homify 360°: iluminujący dom na Śląsku | homify

homify 360°: iluminujący dom na Śląsku

Alicja Olko Alicja Olko
Rezydencja MAŁECCY biuro projektowe Minimalistyczne domy
Loading admin actions …

Dziś zabierzemy Was do Dzierżna na Śląsku, gdzie na dużej działce wzniesiono imponującą rezydencję, która iluminuje pośród zielonych pól i lasów, przypominając bardziej modernistyczną twierdzę, niż dom jednorodzinny. Projekt ten przyciąga uwagę z kilku istotnych względów- swoją dostojnością, swoim rozmiarem, swoją fasadą, a także otwartym wnętrzem. Zobaczcie, jak w detalach prezentuje się z zewnątrz i w środku.

Bryła

Dom zaprojektowany został przez architektów Joannę i Wojciecha Małeckich z biura projektowego Małeccy. Stanął on na działce o powierzchni 1800 metrów kwadratowych, a jego łączna imponująca powierzchnia użytkowa wynosi 1154 metry kwadratowe.

Na bryłę budynku składają się trzy kondygnacje- środkowa, dwupoziomowa, gdzie na parterze stworzono strefę dzienną, a na piętrze część sypialnianą; w prawej części domu zlokalizowano z kolei basen, a w lewej pomieszczenia gospodarcze, garaż i osobne mieszkanie.

Widok od ogrodu

Od strony ogrodu budynek tego domu wydaje się być otwarty i dostępny. Efekt taki osiągnięto dzięki licznym przeszkleniom o zróżnicowanych kształtach i rozmiarach. Nadają one elewacji niekonwencjonalnego charakteru, czyniąc ją nietypową i oryginalną. Niezwykle imponująco prezentuje się ten dom na parceli o tak dużym rozmiarze. Jego śnieżnobiała fasada zdaje się iluminować na tle okolicznego krajobrazu, stając się jego głównym elementem.

Widok od strony wejścia

Strefa wejścia do tego domu robi wrażenie. Jak i całość projektu, także i ona jawi się monumentalnie i królewsko. Od strony podjazdu do drzwi wejściowych przechodzi się przez dwupoziomowy, wyłożony kamiennymi płytami obszar, graniczący z jednej strony z eleganckimi stawami. Z tej perspektywy bryła nie jest już tak otwarta, cechują ją wąskie okna, co gwarantuje mieszkańcom najwyższy poziom prywatności.

Otwarte wnętrze

Jeżeli po imponującej bryle tego domu spodziewaliście się otwartego i przestronnego wnętrz, to mieliście rację! Dzięki wielkopowierzchniowym przeszkleniom od strony ogrodu, wnętrze głównej, centralnej kondygnacji znajduje się w stałym dialogu z otoczeniem. Z każdego miejsca podziwiać można widok na zieloną działkę na zewnątrz. Piętro znajduje się na swoistej antresoli, jako że strefę wypoczynkową na dole otwarto także w pionie, tworząc pomieszczenie z wysokim sufitem.

Aranżacja wnętrz i ich wyposażenie

We wnętrzu dominują naturalne materiały i kolorystyczny minimalizm. Całość zdominowana została przez drewno, które dostrzegamy nie tylko na podłogach, ale także w postaci mebli i dodatków. Czarny zestaw wypoczynkowy świetnie komponuje się w tym wypadku z odcieniem drewna, sprawiając, że wnętrze nabiera eleganckiego i stylowego charakteru. Dzięki otwarciu strefy dziennej na ogród, cieszy się ona nieustającym blaskiem, wpadającym przez przeszklone ściany.

Luksusowy basen

W jednym ze skrzydeł domu stworzono strefę rekreacyjną, której dominującym elementem jest obszerny basen. Także ta część budynku została przeszklona, co spaja jej wnętrze z ogrodem na zewnątrz. Z tej luksusowej przestrzeni szczególnie przyjemnie korzysta się jesienią i zimą, kiedy z perspektywy basenu podziwiać można zalegający w ogrodzie śnieg.

Szukacie nowoczesnych przykładów domów jednorodzinnych? Ten z pewnością przypadnie Wam do gustu- homify 360°: nowe wcielenie nowoczesności w Krakowie.

Jak Wam się podoba fasada tego budynku?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu