Świetny pomysł na niewielki nowoczesny dom!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Świetny pomysł na niewielki nowoczesny dom!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Mamy dzisiaj dla Was prawdziwy rarytas: modernistyczny dom z Francji, który poddano renowacji oraz rozbudowano. Na homify często pokazujemy Wam spektakularne dobudówki całkowicie odmieniając charakter budynku. Tutaj jednak cel był całkowicie inny: powiększyć przestrzeń mieszkalną z możliwie największym szacunkiem dla istniejącej struktury. Efekt? Gdyby nie to, że powiedzieliśmy Wam, iż mamy do czynienia z rozbudową! Za projekt odpowiadają doświadczeni architekci ze studia VULCANO-GIBELLO Architectes z Nancy. Jak sami twierdzą, siłą ich pracowni jest wrażliwość na światło, materię, racjonalność i prostotę. 

Czy ich projekt to potwierdzi? Zaraz się przekonamy! Zapraszamy na spacer po wyjątkowej Maison M…

Dom dla miłośników nowoczesności i natury

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Przed rozpoczęciem prac dom miał typowy kształt litery U z krótkimi ramionami. Co ciekawe, ramiona te zamykały pomiędzy sobą nie ogród czy wewnętrzne patio, ale przestrzeń przed głównym wejściem. Fasada od strony ogrodu była całkowicie prosta. Z tą wiedzą zidentyfikowanie ingerencji naszych architektów staje się niezwykle proste. To oczywiście wysunięty drewniany moduł. Jest on dokładnie tej samej wysokości, co reszta założenia, także i w nim wprowadzono ogromne przeszklenia -oprócz zdobiącego go drewna, absolutnie niczym się nie wyróżnia.

Zaczynamy od… sypialni

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

W jednym z wysuniętych od przodu budynku skrzydeł znajduje się sypialnia. Tego pomieszczenia się tutaj nie spodziewaliśmy! Warto jednak wiedzieć, że dom nie stoi bezpośrednio przy ulicy, zatem prywatność mieszkańców nie jest zagrożona. Przez ogromne przeszklenie możemy poznać frontalną fasadę. Jak i od strony ogrodu, tak i tutaj przeszklenia podzielone są cementowymi ścianami o chropowatej fakturze. Naprzeciw skrzydła, w którym się znajdujemy, leży wejście główne oraz przedpokój.

Publiczna przestrzeń otwarta

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Przestrzenią która najwięcej zyskała przy przebudowie jest strefa publiczna domu. Poszerzono jadalnię oraz zrobiono miejsce na strefę wypoczynku, które znajdują się za designerskim salonem, w którym obecnie stoimy. Pokój dzienny tworzą dwie sofy oraz fotel projektu Le Corbusiera. Pomiędzy nimi swoje miejsce znalazł stolik kawowy o szklanym blacie, nawiązujący do stylistyki retro. Klosz metalowej lamy wyznacza centrum strefy.

Przechodząc do meritum

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Przechodzimy do jadalni, skąpanej w promieniach słońca, dodatkowo odbijanych przez biel stołu i designerskich krzeseł. Te nowoczesne meble zestawiono z innymi w stylistyce retro, tworząc tutaj dyskretnie eklektyczną aranżacje. Znajdujemy się właśnie w nowo uzyskanej przez naszych architektów przestrzeni mieszkalnej lecz jest ona doskonale zintegrowana ze starym budynkiem!

Jasna kuchnia

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Z jadalni możemy skierować się albo do gabinetu, albo do kuchni. Wybieramy to drugie pomieszczenie i skręcamy w lewo. Wystrój jest niezwykle nowoczesny lecz jednocześnie przytulny. Lśniące fronty mebli utrzymane zostały w beżowym kolorze, kontrastującym z ciemnym blatem. Ciepło zapewnia drewniany parkiet oraz dekoracje. Przy barku urządzono wygodną strefę śniadaniową. Z kuchni łatwo można przejść na taras, by cieszyć się poranną kawą na łonie natury.

Dyskretna przybudówka

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Dom rozbudowano tak, że przybudówka, na którą właśnie patrzymy, podzieliła prawie dokładnie na pół dawną fasadę od ogrodu. Dlaczego nie umieszczono jej całkowicie centralnie? Otóż nie była to jedyna ingerencja naszych architektów w modernistyczną bryłę. Skrzydło ze znaną już nam sypialnią także zostało powiększone i to prawie dwukrotnie! Swoje miejsce znalazł tam garaż oraz nowe pomieszczenia gospodarcze. Aby w pewien sposób zrekompensować tę utratę symetrii, przeszklenie powyższej dobudówki zajmuje narożnik zwrócony w stronę rozbudowanego skrzydła.

W harmonii z naturą

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Podczas przebudowy zatroszczono się o wygodny taras z szarych płytek. Poznaliśmy już stoliczek oraz krzesła odpowiadające przeszkleniu kuchni, teraz przechodzimy dalej, by odkryć duży stół, który pomieści aż sześć osób. Plastikowe meble idealnie się sprawdzą przy zmiennych warunkach pogodowych. Tak taras jak i ogromne przeszklenia tego interesującego bungalowu sprawiają, że życie płynie tutaj w harmonii z naturą…

Uwielbiacie modernizm? Sprawdźcie, jego nowoczesną interpretację z Polski: homify 360°: modernistyczny dom na warszawskim Wilanowie.

Naszym zdaniem drewno wykorzystane w projekcie przybudówki podkreśla tylko walory tego domu. Zgadzacie się z nami?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu