoby się, że całkowicie bez wysiłku…

Pudełko zapałek

Nowoczesne domy od PRAUD Nowoczesny

Mimo swojej imponującej skali, nasz dom wygląda niczym pudełko zapałek rzucone w toń zieleni. Czym jest człowiek wobec potęgi natury? Nie wywołuje ona jednak w nas lęku, a raczej zachwyt. Umiejscowienia budynku na wzgórzu, pośród lasu można tylko pozazdrościć właścicielom. Oczywiście ten wspaniały przykład nowoczesnej architektury także może stać się obiektem westchnień! Pamiętacie ciepłe drewno od strony frontalnej? Odpowiada mu bratnia ingerencja na tyłach budynku.

Zaskakująca bryła

Nowoczesne domy od PRAUD Nowoczesny

Projektując ten niezwykły dom nasi architekci wyobrazili sobie, że podnoszą do góry pudełko, a potem szukają sposobu, aby je podeprzeć. Mamy zatem do czynienia z ogromnym prostopadłościanem. Jego brzeg od frontu został we wnętrzu obcięty, wypróżniony i wyprostowany względem podłoża. W ten sposób powstał wspaniały balkon, który poznamy na koniec naszego zwiedzania. Jakby tego było mało, wspomniany prostopadłościan został całkowicie obłożony ciemną blachą kładzioną na rąbek. Linie rąbka także są odchylone w przeciwległą stronę niż bryła i pod mniejszym kątem.

Taras marzenie

Nowoczesny balkon, taras i weranda od PRAUD Nowoczesny

Przechodzimy teraz do miejsca podparcia imponującego prostopadłościanu. Jego wybijająca się ku górze część stała się zachwycającym zadaszeniem dla drewnianego tarasu. Te widoki zapierają dech w piersiach, nie możemy się na nie napatrzeć! Jak już wspominaliśmy, rezydencja funkcjonuje jako dom weekendowy. Nie mamy wątpliwości, że właściciele od razu zapominają tutaj o szybkim trybie życia w mieście.

Rzut oka do środka

Nowoczesny balkon, taras i weranda od PRAUD Nowoczesny

Odwracamy się, aby powoli zacząć poznawać wnętrze tej niezwykłej willi. Oparcie prostopadłościanu zostało całkowicie przeszklone od strony tarasu. Ta konstrukcja wydaje się zaprzeczać prawom grawitacji! Przez to otwarcie możemy dojrzeć wygodny pokój dzienny oraz jadalnię. Znajduje się także tutaj wejście główne, za którym ciągnie się korytarz. Chociaż na takim odludziu nie musiano dbać o prywatność, to jednak zdecydowano się klasycznie podzielić przestrzeń. Strefa publiczna znalazła się na dole, a prywatna na górze.

Skośny sufit

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od PRAUD Nowoczesny

Jesteście ciekawi, jak oryginalna bryła prezentuje się od środka? Nad salonem wprowadzono prosty sufit, który jednak otwiera się galerią, kiedy dojdziemy do strefy kuchni oraz jadalni. Wtedy nad nami górować zaczyna skośne zadaszenie, niejako zapraszające nas na piętro. Ścian oraz sufit są białe, natomiast na podłogi wybrano parkiet z ciepłego drewna, które wprowadza przytulną atmosferę.

Praktyczna galeria

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od PRAUD Nowoczesny

Na piętro prowadzą eleganckie jednobiegowe schody, także wyłożone drewnem, jednak w ciemniejszym odcieniu. Obecnie znajdujemy się na półpiętrze, które wykorzystano w charakterze praktycznej biblioteczki. Miejsce to jest doskonałe, aby podziwiać oryginalną bryłę od środka. Ten projekt na nowo definiuje pojęcie przestronności!

Pokoje prywatne

Nowoczesny salon od PRAUD Nowoczesny

Prywatne pomieszczenia przeznaczone na sypialnię oraz łazienkę są dużo mniejsze niż to, co widzieliśmy do tej pory. Zapewniają poczucie intymności. Także tutaj zaobserwujemy harmonię bieli i drewna. Ciekawym elementem są zasuwane okna. Rozwiązanie to przypomina tradycyjne koreańskie parawany, również ono wykonane jest z drewna i papieru. O wspaniałych widokach z okna chyba nie trzeba wspominać…

Balkon z widokiem

Nowoczesny balkon, taras i weranda od PRAUD Nowoczesny

Nasz spacer kończymy na balkonie, o którym wspomnieliśmy na samym początku naszego spaceru. Zarówno jego podłoże, jak i odpowiadająca mu część fasady została wyłożona ciepłym drewnem, co w tym naturalnym krajobrazie sprawdziło się doskonale, w pewien sposób służąc za łącznik pomiędzy lasami a nowoczesną bryłą budynku. Chciałoby się rozpoczynać każdy dzień wychodząc na taki balkon…  

Ciekawi Was nowoczesność w lesie w polskim wydaniu? Ten nieco skromniejszy budynek także może stać się źródłem inspiracji: homify 360°: drewniany dom w Józefowie.

Mielibyście ochotę spędzać tutaj weekendy?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu